Zamykają obozy Czerwonego Krzyża w Elkhorn w Blair

Omaha, Nab. (WOWT) – W piątek w metrze w Omaha trwa sprzątanie po huraganie, a Amerykański Czerwony Krzyż poinformował, że dwa schroniska otwarte dla ofiar huraganu w Elkhorn i Blair zostaną zamknięte w niedzielę.

Urzędnicy mówią 6 News, że oba schroniska są zamknięte, ponieważ dotknięci mieszkańcy znaleźli inne schroniska.

Mieszkańcy potrzebujący pomocy proszeni są o kontakt telefoniczny pod numerem 1 (800) Czerwonego Krzyża. Wolontariusze nadal rozprowadzają artykuły ratunkowe do dotkniętych obszarów. Zespoły rozpoczęły także ocenę szkód na obszarach mieszkalnych, aby lepiej przydzielić środki potrzebne społeczności.

Czerwony Krzyż informuje, że obecnie nie można przyjmować żadnych darowizn w postaci żywności ani innych artykułów. Kliknij tutaj, aby uzyskać wskazówki dotyczące pomocy i znaleźć pomoc, jeśli jej potrzebujesz.

Policja w Omaha pragnie podziękować społeczności za okazane wsparcie i datki po piątkowej burzy. Urzędnicy powiedzieli, że w tej chwili nie mogą przyjmować darowizn. Jeśli chcesz zostać wolontariuszem, zadzwoń pod numer 211.

Kliknij tutaj Najnowsze informacje dotyczące sytuacji awaryjnych można znaleźć na stronie internetowej miasta Omaha.

Od godziny 10.30 przerwa w dostawie prądu OPPD Według doniesień około 1800 klientów nie ma prądu. Hrabstwo Douglas koncentruje się na obszarach Bennington, Elkhorn i Ramblewood. w Iowa, Energia Ameryki Środkowej Council Bluffs zgłosiło mniej niż 500 przerw w działaniu.

Dla tych, którzy muszą wyrzucić drewno i resztki gałęzi, miasto Omaha otworzyło punkt zbiórki w Greenbrier Park pod adresem 209. i Park Drive na północnym parkingu. Otwarte codziennie od 9:00 do 19:00 aż do odwołania.

Mieszkańcy hrabstwa Washington mogą wyrzucać śmieci z drzew i konarów tylko w trzech lokalizacjach: County Roads 38 i 35 w pobliżu lotniska Blair, 3rd i Grand w Blair oraz Fort Calhoun Tree Litter przy drogach County 47 i 34. Wszystkie trzy obiekty są otwarte od 7:30 do 15:30

READ  Była dziewczyna Gatesa wchodzi do sądu na Florydzie, gdzie spotyka się z ławą przysięgłych badającą Kongres

Departament Zdrowia hrabstwa Douglas zaleca, aby pracownicy sprzątający śmieci zaszczepili się przeciwko tężcowi w ciągu ostatnich 10 lat. Dla osób chcących się zaszczepić utworzono klinikę.

Więcej aktualizacji zostanie opublikowanych tutaj, gdy tylko je otrzymamy. Pozostań w kontakcie z 6 wiadomościami, aby otrzymywać najnowsze wiadomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *