Zdjęcia do Jurassic World 4 będą kręcone w Tajlandii, na Malcie i Wielkiej Brytanii

Tajlandzcy urzędnicy ostrzegają, że film o dinozaurach nie szkodzi środowisku naturalnemu

„Jurassic World 4” studia Universal Pictures ma wykorzystać lokalizacje w Tajlandii, a także studia na Malcie i Wielkiej Brytanii.

W filmie wyreżyserowanym przez Garetha Edwardsa, wyprodukowanym przez Stevena Spielberga, Franka Marshalla i Patricka Crawleya, w filmie wystąpią Scarlett Johansson, Jonathan Bailey, Manuel Garcia Rulfo, Mahershala Ali, Rupert Friend, Luna Blaze i David Iacono.

Seria „Park Jurajski”, opowiadająca o walce dinozaurów z ludźmi, rozpoczęła się wraz z filmem w reżyserii Spielberga w 1993 r., a w latach 1997 i 2001 wyprodukował on dwa kolejne filmy. Dzięki temu powstał także „Jurassic World”, trzyfilmowy spinoff opowiadający o dinozaurach w parku. Franczyza od 2015 roku.

Na podstawie scenariusza Davida Koeppa nowy film opisano jako „zupełnie nowe podejście, które rozpoczyna nową erę jurajską, opowiadając historię trzech dorosłych i trzech nastolatków, którzy utknęli na wyspie”. Nowy film jest także oznaczony jako „Jurassic World 4” i „Jurassic City”.

Miesięczną produkcję tajlandzkiej jednostki potwierdził dyrektor generalny Ministerstwa Turystyki kraju Gaturun Phakdiwanit. Powiedział, że zdjęcia będą realizowane od 13 czerwca do 16 lipca w takich lokalizacjach, jak Bangkok, Trang, Phang Nga, Phuket i Chiang Mai. Ponadto oczekuje się, że ukończenie wodospadu Huai To w Parku Narodowym Khao Phanom Bencha w prowincji Krabi zajmie tydzień.

Oczekuje się, że produkcja przyniesie krajowi korzyści gospodarcze o wartości 650 milionów bahtów (18 milionów dolarów) w postaci wynajmu sprzętu, zakwaterowania, wynajmu sali, transportu i usług cateringowych, powiedział urzędnik. Oczekuje się również, że obraz będzie ubiegał się o wsparcie krajowe w ramach tajskiego systemu rabatów w wysokości 20% wydatków na produkcję, dostępnego dla międzynarodowych filmów, które wydadzą w kraju ponad 100 THB (2,75 mln dolarów).

Nie jest jasne, którzy członkowie obsady będą w Tajlandii. Amblin Entertainment, Universal Pictures i Kennedy/Marshall nie odpowiedziały na powtarzające się zapytania. różnorodny.

Tajski Minister Zasobów Naturalnych i Środowiska Patcharaphat Wongsuwan powiedział, że Tajlandia jest „zaszczycona” możliwością zorganizowania filmu. Ostrzegł jednak również przed szkodami dla środowiska. „Bezwzględnie wymagane jest, aby przestrzegały one odpowiednich przepisów ustawowych i wykonawczych oraz aby nie mogły wpływać ani szkodzić zasobom naturalnym i środowisku” – stwierdził Wongsuwan w oświadczeniu opublikowanym na stronie Departamentu Parków Narodowych na Facebooku.

READ  Charlie Cox, Vincent Donofrio powracają w Marvel's Echo — The Hollywood Reporter

Około 25 lat temu w południowej Tajlandii odbyła się produkcja „The Beach” Leonarda DiCaprio Danny’ego Boyle’a. Doprowadziło to do nadmiernej turystyki na wyspie Phi Phi i zamknięcia Maya Bay na kilka lat, podczas gdy plaże i krajobraz uległy poprawie.

Produkcja będzie kontynuowana na Malcie, przy wsparciu Latina Productions i Malta Film Studios, w okresie od lipca do września, a następnie w Sky Studios Elstree za pośrednictwem Saga Productions. Premiera gotowego filmu, wyprodukowanego przez Kennedy/Marshall, Amblin Entertainment i Universal Pictures, zaplanowana jest na 2 lipca 2025 r.

Inne kluczowe stanowiska w ekipie to operator John Matheson, AD Jack Ravenscroft i reżyserka obsady Gina Jay.

Sarah Scott, wiceprezes wykonawczy ds. rozwoju produkcji i dyrektor kreatywna wykonawcza ds. rozwoju produkcji Jacqueline Jarrell nadzorują projekt dla Universal.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *