Zapolowy Rangersów Alexis Lafreniere spełnia obecnie wysokie oczekiwania z początku meczu

Marka Cannizzaro

NHL

RALEIGH, Karolina Północna – Był czas, kiedy Alexis Lafreniere nie miał gdzie się ukryć.

Teraz jest ignorowany, a nawet lekceważony.

Oczekiwania, jakie wiązały się z wyborem Lafreniere’a z numerem 1 w klasyfikacji generalnej w 2020 r., co stanowiło pierwszy wybór Rangersów z numerem 1 w klasyfikacji generalnej od rozpoczęcia World Draft w 1970 r., były duże.

Alexis Lafreniere świętuje z kolegami z drużyny po strzeleniu gola w trzeciej kwarcie podczas wygranej 3:2 po dogrywce Rangersów z Hurricanes.
Alexis Lafreniere świętuje wraz z kolegami z drużyny po strzeleniu gola w trzeciej kwarcie podczas wygranej 3:2 po dogrywce Rangersów z Hurricanes. USA TODAY Sports za pośrednictwem Reuters Conn

To sprawiło, że Lafreniere stał się swego rodzaju piorunochronem dla fanów Rangers, którzy oczekiwali, że wielkość będzie równa miejscu, w którym został wybrany w drafcie.

91 punktów Lafreniere’a w pierwszych trzech sezonach nie wystarczyło w oczach fanów, którzy oczekiwali i chcieli więcej.

Ale ta narracja zmienia się na naszych oczach.

Zmiana ta była widoczna w sezonie zasadniczym, kiedy Lafrenière ustanowił rekordy swojej kariery pod względem bramek (28), asyst (29) i punktów (57).

Było to jeszcze bardziej widoczne w tych play-offach, ponieważ Lafreniere strzelił ogromnego gola i asystował w zwycięstwie Rangersów nad Hurricanes 3:2 po dogrywce w trzecim meczu drugiej rundy play-offów w czwartkowy wieczór na PNC Arena.

Nastąpiło to dwa dni po tym, jak Lafreniere strzelił dwa gole w wygranym 4:3 po dogrywce meczu 2. Rangersów z Hurricanes we wtorek na stadionie Garden. Daje to mu trzy gole w dwóch ostatnich meczach.

Lafreniere ma obecnie wpływ na najważniejsze mecze Rangersów.

Strzelił gola w trzeciej tercji o 6:25 i w czwartek dał Rangersom prowadzenie 2:1.

Alexis Lafreniere pokonał Frederika Andersena drugim ze swoich dwóch goli w zwycięstwie Rangersów nad Hurricanes w drugim meczu. Obrazy Getty’ego

Po tym, jak Canes doprowadzili do dogrywki, strzelając sześć z pięciu bramek w 18:24 trzeciej tercji, Lafreniere asystował przy zdobyciu zwycięskiego gola Artemiego Panarina w 1:43 dogrywki, co zapewniło zwycięstwo i prowadzenie w serii 3:0. Dla Rangersów, którzy w sobotni wieczór na PNC mogą pokonać Canes po zwycięstwie.

READ  Źródło - Sony Michel planuje podpisać kontrakt z Miami Dolphins

Lafreniere strzelił trzy gole i sześć asyst, co dało mu dziewięć punktów w siedmiu meczach posezonowych.

Nawet te liczby, w połączeniu z jego najlepszą produkcją w sezonie zasadniczym, nie rzucają się w oczy, jeśli weźmie się pod uwagę dwóch kolegów z drużyny, z którymi gra – Panarina i Vincenta Trochecka.

Panarin prowadził Rangersów z 49 golami i 120 punktami w sezonie zasadniczym, a Trocheck, który robi to wszystko, jest prawdopodobnie najważniejszym dwustronnym zawodnikiem zespołu.

Ale nie śpij na Lafreniere.

„Na tych młodych chłopaków zawsze wywierana jest duża presja, aby od razu wywarli wpływ, ale sposób, w jaki pracował, sposób, w jaki wierzył w siebie i pracował… [up] „Jego pewność siebie była niesamowita” – powiedział skrzydłowy Rangersów Mika Zibanejad. „Z nim i Tru, chleb [Panarin] To była świetna chemia. Grali dla nas świetny hokej.

„Lavi to ogier. Jesteśmy szczęśliwi, że go mamy.”

To samo dotyczy trenera Rangersów, Petera Laviolette, pod okiem którego Lafrenière spisał się znakomicie i rozegrał najlepszy sezon w swojej karierze.

„To był wspaniały gol” – Laviolette powiedział o golu Lafreniere’a w trzeciej kwarcie. „Nie miał dużo czasu, aby umieścić piłkę w bramce, a to był świetny strzał. Ta linia była dobra i oczywiście miała duży wpływ na dzisiejszy mecz”.

Kto by pomyślał dwa lata temu, że Lafreniere będzie miał tak duży wpływ na bieg Rangersów w Pucharze Stanleya?

Nie na podstawie jego produkcji w pierwszych trzech sezonach.

„Jeśli chodzi konkretnie o miłość, nie mogę odnosić się do przeszłości” – stwierdziła Laviolette. „Mogę mówić tylko przez ostatnie sześć miesięcy. W przypadku kilku chłopaków ta passa była dla nas bardzo produktywna, a on jest tego częścią.

– Gra z kilkoma dobrymi zawodnikami. Gra z Artemim, który udowodnił, że jest jednym z najlepszych zawodników w lidze, a Troche jest filarem pomocy i robi wiele rzeczy.

READ  Stan aplikacji szokuje trojana, który dotknął dzikiego Zdrowaś Maryjo, gdy skończy się czas

„Nie można jednak odebrać tego, co Love robi także ze swoim poziomem umiejętności i sposobem, w jaki rozwinął się w ciągu tego roku. Wraz z rozwojem sezonu i play-offami stawał się coraz bardziej pewny siebie.

Doświadczony skrzydłowy Rangers, Chris Kreider, który strzelił pierwszego gola dla zespołu, majestatycznego gola w drugiej kwarcie, siedział obok Lafreniere podczas wywiadów dla mediów udzielanych po meczu i zapytałem go, co widział, gdy Lafrenière poprawił swoją grę w tym przypadku. Playoffy.

„Ulfa Samuelssona [a former Ranger player and assistant coach] Jakiś czas temu powiedziałem naszemu zespołowi, że w play-offach nie podnosi się poziomu swojej gry, opiera się na swoich nawykach i [Lafreniere] „Ma niewiarygodne nawyki jak na młodego człowieka” – powiedział Kreider. „Sposób, w jaki pojawia się na lodowisku, sposób, w jaki pracuje nad swoim rzemiosłem… Chce się poprawić, chce wywrzeć wpływ, chce wygrać.

„Niesamowity zawodnik i jesteśmy bardzo szczęśliwi, że go mamy”.