Zapolowy Braves, Spencer Stryder, doznał kontuzji łokcia w lidze MLB i będzie musiał udać się do specjalisty

ATLANTA — Spencer Stryder miał w sobotę rezonans magnetyczny bolącego łokcia i wyniki pokazały to, czego obawiali się Atlanta Braves: uszkodzenie więzadła pobocznego łokciowego w ramieniu rzucającym jednego z najbardziej dynamicznych talentów baseballu.

Zespół nie określił rozmiaru uszkodzeń, ale uszkodzenia UCL zwykle wymagają operacji Tommy’ego Johna.

„To nie było dobre i nienawidzisz tego – nienawidzisz tego za to” – powiedział menadżer Braves Brian Snitker o wynikach rezonansu magnetycznego. „Żal mi go, to dzieciak, który wszystko robi dobrze. Lubi rywalizować i po prostu wszystko. Więc poczekaj i zobacz, co postanowią”.

Strider (25 l.) przeszedł kiedyś operację Tommy’ego Johna z powodu rozdarcia UCL w 2019 r., gdy był w Clemson. The Braves powiedzieli, że ostateczne informacje na temat kontuzji i leczenia nie będą mieli do czasu spotkania Stridera ze specjalistą, doktorem Keithem Meisterem w Arlington w Teksasie, w ciągu najbliższych kilku dni.

Operacja Tommy'ego Johna zakończy sezon Stridera i prawdopodobnie wykluczy go z gry do połowy sezonu 2025, zgodnie z protokołami rehabilitacyjnymi stosowanymi przez Braves i większość innych drużyn. Chociaż Braves mają dużą głębokość rzucania w nieletnich, zastąpienie Stridera, prawdopodobnie najbardziej dominującego miotacza w baseballu, spowoduje znaczny upadek.

Kandydatami są Bryce Elder, który w 2023 r. dostał się do drużyny All-Star w swoim pierwszym pełnym sezonie MLB, po czym poważnie stracił siły w drugiej rundzie, oraz leworęczny Dylan Dodd, który w 6 i 2/3 rund pozwolił na dziewięć trafień i dwa runy. z piątkowego meczu Triple-A.

„Nienawidzisz go tracić w ten sposób, ale będziemy nadal ciężko walczyć” – powiedział Snitker. „Zdarzyło się to wielu innym osobom i nie jesteśmy jedynymi, którzy zostali ugryzieni w tym roku. To tylko część problemu. Radzisz sobie z tym. Dlatego starasz się zyskać głębię w swojej organizacji, ponieważ wiesz, że będziesz tego potrzebować. Nikt nie jest odizolowany od tego, wszyscy przez to przechodzą. Wiele zespołów poradziło sobie z tym samym.

Chociaż wielu miotaczy faktycznie wraca na boisko po drugiej operacji Tommy'ego Johna, nie ma takiej pewności, czy występy na tym samym poziomie, co w przypadku miotacza powracającego z pierwszego zabiegu.

READ  Brandon Aiyuk spodziewa się, że Deebo Samuel zagra w 49ers vs. Lions NFC – obszar NBC Sports Bay i Kalifornia

„Ja na to patrzę, że modlisz się o najlepsze” – powiedział trzecibazowy Braves, Austin Riley, kilka minut przed usłyszeniem wiadomości o rezonansie magnetycznym. „Jeszcze nic nie wiemy, ale patrzę na tego gościa: to facet, który przygotowuje tyle samo, ile przygotowuje i jest bardzo sumienny we wszystkim, co robi… Tak jak powiedziałem, mam nadzieję, że to nie jest zbyt szalone. Ponieważ przygotowuje się i troszczy tak samo jak każdy w tym zespole. „Mam nadzieję, że będzie dobrze, lepiej niż gorzej”.

Kilka godzin później, gdy usłyszał o szkodach wyrządzonych Premier League ujawnionych w badaniu MRI, Reilly powiedział: „Niszczycielskie. Nie chciałbyś usłyszeć czegoś takiego od człowieka, który ciężko pracuje i jest mistrzem w swoim rzemiośle. Bardzo mu zależy. Po prostu to czujesz. To jeden z tych gości, którym nieprzyjemnie się coś przytrafia i nienawidzi się, gdy tak się dzieje, ale to ktoś, kto poświęci czas i wysiłek, aby wrócić na miejsce, w którym był. „I jak powiedziałem, czuję to bardziej niż cokolwiek innego”.

Catcher Travis d'Arnaud również użył słowa „niszczycielskie”, aby opisać tę wiadomość, dodając: „To śmierdzi. Dla nas śmierdzi, ale dla niego naprawdę śmierdzi. Śmierdzi, stary. Śmierdzi”.

Strider stracił siedem trafień, pięć runów i trzy spacery oraz cztery strikeouty w czterech rundach piątkowego zwycięstwa Braves nad Arizona Diamondbacks, trwającego 10 rund, po czym powiedział trenerowi drużyny, że boli go łokieć.

Głębiej

Ból łokcia Spencera Strydera utrudnia Bravesowi dramatyczny powrót i zwycięstwo

Chociaż Strider w piątek nie wyglądał dobrze, a prędkość jego szybkiej piłki spadła o 1,3 mil na godzinę od początku dnia otwarcia i w porównaniu do jego średniej prędkości w 2023 r., Snitker, jego sztab i łapacz Travis d'Arnaud wierzyli, że Strider miał „wolny” wieczór od czegoś w rodzaju rzecz. Że nawet najlepsi miotacze mają przynajmniej kilka chwytów w większości sezonów.

READ  NASCAR nakłada surowe kary na Hendrick Motorsports

Snitker powiedział, że miotacz nie powiedział nic na temat łokcia podczas swojego 88-miogowego występu.

„Nie, dopiero potem” – powiedział Snitker. „Bo wiem, że powiedział komuś: «Nie wróciłem, bo usunęli mnie z gry». Myślę, że gdybyśmy poprosili go, żeby tam wrócił, wróciłby i grał dalej”.

Zespół nadal pracował nad logistyką związaną z ustaleniem spotkania z Meisterem w Teksasie, ale z komentarzy i tonu Snitkera jasno wynikało, że Braves nie spodziewali się żadnych zachęcających wiadomości od specjalisty. Ich personel medyczny widział już rezonans magnetyczny i na tym etapie „dobre wieści” wydają się mało prawdopodobne.

„Dobra wiadomość jest taka, że ​​wszystko rozwiąże, wróci i będzie miał naprawdę dobrą karierę” – powiedział Snitker.

Strider, wybrany przez Braves w czwartej rundzie w 2020 r., dotarł do głównych lig po zaledwie 22 meczach w niższej lidze i prowadził MLB pod względem liczby uderzeń i średniej liczby odbijań w pierwszych dwóch pełnych sezonach 2022–2023, osiągając bilans 31–10 ze wskaźnikiem 3,36 ERA w 63 meczach, w tym 52 starty w tym okresie, z niesamowitymi 483 strikeoutami w 318 1/3 rund. W 2023 r. miał 20-5 lat i ERA na poziomie 3,86 i prowadził w głównych ligach, notując rekord Atlanty 281 strikeoutów w 186 2/3 rund.

Przed piątkiem Strider potrzebował zaledwie dziewięciu trafień, aby stać się najszybszym w historii MLB i osiągnąć 0,500 wśród miotaczy, którzy głównie zaczynali.

(Zdjęcie: David J. Griffin/Ikon Sportswire za pośrednictwem AP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *