Zełenski z Ukrainy wezwał NATO do rozpoczęcia „uderzeń wyprzedzających” w Rosji, rzecznik zmuszony do wyjaśnienia

Wydaje się, że ukraińscy urzędnicy wycofali komentarze z Wasza Ekscelencjo, Prezydencie Wołodymyr Zełenski, Co wydawało się wzywać NATO do przeprowadzenia wyprzedzających uderzeń na Rosję, aby powstrzymać groźby nuklearne rosyjskiego prezydenta Władimira Putina.

Podczas wirtualnego przemówienia w Instytucie Lowy 6 października Zełenski został zapytany, w jaki sposób społeczność międzynarodowa może pomóc zapobiec możliwej wojnie nuklearnej między Rosją i Ukrainę. W swojej odpowiedzi ukraiński prezydent wspomniał o „uderzeniach wyprzedzających”.

„Już widzimy, że ci ludzie [Russian officials] zdolny do popełniania takich okrucieństw. Co powinno zrobić NATO? Odpowiedź, według Yahoo!

PLIK – Prezydent Rosji Władimir Putin w rezydencji Novo Ogaryovo pod Moskwą, Rosja, czwartek, 20 sierpnia 2020 r.
(Alexei Nikolsky, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP, File)

Zełenski dodał: „Ale co to jest? [more] Hm, ponownie zwracam się do społeczności międzynarodowej, tak jak przed 24 lutego, o przeprowadzenie uderzeń wyprzedzających, aby wiedzieli, co ich czeka, jeśli z nich skorzystają. [nuclear weapons]. „

Putin podpisuje ustawy obowiązujące w czterech ukraińskich obwodach: Donieckim, Ługańskim, Chersoniu i Zaporożu

Ukraiński prezydent podkreślił, że strajki nie mogą się odbywać „odwrotnie”, bo „czekanie na rosyjskie ataki nuklearne” tylko eskaluje konflikt.

W swoim przemówieniu Zełenski wezwał „do ponownego rozważenia stosowania presji, tak się dzieje”. NATO powinno to zrobić, i ponownie rozważ kolejność, w jakiej jest stosowany”.

To zdjęcie pochodzi z filmu wideo dostarczonego przez służbę prasową rosyjskiego Ministerstwa Obrony 19 lutego 2022 r., na którym widać ICBM Yars.

To zdjęcie pochodzi z filmu wideo dostarczonego przez służbę prasową rosyjskiego Ministerstwa Obrony 19 lutego 2022 r., na którym widać ICBM Yars.
(Służba Prasowa Ministerstwa Obrony Rosji za pośrednictwem AP, plik)

Niezależny dziennik „Kijów” poinformował, że Maria Zacharowa, rzeczniczka prasowa Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji, Twierdził, że komentarze miały ogromne znaczenie dla wzywania do wojny nuklearnej, która mogłaby zniszczyć planetę.

READ  Wojna w Gazie: Stany Zjednoczone „mają nadzieję”, że Hamas zaakceptuje nową izraelską ofertę zawieszenia broni

Dmitrij Pieskow, rzecznik prasowy Putina, powiedział, że słowa Zełenskiego były „wezwaniem do rozpoczęcia wojny światowej z przerażającymi i nieprzewidywalnymi konsekwencjami”, według Yahoo.

Serhij Nikiforow, rzecznik Zełenskiego, wyjaśnił później, że Zełenski w rzeczywistości wzywał do sankcji prewencyjnych przeciwko Rosji, aby zapobiec użyciu broni jądrowej, jak donosi gazeta Kijowska Niezależna.

Elon Musk, Lindsey Graham jest haniebna za nasze podejście do wojny ukraińsko-rosyjskiej, referendum wyborcze

Putin początkowo sugerował użycie broni jądrowej na Ukrainie, mówiąc 21 września, że ​​Rosja „wykorzysta wszystko, co w jej mocy”, gdy jej „integralność terytorialna jest zagrożona”.

Kijów, Ukraina - 9 września: Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas wspólnej konferencji prasowej w dniu 9 września 2022 r. w Kijowie na Ukrainie.

Kijów, Ukraina – 9 września: Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas wspólnej konferencji prasowej w dniu 9 września 2022 r. w Kijowie na Ukrainie.
(Alexei Fuhrman/Getty Images)

Komentarz pojawił się, gdy Rosja starała się zaanektować cztery regiony we wschodniej i południowo-wschodniej Ukrainie, która zatwierdziła referenda popierane przez Kreml w celu przyłączenia się do Rosji.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS

„To nie jest mistyfikacja” – dodał wówczas rosyjski prezydent.

W przemówieniu Zełenskiego wezwał do „wyraźnego potępienia” świata wobec trwającej rosyjskiej inwazji. Wezwał także do „nowych i surowych sankcji” wobec Moskwy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *