Zespół helikopterów NASA Ingenuity Mars żegna się… na razie

Dekady pokoju

Jeśli w przyszłości krytyczny element elektryczny Ingenuity ulegnie awarii, co spowoduje przerwanie gromadzenia danych, lub jeśli helikopter w końcu straci moc z powodu kurzu gromadzącego się na jego panelu słonecznym, wszelkie informacje zebrane przez Ingenuity pozostaną przechowywane na pokładzie. Zespół obliczył, że pamięć Ingenuity może pomieścić równowartość codziennych danych z 20 lat.

„Kiedy ludzkość powróci, aby odwiedzić Wzgórza Valinor – czy to z łazikiem, nowym samolotem, czy przyszłymi astronautami – Ingenuity będzie czekać z ostatnim darem w postaci danych, ostatecznym dowodem na to, dlaczego odważamy się na wielkie rzeczy” – powiedział Teddy Tzanitos, Ingenuity Menadżer projektu. . Z Laboratorium Napędów Odrzutowych. „Dziękuję, Ingenuity, za zainspirowanie małej grupy ludzi do pokonania pozornie niemożliwych do pokonania przeciwności losu na granicy kosmosu”.

Tzanetos i inni absolwenci Ingenuity badają obecnie, w jaki sposób można by wykorzystać przyszłe helikoptery marsjańskie – m.in. Koncepcja helikoptera naukowego na Marsie – Przydałaby się eksploracja Czerwonej Planety i nie tylko.

Więcej o misji

Helikopter Ingenuity Mars został zbudowany przez Jet Propulsion Laboratory (JPL), które zarządza również projektem siedziby NASA. Jest wspierany przez Dyrekcję Misji Naukowych NASA. Centrum badawcze Ames w Dolinie Krzemowej w Kalifornii oraz Centrum badawcze Langley w Hampton w Wirginii zapewniły krytyczną analizę wydajności lotu i pomoc techniczną podczas opracowywania Ingenuity. Firma AeroVironment Inc. również zapewniła Qualcomm i SolAero pomagały w projektowaniu i kluczowych komponentach pojazdu. Zaprojektowany i wyprodukowany przez Lockheed Space System dostarczania helikoptera marsjańskiego. W siedzibie NASA Dave Lavery jest dyrektorem wykonawczym programu helikopterów Ingenuity Mars.

Więcej informacji na temat kreatywności:

https://mars.nasa.gov/technology/helicopter

READ  Paradoks dystrybucji ciemnej materii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *