Założyciel Tesli, Musk, odwiedza Chiny, podczas gdy rywale prezentują nowe samochody elektryczne na Salonie Samochodowym w Pekinie

Pekin (AFP) – Tesli Założyciel i Prezes Zarządu Elona Muska W niedzielę spotkał się z wyższym rangą przywódcą rządu w stolicy Chin, podczas gdy krajowi producenci samochodów prezentują swoje możliwości Najnowsze modele samochodów elektrycznych Na Salonie Samochodowym w Pekinie.

Premier Chin Li Qiang powiedział Muskowi, że ma nadzieję, że Stany Zjednoczone będą ściślej współpracować z Chinami w zakresie współpracy, w której obie strony wygrają, podając działalność Tesli w Chinach jako udany przykład współpracy gospodarczej – podała China Central Broadcasting Corporation CCTV w swoim głównym wieczornym programie informacyjnym .

Dla Chin Musk jest mile widzianym antidotum na twarde rozmowy amerykańskich urzędników, które niedawno się pojawiły Podczas wizyty Sekretarz stanu Antony Blinken. Komentarze Li odzwierciedlają także wysiłki Chin mające na celu przyciągnięcie inwestycji zagranicznych w celu pobudzenia słabnącej gospodarki.

Nie było jasne, czy Musk odwiedzi ten kraj, czy nie Salon samochodowy, która trwa przez cały ten tydzień. W ostatnich latach chińscy producenci samochodów i start-upy wprowadzili na rynek całą gamę pojazdów elektrycznych, a niektóre z nich… Idź łeb w łeb Z Teslą i podważaniem amerykańskiej firmy pod względem ceny.

Z poprzedniego raportu internetowego kanału CCTV wynika, że ​​Musk przybył na zaproszenie Chińskiej Rady Promocji Handlu Międzynarodowego i spotkał się z jej przewodniczącym Renem Hongbinem, aby wymienić poglądy na temat dalszej współpracy i innych tematów.

Główna baza produkcyjna Tesla mieści się w Szanghaju i prowadzi sprzedaż krajową w Chinach oraz eksport do Europy i innych regionów. Tydzień temu obniżyła ceny w Chinach, obniżając cenę Modelu 3 do 231 900 juanów (32 700 dolarów), a Modelu Y do 249 900 juanów (35 200 dolarów), po czym Podobne rabaty w Stanach Zjednoczonych

Unia Europejska ma Wszczęłem śledztwo W Chinach wsparcie dla branży samochodów elektrycznych, co może doprowadzić do nałożenia ceł na samochody elektryczne produkowane w Chinach, w tym samochody Tesli.

READ  Baidu przedstawia autonomiczny pojazd bez kierownicy

Dotacje na zieloną energię pomogły przekształcić chiński rynek motoryzacyjny, przy czym pojazdy elektryczne stanowiły w zeszłym roku około jedną czwartą sprzedaży nowych samochodów, zmniejszając popyt na pojazdy napędzane benzyną.

Zagraniczni producenci samochodów, np Volkswagena i Nissana Dąży do opracowania nowych modeli pojazdów elektrycznych, aby utrzymać lub odzyskać udział w rynku w Chinach, największym rynku motoryzacyjnym na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *