Zgodność z MLB i MLBPA z CBA

Major League Baseball i MLB Players Association osiągnęły porozumienie w sprawie nowego układu zbiorowego pracy w czwartek, torując drogę do sezonu zasadniczego 2022, który rozpocznie się 7 kwietnia.

W czwartek wieczorem właściciele ratyfikowali ustawę antykorupcyjną 30 głosami do zera. W przypadku ratyfikacji obie strony muszą następnie podpisać protokół ustaleń, kończący trzymiesięczne formalne zamknięcie.

Obowiązkowa data wiosennego raportu treningowego dla wszystkich klubów to niedziela. Igrzyska pokazowe rozpoczną się 17 lub 18 marca.

Umowa doszła do skutku dzień po tym, jak MLB przełożył dzień otwarcia do 14 kwietnia z powodu braku nowej umowy i ogłosił, że pierwsze cztery serie każdego zespołu zostały usunięte z harmonogramu. Jednak w ramach tej umowy zostanie rozegrany pełny harmonogram 162 meczów, a cztery wcześniej usunięte z kalendarza serie zostaną przełożone.

Nowa pięcioletnia CBA obejmuje podwyżkę płacy minimalnej, nową premię przed arbitrażem, aby wynagrodzić najlepszych młodych graczy w grze, podwyższenie konkurencyjnych progów podatku od kredytów, wprowadzenie globalnego wyznaczonego hittera, szerszy zakres loterii projektowych w profesjonalnych sport, system zapobiegający rzekomemu manipulowaniu czasem obsługi i ograniczeniami nałożonymi na to, ile razy zawodnik może zostać wybrany w sezonie w celu rozwiązania obaw związanych z „zakłóceniem składu”.

Umowa obejmuje również rozszerzony format posezonowy z 12 drużynami, dzięki czemu baseball staje się play-off na dwóch dodatkowych rynkach każdego roku.

W ramach porozumienia zostanie powołany wspólny komitet konkursowy składający się z czterech aktywnych graczy, sześciu członków wyznaczonych przez MLB i jednego sędziego. Od 2023 r. komisja będzie miała za zadanie przyjęcie zmian w zasadach gry, takich jak zegar czasu gry, rozmiar bazy, ustawienie w obronie oraz automatyczna strefa piłki/kopnięcia.

Po zakończeniu CBA zespoły z całej ligi zwrócą uwagę na ukończenie swojej pracy poza sezonem, a na rynku wolnych agentów nadal znajduje się ponad 200 graczy, w tym tak znane nazwiska jak Carlos Correa, Freddie Freeman, Kris Bryant i Trevor Story .

Oto kilka szczegółów umowy między MLB a MLBPA:

2022: 700 000 $
2023: 720 000 $
2024: 740 tysięcy dolarów
2025: 760 tysięcy dolarów
2026: 780 000 $

• Wzrost w pierwszym roku jest największym rocznym wzrostem w historii, prawie pięciokrotnym wzrostem o 27 500 USD w pierwszym roku poprzedniego bilansu. Stanowi również większy wzrost niż suma odnotowana w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

Limit podatkowy salda konkurencyjnego

2022: 230 milionów dolarów
2023: 233 miliony dolarów
2024: 237 milionów dolarów
2025: 241 mln USD
2026: 244 miliony dolarów

• Wzrost o 20 mln USD od 2021 do 2022 r. jest prawie dwukrotnie wyższy od poprzedniego największego wzrostu w pierwszym roku.

• Dodano czwarty poziom podatku w wysokości 60 milionów USD powyżej progu bazowego, aby zaradzić niesfornym wydatkom.

Wstępna pula nagród

• 50 milionów dolarów (przydzielone do 100 najlepszych graczy na podstawie nagród i wyników statystycznych).

• MLB i MLBPA opracują statystyczną metodę alokacji funduszy.

• W tym systemie zwycięzca NL Cy Young, Corbin Burns, wzrósłby w zeszłym sezonie z 608 000 $ do 4,2 mln $, podczas gdy zdobywcy Rookie of the Year Randy Arrosarina i Jonathan India osiągnęliby ponad trzykrotny wzrost w 2021 roku.

• 6 najlepszych typów zostanie nagrodzonych w loterii.

• Szanse będą zależeć od odwrotnej kolejności procentu wygranej, procent wygranej za wygranie trzech klubów w tabeli wynosi 16,5%.

• W zamian za zatwierdzenie międzynarodowego projektu do 25 lipca 2022 r., MLB zlikwiduje kwalifikujący się system ofert (Direct Draft Choice Compensation) dla wolnych agentów.

• International Draft będzie składał się z 20 rund (ponad 600 typów), zwiększając łączną wypłatę zarobioną przez amatorów o ponad 20 milionów dolarów rocznie.

• Podpis nagród zostanie zagwarantowany wybranym graczom.

• Kluby, które wybierają graczy z krajów rozwijających się (kraje, które w poprzednich trzech okresach podpisywania umów podpisały mniej niż 0,5%) otrzymają dodatkowe wybory w celu stymulowania eksploracji i rejestracji na rynkach wschodzących.

Od 2023 r. komisja składająca się z czterech aktywnych graczy, sześciu członków wyznaczonych przez MLB i jednego sędziego, będzie miała za zadanie zatwierdzanie zmian w zasadach gry, takich jak zegar czasu gry, rozmiar bazy, pozycja defensywna i obszar automatycznego umieszczania piłki/uderzenia.

• Kontrakty kwalifikujących się graczy będą gwarantowane do arbitrażu.

• Starsi potencjalni klienci, którzy zajmą 1. lub 2. miejsce w głosowaniu Juniorów, otrzymają pełny rok pracy.

• Kluby promujące Senior Potential dla składów w dniu otwarcia będą mogły otrzymać drafty do wyboru, jeśli gracz znajdzie się w pierwszej trójce w tegorocznym głosowaniu na debiutanta roku lub w pierwszej piątce w głosowaniu MVP/Cy Young.

• Przedłużone postseason: 12 drużyn, z których zwycięzcy pierwszej klasy zostaną pożegnani.

• Globalny uderzający romb.

• Zawodników można wybrać tylko pięć razy w sezonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *