Spadek przychodów z ładunków lotniczych to właściwie dobra wiadomość

  • Przychody z cargo były kołem ratunkowym dla linii lotniczych podczas pandemii, kiedy spadł popyt na podróże.
  • Linie lotnicze ponownie wprowadziły w tym roku loty, co obniżyło opłaty za przewóz towarów ładunkiem.
  • Połowa światowego ładunku lata w brzuchu samolotów pasażerskich.

American Airlines 777 załadowany ładunek na międzynarodowym lotnisku w Filadelfii.

Leslie Josephs/CNBC

Przychody z przewozów towarowych linii lotniczych spadają. To dobra wiadomość dla powrotu do zdrowia po podróży.

Delta, United i American odnotowały w tym miesiącu około 40% rok do roku spadek przychodów z frachtu w drugim kwartale.

W pierwszej połowie 2023 r. działalność cargo Delta wygenerowała 381 mln USD, w porównaniu z 561 mln USD w pierwszej połowie 2022 r., podczas gdy jednostka cargo firmy American wygenerowała 420 mln USD, w porównaniu z 692 mln USD w pierwszych sześciu miesiącach ubiegłego roku. United zarobiło w tym roku 760 milionów dolarów na ładunkach, w porównaniu z 1,2 miliarda dolarów rok temu.

Tymczasem linie lotnicze odnotowują rekordowe przychody, jeśli nie zyski, dzięki odbiciu popytu na podróże. Oznacza to, że wpływ cargo na działalność biznesową, który kiedyś pomagał podnieść przychody linii lotniczych podczas pandemicznego załamania podróży, osłabł.

Przychody cargo w United, które stanowią większość działalności trzech największych amerykańskich przewoźników, spadły o 3% rocznych przychodów przewoźnika, które wyniosły 25,6 mld USD w pierwszej połowie 2023 r.

To znacznie mniejszy udział niż w 2020 r., kiedy przychody z cargo stanowiły ponad 10% sprzedaży United.

Do czerwca przychody z ładunków stanowiły odpowiednio 1,3% i 1,6% całkowitych przychodów Delta i American, w porównaniu z 3,5% i 12% w 2020 r.

Ale to nie wszystkie złe wieści.

Latające towary na całym świecie były kołem ratunkowym dla przewoźników pasażerskich podczas pandemii, kiedy rezerwacje wyschły, a ograniczenia w podróżach zmusiły linie lotnicze do ograniczenia usług za granicą.

READ  Mówi się, że siedziba Twittera w San Francisco jest epicentrum Total Scent

Zazwyczaj połowa światowego ładunku przelatuje w brzuchu samolotów pasażerskich. Zmniejszona ładowność podczas pandemii, wraz z silnym popytem w handlu elektronicznym, problemami z łańcuchem dostaw i zatłoczeniem portów, pomogły podnieść stawki wysyłki do nowych rekordów.

Ale popyt na podróże wzrósł w ostatnich latach, zwłaszcza w przypadku podróży międzynarodowych, ponieważ konsumenci spieszą się, by wybrać się na wakacje za granicę, które odkładali.

Ponowny popyt skłonił linie lotnicze do ponownego dodania usługi. Oczekuje się, że same loty między USA a Europą będą najwyższe od pięciu lat.

Dodatkowa przepustowość pasażerów zwiększa światową podaż przestrzeni do przewozu ładunków, podczas gdy popyt na ładunki lotnicze maleje.

Baltic Air Freight Index, który śledzi globalne stawki frachtu lotniczego, spadł o 47% w porównaniu z poprzednim rokiem. W maju Międzynarodowa Federacja Podróży Lotniczych poinformowała, że ​​zgodnie z najnowszymi danymi przepustowość ładunków lotniczych wzrosła o prawie 15% w porównaniu z tym samym miesiącem w 2022 r., podczas gdy popyt spadł o 5%.

Linie lotnicze planują również w tym roku rozszerzyć loty, wykorzystując duży popyt na podróże międzynarodowe, aby jeszcze bardziej zmniejszyć przychody z cargo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *