Zaangażowanie Jacka Ma w Pekinie nie tylko zniknęło na ponad dwa lata, ale także kosztowało jego firmy ponad 850 miliardów dolarów.

Imperium Jacka Ma zostało poddane kontroli regulacyjnej po tym, jak skrytykował Pekin pod koniec 2020 roku.Wang He / Getty Images

  • Alibaba i Ant Group należące do Alibaba straciły łącznie 850 miliardów dolarów od szczytu w 2020 roku.

  • Znaleźli się pod presją po krytyce Pekinu przez Ma, co doprowadziło do zorganizowanej rozprawy.

  • W piątek Pekin ogłosił grzywnę w wysokości 985 milionów dolarów na Ant Group, sygnalizując koniec represji.

Chiński gigant technologiczny Jack Ma jest wstrząśnięty, odkąd jego krytyka Pekinu wywołała reakcję na jego firmy i jego bogactwo – ale najnowsze osiągnięcia mogą odwrócić bieg wydarzeń.

Piątek, chiński bank centralny ogłosił grzywnę w wysokości 7,12 miliarda juanów, czyli 985 milionów dolarów, na Ant Group – giganta technologii finansowych, którego współzałożycielem jest Ma, który prowadzi Aplikacja płatności Alipay – wskazując, że plik Trwająca od lat kampania organizacyjna dobiega końca.

Ale trwająca od lat kampania doprowadziła do ogromnych strat w majątku i wycenach rynkowych spółek, w których ma udziały.

Alibaba – główna firma, której był współzałożycielem – odnotowała spadek kapitalizacji rynkowej o 45%, czyli 620 miliardów dolarów, odkąd akcje osiągnęły szczyt w 2020 r., konta Bloomberga Niedziela.

Grupa mrówek wokół jest obecnie oceniana 78,5 miliarda dolarów – Oznaczanie stromego 75% rabatu po przeszacowaniu 315 miliardów dolarów W IPO Przed kampanią regulacyjną Pekinu w 2020 r.

Prześlij ankietę tłumu z oceną 850 miliardów dolarów dla Alibaba i Ant Wartość netto mamy Z około 61 miliardów dolarów w październiku 2020 r. do 34,1 miliardów dolarów w poniedziałek Indeks miliarderów Bloomberga.

Na poziomie osobistym Ma również leżał nisko przez ponad dwa lata.

mama rozgniewał władze chińskie Po tym, jak wygłosił przemówienie w październiku 2020 r., Krytykując chiński system regulacji finansowych i twierdząc, że chińskie banki działają na zasadzie „lombardu”. jego słowa pragnienie Intensywna kontrola regulacyjna jej działalności – w tym Alibaba i Ant – i szerzej Rozprawa z firmami technologicznymi W Chinach.

READ  Nestle, grupy tytoniowe, ostatnie firmy, które wycofują się z Rosji

W styczniu zauważono go ok Bangkokgdzie odwiedził nagrodzoną gwiazdką Michelin restaurację uliczną i zobaczył A.J Walka Muay Thai. on jest też pojawił się w Hongkongu w tym samym miesiącu.

W On chodzi, Ma wrócił do szkoły, którą założył w swoim rodzinnym mieście Hangzhou we wschodnich Chinach.

W kwietniu został mianowany profesorem emerytowanym Uniwersytet w Hongkongu. w maju, Ma objął stanowisko nauczyciela w Japonii, jedno z pierwszych publicznych stanowisk, które zajmował od czasu zniknięcia z centrum uwagi w 2020 roku.

W zeszłym miesiącu , Ma wzięła udział w finale Globalnego Konkursu Matematycznego Alibaba w Hangzhou, gdzie Alibaba ma swoją siedzibę.

Akcje Alibaba w Hongkongu wzrosły o 3,1% do 86,90 HK $ za akcję w południe, dzięki wiadomościom o grzywnie. Akcje spółki w Nowym Jorku zamknęły się w piątek o 8,1% po cenie 90,55 USD za akcję.

Przeczytaj oryginalny artykuł na Biznes zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *