Zapasy SQ spadają wraz z zyskiem operacyjnym, wielkość płatności dla szacunków zapasów do kwadratu

kwadratowy rodzic przeszkoda na drodze (Mennica) podało wyniki kwartalne i przychody w czerwcu, które były niższe niż w poprzednim roku, ale przekroczyły szacunki. Akcje SQ spadły z dwoma innymi wskaźnikami finansowymi, zyskiem operacyjnym i całkowitym wolumenem wypłat, brakiem i brakiem perspektyw.
XBlock z siedzibą w San Francisco poinformował o zyskach za drugi kwartał po zamknięciu rynku w czwartek. Wyniki obejmowały niedawno przejęty australijski start-up udzielający pożyczek konsumenckich Afterpay.

„Jest to drugi kwartał z rzędu, w którym brakuje zysków brutto oraz GPV (wolumen płatności brutto), co prawdopodobnie odzwierciedla profil konsumenta/handlowca SQ na rynku końcowym, który zmaga się z obecną wysoką inflacją” – powiedział Moshe Katri, analityk z Woodbush. Uwaga dla klientów.

Zysk do kwadratu wyniósł 18 centów na akcję po skorygowaniu, co oznacza spadek o 72% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Analitycy spodziewali się zysku na poziomie 16 centów na akcję.

Square powiedział również, że przychody spadły o 6% do 4,4 miliarda dolarów, ponieważ spadły transakcje w aplikacjach gotówkowych Bitcoin. Analitycy spodziewali się przychodów w wysokości 4,33 miliarda dolarów.

Akcje Square spadły o 5,8% do 84,45 w handlu rozszerzonym giełda dzisiaj. Akcje SQ wzrosły w ciągu siedmiu kolejnych sesji giełdowych, które znalazły się w raporcie zysków Square.

Inwentaryzacja SQ: Wielkość płatności nie uwzględnia szacunków

Analitycy finansowi również postrzegają zysk operacyjny jako kluczowy wskaźnik dla akcji SQ. Zysk operacyjny wyniósł 1,47 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 29%, w porównaniu z szacunkami 1,495 miliarda dolarów.

Całkowite płatności od klientów handlowych wzrosły o 23% do 52,5 mld USD, w porównaniu z szacunkami 53,187 mld USD.

Dodatkowo zysk brutto Cash App wzrósł o 29% do 705 mln USD. Z wyłączeniem abonamentu, łączne zarobki Cash App wzrosły o 15%.

Firma podała, że ​​zysk przed odsetkami, opodatkowaniem, deprecjacją i amortyzacją lub EBITDA wyniósł 187 milionów dolarów. Analitycy oszacowali 140 milionów dolarów.

READ  Ukraiński rząd zbiera 8 milionów dolarów w kryptowalutach w ramach apelu o finansowanie społecznościowe

„Całkowity zysk wynosi 1,47 miliarda dolarów, a strata 20 milionów dolarów” – powiedział w swojej notatce do klientów analityk Jefferies, Trevor Williams. „Ale EBITDA przekroczyła 50 milionów dolarów, z przekroczeniami w Afterpay i Seller (sektory).”

Po przejęciu Afterpay, transakcje i straty kredytowe Square wzrosły o 225% rok do roku do 157 milionów dolarów.

SQ. zapas Spadł o 51% w 2022 r., wchodząc do raportu o zarobkach. według Kontrola zapasów IBD.

Obserwuj Reinhardta Krause’a na Twitterze Umieść tweeta Aktualizacje dotyczące sieci bezprzewodowych 5G, sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa i przetwarzania w chmurze.

Może Ci się spodobać:

Wiadomości z rynku niedźwiedzia i jak radzić sobie z korektą rynkową

Jak używać 10-tygodniowej średniej ruchomej do kupowania i sprzedawania?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *