Zespół Rockies wygrywa po naruszeniu zegara czasu gry

DENVER — Ryan McMahon wykonał chód pełen baz, po pełnym liczeniu i naruszeniu zegara na boisku przez Kyle’a Finnegana, gdy drużyna Colorado Rockies strzeliła dwa runy w dziewiątej rundzie i zapewniła sobie zwycięstwo 8:7 nad Washington Nationals w sobotni wieczór.

Był to pierwszy mecz w historii pierwszej ligi, w którym o zwycięstwie zadecydowało naruszenie zegara czasu gry. Citizens bliżej Finnegan prowadzi w lidze z dziewięcioma naruszeniami zegara w tym sezonie.

„Staram się po prostu skupić na boisku, a następnie na pozycji” – powiedział Finnegan. „Myślałem, że podniosłem tempo. Myślę, że zanim przechwyciłem piłkę, spojrzałem na łapacza i rzuciłem piłkę, byłem daleko w tyle. Takie sytuacje nie mogą mieć miejsca. Zasłużyliśmy na zwycięstwo”. „Nie mogłem wykonywać swojej pracy”.

Kolorado miało cztery single z rzędu i otworzyło dziewiątą rundę przed Finneganem (2-4), pokonując McMahona, który przegrywał 0-2. Hunter Goodman i Jake Cave otworzyli rundę, a Brenton Doyle wyrównał po błędzie dwóch prób. Ezequiel Tovar uderzył linią napędową pojedynczo w prawo, aby załadować bazy. Finnegan wykorzystał 21 ze swoich poprzednich 23 szans.

„Nie lubisz, gdy mecz rozstrzyga się w ten sposób, ale cieszę się, że wszystko poszło po naszej myśli” – powiedział McMahon. „Nigdy nie patrzę [at the clock]. Pozwolę sędziemu wykonać swoją pracę. Nie wiedziałem, co się dzieje, dopóki sędzia czegoś nie powiedział.

Zegar na boisku został przyjęty w 2023 roku, ale w tym sezonie czas między boiskami z biegaczami na bazie został skrócony z 20 do 18 sekund.

„Kyle miał ostatnio pewne problemy z zegarem” – powiedział menadżer Waszyngtonu Dave Martinez. „Tak naprawdę nie kosztowało go to do tego momentu, ale czuliśmy, że to coś, co może w pewnym momencie go prześladować. Mógł ustąpić, ale to trudna sytuacja”.

READ  Emerytowany Tom Brady publikuje wideo, na którym w wieku 46 lat biega 40 razy szybciej niż w wieku 22 lat

„Musi o tym pamiętać. Jest po prostu powolny. Więc spalił to dzisiaj. Normalnie by tego nie spalił”.

Luis Garcia w ósmej rundzie zdobył dwie bramki, co dało Waszyngtonowi prowadzenie 7-5, a C.J. Abrams zaliczył trzy trafienia, w tym home run za 12. rundę. Narodowcy wygrali 10 z 13.

Abramsowi zabrakło trzech trafień do końca serii, przedłużając swoją passę do 13 meczów. Miał dwa RBI i zdobył dwa runy.

Brendan Rodgers, Goodman i McMahon wrócili do drużyny Rockies, co połączyło się z Jacobem Barnesem, który zdobył gola Goodmana w siódmej rundzie. Goodman w ostatnich ośmiu meczach zdobył pięć bramek. McMahon miał trzy trafienia, a homer w ósmej rundzie zapewnił drużynie Rockies prowadzenie 7-6.

„The Rockies i Nationals są częścią historii” – powiedział menadżer Kolorado Bud Black. „Co z tym?”

Tovar miał dwa trafienia, dwa spacery i dwa biegi. Strzelił gola po rzucie łapacza Jacoba Stallingsa w pierwszej rundzie i po trzech runach Rodgersa, dzięki czemu w trzeciej rundzie prowadził 4:2. Rodgers rozegrał swój pierwszy mecz od 7 czerwca, kiedy doznał kontuzji ścięgna podkolanowego. W tym sezonie sprzątał po raz ósmy.

Abrams i Lane Thomas strzelili gola na prowadzenie 5-4 w siódmym secie, ale drużynie Nationals zabrakło więcej, gdy Abrams i Thomas zostali wyrzuceni podczas próby kradzieży drugiego miejsca. Thomas miał dwa trafienia.

Nationals zajmują trzecie miejsce w głównych ligach ze 104 skradzionymi bazami, ale zostali wyrzuceni z rozgrywek 38 razy, najwięcej w lidze. Stallings wyrzucił trzech z czterech biegaczy krajowych, którzy próbowali ukraść, wszyscy zajęli drugie miejsce.

„Wypędzenie nie powstrzyma nas od agresji na podstawowych ścieżkach” – powiedział Abrams. „Będziemy nadal robić to, co robimy”.

Zawodnik Nationals, Mitchell Parker, oddał cztery serie i sześć trafień, trafiając osiem, w tym pięć ostatnich, z którymi się mierzył. W żadnym z poprzednich 12 startów nie oddał więcej niż trzech zarobionych runów.

READ  Zastąp Bojana Bogdanovicia Detroit Pistons dla Kelly Olynyk

Rozrusznik z Kolorado, Cal Quantrill, w swoim dziewiątym starcie stracił trzy runy i siedem trafień w ciągu sześciu rund. Wyszedł z przewagą 4-3.

Lewy obrońca Waszyngtonu Jesse Winker został wyrzucony przez sędziego głównego Huntera Wendelstedta po otrzymaniu wymaganego trzeciego uderzenia po raz drugi w piątej rundzie. Winker krótko pokłócił się z Wendelstedtem przy talerzu i został wyrzucony po wejściu do ziemianki, co było jego szóstym wyrzuceniem w karierze.

Pokój trenera

Rockies: RHP Jake Bird (ucisk w pachwinie) został usunięty z gry po trzech trafieniach w siódmej rundzie. … RF Sean Bouchard (ból pleców) został zmieniony po trzech rundach. … RHP German Marquez (operacja Tommy’ego Johna) podczas swojej sobotniej rehabilitacji w klasie A w Spokane stracił jedno trafienie w czterech bezbramkowych rundach. Trafił trzy razy, przeszedł dwa razy i rzucił 50 rzutów.

Następny

Oczekuje się, że Kyle Freeland (0-3, 13.21 ERA) z drużyny Colorado LHP zostanie aktywowany z listy kontuzjowanych i po raz piąty wystartuje w niedzielę, a pierwszy od 14 kwietnia, po dziewięciu tygodniach nieobecności ze względu na naderwanie lewego łokcia. Przeciwnikiem Nationals RHP Jake’a Irvina (5-6, 3,24).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *