Zimowa burza przynosi obfite opady śniegu i ekstremalne zimno w niektórych częściach Stanów Zjednoczonych

Trzecia zimowa burza, która w ciągu tygodnia nawiedzi środkowe i wschodnie Stany Zjednoczone, w końcu dobiega końca, ale wcześniej wywołała obfite opady śniegu na Środkowym Zachodzie i zamieci w Pasie Kukurydzianym. To ten sam system, który powoduje trudne warunki pogodowe na Dalekim Południu i zalewa słodką wodę oraz obszary przybrzeżne wzdłuż wschodniego wybrzeża.

Teraz po burzy pojawiają się nowe niebezpieczeństwa. Mrożące krew w żyłach powietrze o temperaturze zaledwie -45, filtrujące na południe za odchodzącym niżem, przynosząc niebezpiecznie niskie temperatury do Wielkich Jezior i Równin. Zimno spowoduje, że w Buffalo pojawi się śnieg przypominający jezioro, który może gromadzić się na wysokości od 1 do 3 stóp.

Silny wiatr wieje z południa z Kanady, powodując bóle głowy na głównych lotniskach i pogarszając problemy z podróżowaniem. Zimny ​​front atmosferyczny utrzyma się do połowy przyszłego tygodnia, po czym zacznie powoli ustępować.

Istnieją również oznaki pojawienia się kolejnego systemu burzowego wzdłuż wschodniego wybrzeża przed wtorkowym terminem.

Które miasta najbardziej ucierpiały w wyniku wichury?

Oficjalnie, Geneseo w stanie Illinois, na przedmieściach Davenport, zgarnęło łączną sumę nagród wynoszącą 17,4 cala. Obraca się od wilgotnej Zatoki Meksykańskiej do obszaru zimnego, mroźnego powietrza nad Pasem Kukurydzianym. Technicznie rzecz biorąc, maksymalna wysokość burzy, która osiągnęła ponad 2 stopy, miała miejsce na górnym półwyspie Michigan. Zostały one wzmocnione przez efekt jeziora, jednak śniegi były przesadzone przez dodatkową wilgoć wytwarzaną przez Jezioro Superior. Champion w stanie Michigan miał 26 cali.

Oto sumaryczne dane dotyczące burzy w innych lokalizacjach:

  • 25.3 w National Mine na górnym półwyspie Michigan
  • 19 cali w Herman, Michigan.
  • 16 cali w Wisconsin, Institute.
  • 15,8 cala w Park View w stanie Iowa
  • 15,4 cala w Quad Cities, Ill.
  • 15 cali w Davenport w stanie Iowa
  • 11,5 cala w Omaha, Nebraska.
READ  Linia lotnicza przewiduje, że przychody osiągną rekordowy poziom w 2024 r., ale marże zysku pozostają niskie

Na północ od linii Chicago–Detroit wystąpiły najcięższe opady śniegu. Właściwe Chicago, które doświadczyło burzliwych opadów śniegu, zmniejszyło się o około 5 cali w centrum Lakeshore, ale 13 cali spadło bliżej Rockford. W Detroit spadło od 3 do 4 cali śniegu, ale w Ortonville w stanie Michigan, na północ od Detroit, spadło 8,5 cala.

Silny był także wiatr, powodujący zamieć śnieżną w całym Pasie Kukurydzianym. W Des Moines w porywach do 45 mil na godzinę, a w Chicago do 46 mil na godzinę. Na większości północnych równin wiatr wiał z prędkością od 40 do 50 mil na godzinę.

Spadające temperatury i niebezpieczne chłody

Teraz temperatura spada z powodu wpływu burzy. Jego cyrkulacja w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara odciąga arktyczne powietrze z Kanady. Wyjątkowo zimne powietrze, czasami o 30 stopni poniżej średniej z punktu widzenia temperatury źródła, w połączeniu z wiatrem powoduje niebezpieczne dreszcze. W niektórych miejscach przymrozki pojawią się w ciągu kilku minut.

Ostrzeżenia o odczuwalnych temperaturach zostały wydane w 16 stanach, przy czym ostrzeżenie o odczuwalnych temperaturach rozciąga się aż na południe, aż do metropolii Dallas-Fort Worth. W poniedziałek wieczorem temperatura w Dallas spadnie do 11 stopni, a temperatura odczuwalna przez wiatr wyniesie nawet 7 stopni.

W Kansas City przez trzy kolejne noce temperatury będą wynosić poniżej minus 5 stopni. W sobotnią noc temperatura może spaść do -12. Wiatr północny od 10 do 15 mil na godzinę, około 30 mil na godzinę, temperatura odczuwalna nawet do -34.

Nie jest dużo lepiej w St. Louis. Choć miasto uniknęło śniegu, nie uchroniło się przed zimnem. W sobotnią noc temperatura minimalna wyniesie minus -3, a w niedzielę temperatury w ciągu dnia powrócą do zaledwie 7 stopni. Temperatura odczuwalna spadnie do -25. Znaczący wzrost temperatur nastąpi dopiero w środę.

W Chicago, które wydobywa się z odśnieżanego śniegu, do środy temperatura maksymalna będzie miała trudności z utrzymaniem się powyżej zera stopni. W poniedziałek wieczorem najniższe nocne notowania spadną do minus -10. Temperatura odczuwalna na poziomie minus -30 nie jest niemożliwa.

READ  Urzędnicy federalni twierdzą, że agenci Texas Border Patrol „fizycznie uniemożliwiają” próby ratowania tonących migrantów

Można go zobaczyć w niektórych miejscach na północnych równinach Maksymalny W minus-20!

Jak długo będzie trwała ta zła pogoda?

Modele pogodowe sugerują, że zimno utrzyma się do połowy tygodnia roboczego. Wtedy temperatury zaczynają się ocieplać, zbliżając się do sezonowości.

Obecnie wysokie ciśnienie w Arktyce panuje bezpośrednio nad nami. To utoruje drogę dalszemu chłodowi z północnego zachodu. Jednak do środy ten obracający się zgodnie z ruchem wskazówek zegara wyżyn opadnie na tyle daleko na południe i wschód, że niewielkie odwrócenie południowego przepływu rozprzestrzeni się na równiny za nim. To pochłonęłoby zimne powietrze i pozwoliło względnej łagodności przedostać się na północ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *