Zmarł Ryszard M. Sherman, autor tekstów do „Mary Poppins” i „It’s a Small World”, umiera w wieku 95 lat.

Richard i jego brat Robert zostali wybrani na Legendy Disneya w 1990 roku.

Legenda pisania piosenek Disneya Richard M. Sherman, najbardziej znany z piosenek „Mary Poppins” i „It’s a Small World” oraz wielu innych piosenek, zmarł w wieku 95 lat – ogłosił Walt Disney Company. Ogłoszono w sobotę.

Jak podała firma, Sherman zmarł w sobotę w Cedars-Sinai Medical Center w Beverly Hills na chorobę związaną z wiekiem.

Richard, będący połową nagrodzonego Oscarem duetu wraz ze swoim zmarłym bratem Robertem P. Shermanem, został zapamiętany jako „płodny kompozytor i autor tekstów” oraz „kluczowy członek kręgu twórczych talentów Walta Disneya” – podała firma w oświadczeniu. . komunikat prasowy.

„Richard Sherman był ucieleśnieniem tego, co to znaczy być legendą Disneya, ponieważ on i jego brat Robert stworzyli ukochane klasyki, które stały się cenną częścią ścieżki dźwiękowej naszego życia” – powiedział Bob Iger, dyrektor generalny The Walt Disney Company.

„Jesteśmy na zawsze wdzięczni za ślad, jaki Richard pozostawił na świecie i składamy najszczersze kondolencje jego rodzinie” – dodał Iger.

Bracia Sherman zdobyli dwie nagrody Akademii za wersję klasycznego filmu „Mary Poppins” z 1964 roku – najlepsza ścieżka dźwiękowa: zasadniczo oryginalna i najlepsza oryginalna piosenka za „Chim Chim Cher-ee”.

„Nie można tworzyć takich utworów jak Spoonful of Sugar bez prawdziwej miłości do życia, którą Richard przekazał wszystkim, którzy mieli szczęście przebywać w jego otoczeniu” – powiedział w oświadczeniu Pete Docter, dyrektor kreatywny Pixar Animation Studios. . „Nawet po 90. roku życia miał więcej energii i entuzjazmu niż ktokolwiek inny, a ja zawsze wychodziłem odnowiony zaraźliwą radością życia Richarda”.

READ  Rynek odsprzedaży Kanye West Yeezy może przynieść ogromne zyski, jeśli Adidas zrezygnuje z krawatów

Bracia zostali wprowadzeni do grona Legend Disneya w 1990 roku.

65-letnia kariera Richarda odznaczała się dziewięcioma nominacjami do Oscara, trzema nagrodami Grammy oraz 24 złotymi i platynowymi albumami.

Odwiedzający parki rozrywki Disneya na całym świecie znają Shermana z jego ulubionych piosenek „It’s a Small World”, „There’s a Big Beautiful Tomorrow” i „Tiki, Tiki, Tiki Room”.

Dyskografia braci Sherman pojawiła się także w wielu uwielbianych filmach, w tym „Chitty Chitty Bang Bang” (1968), „Snoopy Come Home” (1972), „Charlotte’s Web” (1973) i „Przygody Tomka Sawyera” (1973). ). „Huckleberry Finn” (1974) i „Kapciuszek i róża” (1976).

„Bracia Sherman byli zawodowymi optymistami i znaleźli idealnego patrona w Walcie Disneyu. „Ich piosenki miały optymistyczne spojrzenie, które rozciągało się na życie Richarda, które nie było pozbawione problemów i wyzwań” – Leonard Maltin, historyk filmu, autor i pedagog. powiedział w oświadczeniu: „Był szczególnie dumny, że on i jego brat ćwiczyli… Kariera w pisaniu piosenek, do której zachęcał ich ojciec, już na początku”.

Robert B. Sherman zmarł w marcu 2012 roku w wieku 85 lat.

The Walt Disney Company jest spółką-matką ABC News.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *