Yordan Alvarez (prawy ukośny) opuszcza grę Astros przeciwko Blue Jays

TORONTO – wyznaczony pałkarz Astros, Yordan Alvarez, złapał się za prawy bok i kilka razy walczył, gdy taranował klub gości w Rogers Center po przegranej 3: 2 z Blue Jays w czwartek. Pałkarz opuścił boisko po pierwszej rundzie z niespokojnym ukośnym prawym skrzydłem.

Nie wiadomo, jak poważna jest kontuzja ani jak długo Alvarez może pauzować, ale menedżer Astros, Dusty Baker, nie był do końca optymistą.

„Jutro ponownie go ocenimy” – powiedział. „To wielki hit właśnie tam. Musimy się tylko przegrupować i spróbować wymyślić, jak wygrać kilka meczów z piłką i mieć to za sobą.”

Álvarez powiedział, że poczuł ukośny ból podczas ostatniego zamachu do klatki przed meczem, a potem pogorszył się, gdy zamachnął się i dwukrotnie spudłował w swoim pierwszym meczu z Jezem Jose Berriosem. Wypadł z pierwszej bazy i został usunięty z gry.

Alvarez wszedł do gry po bezpiecznym dotarciu do bazy w 19 kolejnych meczach i prowadził w głównych ligach z 55 RBI. Rozpoczął 36 kolejnych meczów po tym, jak opuścił cztery mecze z powodu sztywnego karku.

„Yordan jest istotną częścią składu” – powiedział shortstoper Jeremy Peña. „Nie tylko w składzie, ale ogólnie dla tego zespołu. Widzenie, jak wcześnie opuszcza grę, nigdy nie jest dobrą rzeczą.”

Drugi bazowy Astros, Jose Altuve, doznał lekkiej kontuzji skośnej podczas huśtawki 2 czerwca i przegapił kolejne cztery mecze. Altuve wrócił do składu w środę, a Astros mogą mieć tylko nadzieję, że Alvarez szybko wróci.

READ  TKO Rolando Romero przejmuje Gervontę Davis w mediach społecznościowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *