Zespół internetowy ukradkiem upuścił zdjęcie kupującego i nie możemy przestać się gapić

Dzisiejszego ranka szaleliśmy nad ukrytym przebłyskiem galaktyki ujawnionym na pierwszych pełnokolorowych zdjęciach Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba (JWST).

Ale jeśli myślałeś, że to szaleństwo, poczekaj na to: Okazuje się, że JWST również porzucił niektóre tajemnicze obrazy Jowisz! I są śmiesznie piękne.

Te obrazy, zrobione podczas testów JWST, zostały dostarczone na Raport z uruchomienia JWST.

Obrazy, które możesz zobaczyć bardziej szczegółowo poniżej, pokazują Jowisza i jego pierścienie, a także trzy jego księżyce: Europę, Teby i Metis.

Możesz również zobaczyć cień Europy na obrazku po lewej, tuż obok hałaśliwej i niesławnej Wielkiej Czerwonej Plamy.

(NASA, ESA, CSA i STScI)

Powyżej: Zdjęcie po lewej zostało zarejestrowane przez kamerę bliskiej podczerwieni JWST przy użyciu filtra, który podkreśla krótkie fale. Obraz po prawej stronie jest uchwycony przy użyciu filtra, który podkreśla długie fale światła.

Zdjęcia wykonał JWST Kamera na podczerwień w pobliżu (NIRCam) i użyj dwóch różnych filtrów, które podkreślają różne długości fal światła.

Częścią testu było upewnienie się, że JWST może śledzić szybko poruszające się obiekty w Układzie Słonecznym.

W tym celu JWST sfotografował dziewięć celów, a Jowisz poruszał się najwolniej – ale jak widać, był to jeden z najbardziej ekscytujących.

Test wykazał również, że możliwe jest wykorzystanie JWST do obrazowania szczegółów, takich jak księżyce i pierścienie wokół jasnej planety, takiej jak Jowisz.

„Spodziewano się, że obserwacja jasnej planety oraz jej księżyców i pierścieni będzie trudna ze względu na rozproszone światło, które może mieć wpływ na używany instrument naukowy, ale czujnik precyzyjnego naprowadzania musi również śledzić gwiazdy prowadzące w pobliżu jasnej planety”. Opisz raport z uruchomienia.

READ  Misja księżycowa NASA Artemis 1 wciąż "rozpoczyna" na 16 listopada

„Obserwacje te potwierdziły oczekiwanie, że proces pozyskiwania gwiazd naprowadzających działa pomyślnie tak długo, jak Jowisz znajduje się co najmniej 140” od FGS, co jest zgodne z modelowaniem przed lotem. „

To dobra wiadomość, ponieważ oznacza to, że JWST przyda się do śledzenia obiektów bliskich Ziemi i komet.

Ogólnie rzecz biorąc, raport operacyjny pokazuje, że JWST działa lepiej niż oczekiwano.

„Głównym wynikiem sześciu miesięcy oddania do użytku jest: JWST jest w pełni zdolny do dokonywania odkryć, dla których został dokonany. JWST ma na celu „umożliwienie fundamentalnych przełomów w naszym zrozumieniu powstawania i ewolucji galaktyk, gwiazd i układów planetarnych ”,” Autorzy piszą w raporcie.

„Teraz wiemy na pewno, że będzie.”

Z niecierpliwością czekamy na kolejne sesje zdjęciowe w nadchodzących tygodniach i miesiącach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *