ZHENGZHOU, Chiny: Protestujący w fabryce Foxconn ścierają się z policją, pojawiają się filmy


Pekin/Hongkong
Biznes CNN

Zgodnie z filmami udostępnionymi w mediach społecznościowych, w środę widziano pracowników największej w Chinach montowni iPhone’ów w konfrontacji z policją, niektórzy w strojach bojowych.

Filmy pokazują setki pracowników konfrontujących się z funkcjonariuszami organów ścigania, z których wielu ma na sobie białe kombinezony ochronne, w kampusie Foxconn w mieście Zhengzhou w środkowych Chinach. W obecnie zabronionym materiale filmowym można usłyszeć, jak niektórzy protestujący narzekają na swoje warunki płacowe i zdrowotne.

Wyświetlenia pojawiają się za kilka dni – poinformowały chińskie media państwowe Ponad 100 000 osób zarejestrowało się na ogłoszone stanowiska w ramach masowej rekrutacji do fabryki Foxconn w Zhengzhou.

jabłko

(AAPL)
Stoi w obliczu znacznych ograniczeń łańcucha dostaw w swoim zakładzie montażowym i spodziewa się, że wpłynie to na dostawy iPhone’a 14, gdy rozpocznie się główny sezon zakupów świątecznych. CNN skontaktowało się z firmą w celu uzyskania komentarza w sprawie sytuacji w zakładzie.

Wybuch Covid w zeszłym miesiącu zmusił zakład do zamknięcia, co spowodowało ucieczkę niektórych zaniepokojonych pracowników fabryki.

Filmy przedstawiające wiele osób opuszczających Zhengzhou pieszo Rozprzestrzenił się w chińskich mediach społecznościowych na początku listopada, zmuszając Foxconn do przyspieszenia działań w celu odzyskania pracowników. Starając się ograniczyć skutki, firma poinformowała, że ​​w tym miesiącu czterokrotnie zwiększyła dzienne premie dla pracowników fabryki.

W środę na wideo słychać pracowników, którzy mówią, że Foxconn nie dotrzymał obietnicy atrakcyjnej premii i pakietu wynagrodzeń po przybyciu do pracy w zakładzie. Kilka skarg opublikowano również anonimowo na platformach społecznościowych – zarzucając Foxconnowi zmianę wcześniej ogłoszonych pakietów wynagrodzeń.

W anglojęzycznym oświadczeniu Foxconn powiedział w środę, że „dodatek zawsze był spełniany na podstawie zobowiązań umownych” po tym, jak niektórzy nowi pracownicy w kampusie Foxconn w Zhengzhou we wtorek odwołali się do firmy w sprawie dodatku za pracę.

Na filmach można również usłyszeć pracowników, którzy narzekają na nieodpowiednie środki anty-Covid, mówiąc, że pracownicy, którzy uzyskali pozytywny wynik testu na obecność wirusa, nie są oddzielani od reszty siły roboczej.

READ  Kontrakty terminowe Dow: Akcje spadają pod wpływem popytu na największą podwyżkę stóp Fed od 40 lat; Jabłko, Upadek Tesli

Foxconn powiedział w anglojęzycznym oświadczeniu, że spekulacje w Internecie na temat pracowników Koronawirus choroba Pozytywne życie w akademikach kampusu Foxconn w Zhengzhou jest „całkowicie nieprawdziwe”.

„Zanim wprowadzą się nowi pracownicy, środowisko akademika przechodzi standardowe procedury dezynfekcji, a nowi pracownicy mogą się poruszać dopiero po zdaniu rządowego egzaminu” – powiedział Foxconn.

Wyszukiwania terminu „Foxconn” w chińskich mediach społecznościowych dają obecnie niewiele wyników, co wskazuje na silną cenzurę.

„Jeśli chodzi o brutalne zachowanie, firma będzie nadal komunikować się z pracownikami i rządem, aby zapobiec powtórzeniu się podobnych incydentów” – powiedział Foxconn w chińskim oświadczeniu.

Zakład w Zhengzhou jest największym na świecie miejscem montażu iPhone’ów. Według Mirko Wojcieka, globalnego dyrektora ds. rozwiązań wywiadowczych w firmie Everstream, dostawcy analiz ryzyka w łańcuchu dostaw, stanowi to zwykle około 50–60% globalnych zdolności produkcyjnych Foxconn w zakresie montażu iPhone’ów.

Apple na początku tego miesiąca ostrzegał przed zakłóceniami w swoim łańcuchu dostaw, mówiąc, że klienci odczują skutki.

„Spodziewamy się teraz niższych dostaw iPhone’a 14 Pro i iPhone’a 14 Pro Max niż wcześniej oczekiwaliśmy” – powiedział gigant technologiczny w oświadczeniu. „Klienci będą doświadczać dłuższego czasu oczekiwania na otrzymanie nowych produktów”.

Od zeszłego tygodnia trochę trzeba było czekać na te formularze osiągnął 34 dni W Stanach Zjednoczonych, według raportu UBS.

Publiczna frustracja rośnie w związku z surową chińską polityką zakazu COVID-19, która nadal wiąże się ze ścisłymi blokadami i ograniczeniami w podróżowaniu prawie trzy lata po wybuchu pandemii.

W zeszłym tygodniu ten sentyment pojawił się w migawkach w mediach społecznościowych pokazać się Mieszkańcy Kantonu, którzy zostali zamknięci w Kantonie, przełamują bariery mające na celu zamknięcie ich w swoich domach i wychodzą na ulice wbrew ściśle egzekwowanym lokalnym zarządzeniom.

— Michelle Toh, Simon McCarthy, Wayne Chang, Julianna Liu i Kathleen Magramo przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *