Złapanie szpuli przez Byrona Buxtona rozpoczyna pierwszą grę potrójną 8-5 w zarejestrowanej historii MLB.

Czasami idziesz na boisko i widzisz coś, czego nigdy wcześniej nie widziałeś. Jak na przykład Bliźniaczki z Minnesoty Konwertowany triple play, jakiego nigdy wcześniej nie odnotowano w historii MLB.

W obliczu Chicago White Sox w siódmym inningu, bez odpadków w pierwszym i drugim, miotacz Twins Griffin Jacks uderzył AJ Pollocka, co wyglądało jak przełamujący trzy rundy homer, lub przynajmniej uderzenie z dodatkowej bazy. Łapacz bliźniaków, Ryan Jeffers, tak myślał, rzucając się do przodu natychmiast, gdy zobaczył kontakt.

Później Buxton grał bardzo dobrze, podczas gdy baserunnery White Sox grali bardzo słabo.

Adam Engel rozpoczął grę jako drugi, a Yoan Moncada jako pierwszy. Buxton wykonał szybki przejazd, podczas gdy żaden z biegaczy nie był oznaczony, po czym szybko przekazał piłkę do trzeciego bazowego Twins, Gio Ursheli, łapiąc Moncadę między drugą a trzecią i wybijając Engela.

Było to pierwsze 8-5 triple play zarejestrowane w historii MLB. Według Sarah Longs z MLB.com.

Aby być uczciwym wobec Białych Soxów, Statcast miał lotną piłkę Pollocka jako pukanie z wysokości 389 stóp z .820 xBA, zasadniczo z 82-procentową szansą na trafienie. Ponownie, to wciąż pozostawia 18 procent szans na bardzo żenujący błąd, historyczny.

Twarz menedżera White Sox, Tony’ego La Russy, mówi wszystko.

Nic dziwnego, że Buxton jako pierwszy zainicjował grę potrójną. 28-latek od dawna jest jednym z najlepszych zapolowych w grze, gdy jego ręka i zasięg są zdrowe. Uderzył homera z dwóch przejazdów w piątym inningu, biorąc pod uwagę przebiegi Bliźniaków do tego momentu.

22 graczy z Buxton w tym sezonie zajęło czwarte miejsce w American League z linią cięcia .227/.302/.576. Między jego mocą a jego polem, jest kandydatem do swojej pierwszej kariery All-Star w tym miesiącu.

Byron Buxton i Bliźniacy zrobili coś bezprecedensowego przeciwko White Sox. (Zdjęcie AP/Carlos Osorio)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *