Żaden przebój „Anthem”, „Titanfall” nie wraca do życia, a EA jest teraz całkowicie niechętne ryzyku

Gdyby Microsoft rzeczywiście przejął Activision Blizzard, EA pozostałoby największym zewnętrznym wydawcą na rynku, nawet jeśli tego dnia i przez sześć godzin wszyscy myśleli, że Amazon to kupuje.

Dzisiaj krążyła reklamacja Świergot O martwych grach lub serialach, które ludzie chcieliby wskrzesić. Battleborn’s Gearbox posłużył jako doskonały przykład (ehhh), ale widziałem kilka gier, które wychodziły najczęściej, w tym mój wybór, Anthem. Drugi to oczywiście Titanfall, oba od EA, dostawcy niespełnionych marzeń.

Anthem była pierwszą strzelanką BioWare, której celem była rywalizacja z erą Destiny. W momencie premiery był niekompletny i przeszedł kilka rund przeróbek, zanim ostatecznie został zamknięty przed całkowitą renowacją Grand 2.0. Ale w końcu wymyśliła, jak nią grać, a nawet ją łupić.

Titanfall przetrwał dwie gry, ale chociaż kontynuuje Apex Legends, tradycję gier typu battle royale, niewiele wskazuje na to, że seria otrzyma zupełnie nową odsłonę. Najlepsze, co otrzymujemy, to Respawn mówiący: „Może myślimy o nadziei, że pewnego dnia to zrobimy!”

Te gry nie zostaną wskrzeszone, a kontynuacje nie zostaną zbudowane w najbliższym czasie, jeśli w ogóle. prawdopodobnie NIE nigdy. Dlaczego? Aby zrozumieć, wystarczy spojrzeć na listę nadchodzących gier EA. W tym momencie EA jest prawie całkowicie niechętne ryzyku, trzymając się poprzedniej serii identyfikatorów nazw, a teraz zarabia na niektórych z największych rozrywkowych IP na rynku, Gwiezdnych Wojnach i Marvelu.

Spójrzmy:

 • Remake Dead Space – Remake popularnej gry z 2008 roku. Pewna rzecz, jeśli jest dobrze obsługiwana. On był.
 • Gwiezdne wojny: Ocalały Jedi – Kontynuacja przebojowej gry Respawn.
 • Wiek Smoka 4 — produkcja jest zdecydowanie niespokojna, ale to czwarta gra w popularnej wcześniej serii.
 • Nowy efekt bloku – Próba „odbudowy” po Andromedzie i miejsce, w którym znalazło się wielu starych członków zespołu Anthem.
 • Potrzeba prędkości – będą je robić na zawsze.
 • Gra EA Motive Iron Man Wyprawa na terytorium Marvela z firmą, która pracowała nad edycją Dead Space. Wcześniej pracowali nad grą Star Wars.
 • FPS Star Wars Respawn Respawn tworzy grę inną niż Gwiezdne Wojny Jedi, która tym razem będzie FPS-em inspirowanym Ciemną Mocą.
 • Gra strategiczna Gwiezdne Wojny Więcej Gwiezdnych Wojen. Mieszanka akcji i strategii autorstwa byłych programistów XCOM.
 • EA sports – Mam na myśli to, co trzeba powiedzieć.
 • Nowe pole bitwy – mają w pewnym momencie powrócić do franczyzy, co będzie dziesiątą grą z serii.
 • Nowa gra Czarna Pantera – To było to świeżo ogłoszonetrwają prace nad drugim nadchodzącym IP Marvela, tym razem od nowego studia Cliffhanger, złożonego z weteranów z Mordoru, Halo i God of War.
 • Legendy Apexa – Widzisz, tzw Tylko Dość nowy IP na tej liście jak dotąd, był to swego rodzaju przypadkowy debiutancki hit, którego nigdy nie można było przewidzieć, przynajmniej sądząc po jego całkowicie nagłym uruchomieniu i braku marketingu. A teraz wszystkie ambicje Respawn dla wielu graczy są wlewane w to zamiast Titanfall, podczas gdy reszta Respawn ma kilka projektów dla jednego gracza w jednym czasie (ostatnio oba to Gwiezdne Wojny).
 • dzikie serca – Cóż, oto jest, nowe IP, oryginalna gra z niezłym budżetem, która pojawiła się niedawno bez wielkich fanfar. Od Koei Tecmo i Dynasty Warriors wcielają się w wersję Monster Hunter w feudalnej Japonii. Dostał wystarczająco przyzwoite recenzje, ale nie wywarł większego wpływu.
READ  Wyciekła mapa drogowa Google Pixel na rok 2023 i później

Widzisz, nie ma sposobu, aby cofnąć się do „nieudanych” serii, takich jak Anthem czy Titanfall, nawet jeśli potrzebują trochę więcej czasu, trochę więcej zasobów, aby naprawdę zabłysnąć. I wydaje się, że dni eksperymentowania z takimi zwrotami akcji w EA dobiegły końca, teraz z niekończącym się ciągiem gier Star Wars i Marvel powracających do bezpieczniejszych serii, którymi były kiedyś. On był Takie duże wahania. Czasy się zmieniły.

Chodź za mną na TwitterzeI wątkiI youtubeI I Instagram. Zapisz się do naszego bezpłatnego cotygodniowego biuletynu informacyjnego, Bóg się kręci.

Odbierz moje powieści science fiction Seria Herokiller I Ziemska trylogia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *