Ponowna analiza skamieniałości wykazała, że ​​pochodzi ona z najstarszej gałęzi kręgowców

Powiększenie / Tak, to są skrzela tego kambryjskiego zwierzęcia.

Ponieważ jesteśmy członkiem grupy, łatwo jest postrzegać kręgowce jako szczyt ewolucji, grupę zdolną do produkcji nietoperzy, ptaków i gigantycznych wielorybów oprócz nas. Ale kiedy kręgowce po raz pierwszy wyewoluowały, nie było to pewne. Oddzielili się od grupy, która żyła w błocie i nie musiała rozróżniać góry od dołu ani lewej od prawej, co skończyło się utratą zorganizowanego sznura nerwowego. Nasi najbliżsi krewni bezkręgowców odbudowali przewód nerwowy (oczywiście po niewłaściwej stronie ciała), ale nie mogą zawracać sobie głowy komplementami takimi jak szkielet.

Nie było jasne, w jaki sposób kręgowce uszło to na sucho, a potencjalny brak szkieletów u naszych bezpośrednich przodków sprawił, że nie było zbyt wielu skamieniałości, które mogłyby pomóc wyjaśnić sytuację.

Ale w czwartkowym wydaniu Science naukowcy ponownie ocenili niektóre z tajemniczych skamieniałości kambryjskich, rozwiązując kilka argumentów na temat tego, czym dokładnie były te cechy. Yunanozoan To było. Odpowiedzi obejmują struktury chrzęstne podtrzymujące nozdrza i możliwego przodka tego, co stało się żuchwą. W trakcie tego pokazują, że Yunanozoan Jest to prawdopodobnie najbliższa gałąź drzewa kręgowców.

Yunnanoowhatanie?

Możesz dowiedzieć się, czym jest plik Yunanozoan Wygląda to na powyższym obrazku. Tkanki miękkie wzdłuż ich boków zostały podzielone na segmenty, cecha naszych najbliższych żyjących krewnych bezkręgowców (amfioks lub lancetowaty) i jest obecny w zarodkach kręgowców, ale zazwyczaj jest tracony, gdy rozwijają się w dorosłe osobniki. W pobliżu głowy zwierzęcia – ma wyraźną głowę i pysk – znajduje się również grupa łukowatych struktur, które bardzo przypominają łuki skrzelowe znajdujące się w pobliżu głowy współczesnej ryby.

Jeśli ta interpretacja jest poprawna, oznacza to: Yunanozoan Jest bardzo podobny do amphioxus, ale ma cechę występującą tylko u współczesnych kręgowców. Oznacza to, że zachowuje cechy kluczowe dla zrozumienia pochodzenia kręgowców.

READ  Nowo odkryty dinozaur, który wygląda jak koszmarna gęś

Ale „jeśli”, które zaczyna się od poprzedniego akapitu, jest duże. Wiele osób w tej dziedzinie nie zgodziło się z tą interpretacją i ją umieściło Yunanozoan w innym miejscu. A raczej kilka innych miejsc, w zależności od tego, kto się kłócił. Niektórzy umieszczają je w tej samej grupie co owodniowce. Inni odsunęli je od kręgowców i umieścili w grupie mieszkańców błota, którzy nie mają dwóch osi ciała kręgowców. Jednak inni sugerowali, że byli przodkami ogromnej grupy organizmów, która obejmuje takie rzeczy jak jeżowce.

Niewielki zespół z Chin próbował teraz rozstrzygnąć te spory. Czyni to częściowo, fotografując ponad 100 nowych skamielin tego gatunku. Ale najlepsze jest to, że wykorzystali niektóre z najbardziej wyrafinowanych dostępnych technik obrazowania. Obejmowało to obrazowanie rentgenowskie 3D, mikroskopię elektronową, technikę, która bombarduje mikroskopijne obszary próbki elektronami, a następnie wykorzystuje emitowane światło do identyfikacji, które pierwiastki są obecne.

Zignoruj ​​nazewnictwo — poziom szczegółowości nowego obrazowania pomaga nam zrozumieć strukturę cech przypominających łuki skrzelowe.
Powiększenie / Zignoruj ​​nazewnictwo — poziom szczegółowości nowego obrazowania pomaga nam zrozumieć strukturę cech przypominających łuki skrzelowe.

Tian i in.

Pokazuję jeden z obrazów z poniższego artykułu, aby dać wyobrażenie o szczegółach, jakie zapewniają te techniki obrazowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *