Zachodnie ukraińskie miasto Elviv do tej pory uniknęło rosyjskiego ataku i zostało wstrząśnięte potężnymi eksplozjami.

Jeden ze strajków uderzył w magazyn paliwa, który zapalił się, a kolejny strajk spowodował „znaczne szkody” w infrastrukturze miasta, powiedział burmistrz miasta Andrei Sadovy.

Wcześniej tego dnia w centrum miasta rozległy się trzy potężne eksplozje, aw oddali widać było kłęby gęstego czarnego dymu. Syreny nalotowe zabrzmiały przed bombardowaniami. Maksym Kozycki, szef lwowskiej obwodowej administracji wojskowej, ogłosił później w swoim telegramie, że po strajku w składzie paliw doszło do trzech kolejnych eksplozji: „jest alarm lotniczy”.

Elviv to strategiczne ukraińskie miasto w pobliżu polskiej granicy, które było w dużej mierze chronione przed nieustannymi bombardowaniami, które miały miejsce w większości kraju podczas rosyjskiej inwazji. Był to niespodziewany atak dzień po tym, jak rosyjskie wojsko ogłosiło zakończenie pierwszej fazy konfliktu i skierowanie uwagi na sporną wschodnią część Ukrainy.

Rosyjskie wojsko w niedzielę potwierdziło ataki na składy paliwa pod zachodnioukraińskimi miastami Lwowa i Kijowa, twierdząc, że celuje w dostawy paliwa dla wojsk ukraińskich.

Na niedzielnej konferencji rzecznik rosyjskiego Ministerstwa Obrony Igor Konashenkov potwierdził, że Elwiw przeprowadził w sobotę osobny atak, twierdząc, że pociski okrętowe wycelowały w warsztaty lwowskiego zakładu naprawy radia, który, jak twierdził, przeprowadził restrukturyzację i modernizację Siły Zbrojne Ukrainy.

Osobno Konashenkov powiedział, że pociski zostały wystrzelone na morzu w ukraińskim magazynie rakietowym 30 kilometrów na południowy zachód od Kijowa.

Satovi powiedział w aktualizacji na Twitterze w niedzielę, że strażacy potrzebowali 14 godzin, aby ugasić pożar.

Bombowiec uderzył krótko po południu przed amerykańską bazę wojskową Sobota w Polsce, gdzie spotkał się ze swoim polskim wysłannikiem Andrzejem Dudą oraz ukraińskimi urzędnikami i uchodźcami. Po Biden Wykonałem tekst Przed Zamkiem Królewskim w stolicy Polski, Warszawie, prezydent Rosji Władimir Putin przymusowo oświadczył, że „nie może pozostać u władzy”.

Przedstawiciel Białego Domu powiedział później, że Biden nie wezwał do zmiany rządu, dodając, że „z punktu widzenia prezydenta nie powinno się pozwolić Putinowi sprawować władzy nad sąsiadami lub regionem”.

READ  Rosja atakuje Ukrainę, potępia atak NATO, Żeleński wprowadza stan wojenny

Wcześniej tego dnia Biden powiedział narodowi ukraińskiemu: „Jesteśmy z wami. Czas”. Według urzędnika Białego Domu, Biden został poinformowany o strajku na Liv, zanim opuścił hotel na rozmowy.

„Ukraina i jej obywatele są teraz na czele nieustannej walki o demokrację i wolność, a ich odważny sprzeciw jest częścią większej walki o podstawowe zasady demokratyczne, które jednoczą wszystkie wolne narody” – powiedział Biden.

Dym unosi się w sobotę we Lwowie na zachodniej Ukrainie.

Satovi wcześnie Powiedział w sobotę na Twitterze, że wojska rosyjskie zaatakowały miasto, ale nie podał szczegółowych szczegółów. Namawiał mieszkańców do przebywania w schroniskach.

Według Sadowy, jeden z rosyjskich strajków doprowadził do spalenia we Lwowie zakładu przemysłowego służącego do przechowywania paliwa.

„W wyniku ataku rakietowego spłonął jeden z obiektów przemysłowych. To magazyn paliwa” – powiedział burmistrz. Nie sprecyzował, czy to było przyczyną dymu.

„Infrastruktura zdatna do życia nie jest uszkodzona” – dodał burmistrz.

Satovy potwierdził później, że kolejny strajk uderzył we Lwów, powodując „znaczne szkody” w infrastrukturze miasta. Powiedział, że budynki mieszkalne nie zostały uszkodzone.

Tymczasem ukraińscy urzędnicy poinformowali w sobotę, że konwój autobusowy próbujący ewakuować cywilów został zatrzymany i zatrzymany przez siły rosyjskie oraz że była to kampania nacisku mająca na celu zmuszenie niektórych mieszkańców do ucieczki do Rosji.

W oświadczeniu Ołeksandr Starukh, szef administracji regionalnej Zaporoża, powiedział, że konwój wyjściowy ponad 50 autobusów z oblężonego ukraińskiego miasta portowego Mariupol do Zaporoża został zatrzymany w nocy na rosyjskim punkcie kontrolnym w Wasyliwce, 35 mil na południe. Zaporoże. Bocian powiedział, że w konwoju były dwie karetki z trójką dzieci, które potrzebowały pomocy medycznej w nagłych wypadkach.

Sobotnie strajki nie są pierwszymi strajkami na Liv. Wystrzelono kilka rosyjskich pocisków Zakład naprawy samolotów Tam 18 marca. Placówka została zamknięta przed strajkami i nie było żadnych doniesień o ofiarach.

Ich głównym celem jest teraz wschodnia Ukraina, po tym, jak czołowy rosyjski generał powiedział w piątek, że „pierwsza faza” rosyjskiego programu wojskowego dobiegła końca.

READ  Aktualizacja iOS 16.1.2: Znamy każdą nową funkcję iPhone'a i wiemy, jak ją zdobyć

Na razie nie wiadomo, co zrobi po opuszczeniu stanowiska.

„Ogólnie rzecz biorąc, główne zadania pierwszej fazy procesu zostały zrealizowane” – powiedział na konferencji pierwszy wiceprezes rosyjskiej służby cywilnej generał pułkownik Siergiej Ruckoj. „Zdolność bojowa Sił Zbrojnych Ukrainy została znacznie zmniejszona.

Po kilku dniach zachodnich przywódców ujawniających swój zjednoczony front przeciwko Rosji, sobotnie strajki mogą być postrzegane jako odpowiedź Putina i jego wojska na Bidena i Zachód.

Rosyjskie wojsko twierdzi, że nie bierze na cel cywilów ani cywilów, pomimo rozpowszechnionych dowodów, że jest inaczej.

Mohamed Tawfeek z CNN, Chandler Thornton, Guidlon Collins, Kevin Liptok i Megan Vasquez przyczynili się do powstania raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *