Zełenski proponuje Rosji „wyjście dyplomatyczne”, czyli wycofanie się z okupowanych terytoriów bez walki

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że jeśli Rosja chce „dyplomatycznego podejścia” do uregulowania wojny na Ukrainie, powinna wycofać swoje wojska z okupowanych terytoriów, nie czekając, aż Ukraina wyzwoli je siłą.

źródło: Zełenski w wywiad Z mediami w Ameryce Łacińskiej

cytaty: „Jeśli Rosja chce [to take] Kierownictwo dyplomatyczne, muszą się wydostać, zanim zginie zbyt wiele osób, a my siłą ich wypędzimy. Myślę, że to duża różnica. Tak, wynik jest jeden z jednej strony. [But] nie sądzę. Myślę, że wyzwalamy nasze ziemie. I bardzo ważne jest dla mnie, jak – stracić ludzi lub zmniejszyć straty. A potem znowu zależy to od tego, czy jesteśmy gotowi na jakikolwiek dialog”.

Detale: Zełenski podkreślił, że to, czy Ukraina zniesie militarną okupację swojego terytorium, zależy tylko od Rosji.

cytaty: „Dzisiaj nasi partnerzy to widzą. I nawet te kraje, które są sceptyczne, na przykład Niemcy, kanclerz Schulz, otwarcie mówią:„ Myślę, że nie ma o czym rozmawiać z Rosją, aby ją zostawić [Ukrainian] ziemie. Uważajcie, dopóki Ukraina nie zostanie wyzwolona [it], ale dopóki nie opuścisz Rosji, bo to ma dla mnie sens. Jeśli chcesz rozmawiać ze mną i cywilizowanym światem, nie czekaj, aż cię wypędzą siłą. I będą. ponieważ [by] pukanie [them] siłą i [using] Armia tracimy ludzi. Czas nie jest problemem – niech tak będzie, nie męczymy się na zwycięstwo. Jeśli pokonamy ich siłą, to kiedy zostaną wypędzeni z naszych ziem, o czym będą mieli z nami rozmawiać? Jaki jest sens rozmawiania?

Myślę, że po tym Rosja będzie szukać innych przywódców, którzy będą w stanie znaleźć podejście do całego cywilizowanego świata, aby znaleźć okazję, aby niektórzy ludzie z nimi usiądą i o czymś porozmawiają, bo po tym, co zrobili, nie są gotowi do dialogu z nimi. [Again, that’s] Jeśli zapukamy [them] Na zewnątrz siłą, dlatego jest duża różnica”.

READ  Rząd Szkocji stoi w obliczu wotum nieufności

Więcej szczegółówZełenski wyraził przekonanie, że „każde inne kierownictwo Federacji Rosyjskiej będzie szukać wyjścia z tej sytuacji”, a nawet społeczeństwo rosyjskie „już rozumie, że kwestia własnej implozji jest kwestią czasu”.

Prezydent nazwał oświadczenie rosyjskich przywódców, że jeśli Rosja przegra tę wojnę, wojny nie będzie, a zastąpienie faktów i koncepcji.

„Jeśli będziemy walczyć do końca i odepchniemy ich siłą, to na pewno nie będą w takiej formie, w jakiej są teraz. Bo będą świadkami eksplozji społecznej i stracą państwo, szacunek i miejsce przy stole dyplomatycznym” i wojsko, [they’ll] stracić wszystko. Będzie w nich więcej niż jedna rewolucja. Z powodu [Russian] Terytorium jest duże, mieszkają tam różni ludzie i różne kraje. Dlatego będzie dużo rzeczy [happening]— powiedział Zełenski.

Według niego nie ma dziś łatwego wyjścia dla kierownictwa Federacji Rosyjskiej, ponieważ są mordercami.

„Ale przy najmniejszych namacalnych stratach mogą znaleźć dyplomatyczne wyjście z sytuacji. Oznacza to, że zaczynamy opuszczać nasze ziemie bez kul, eksplozji czy pocisków.

poprzednio: Sekretarz prasowy rosyjskiej prezydencji Dmitrij Pieskow powiedział, że to Władimir Putin Otwarty na propozycje Umożliwiłoby to Federacji Rosyjskiej osiągnięcie jej celów innymi środkami niż wojna z Ukrainą.

Dziennikarze walczą na pierwszej linii. obsługuje ukrańska prawda lub stać się Nasz sponsor!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *