Zmieniono datę rozpoczęcia Mistrzostw Świata w Katarze 2022, ponieważ FIFA pozwala gospodarzom na grę jako pierwsi

FIFA Jest ustawiony na przesunięcie daty rozpoczęcia Mistrzostwa Świata Dzień przed nawet tym krajem-gospodarzem Katar może rozegrać pierwszy mecz, sportowiec Zrozumiany.

Wcześniej turniej miał rozpocząć się w poniedziałek 21 listopada z Senegal grać w Holandia.

Zrozumiałe jest jednak, że Katar chce zagrać jako pierwszy, jak to jest w zwyczaju w kraju gospodarza.

ich gra przeciwko Ekwador Teraz planowany jest postęp do niedzieli 20 listopada. Rozpocznie się o 19:00 GMT (2 PM ET). Uważa się, że zmiana została omówiona z Ekwadorem i Ameryką Południową.

AngliaMecz otwarcia przeciwko Iran 21 listopada odbędzie się w tym dniu zgodnie z planem.

głębiej

Dlaczego Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze są tak kontrowersyjne

Decyzja musi jeszcze zostać zatwierdzona przez Prezydium Rady FIFA, składające się z prezydenta Gianniego Infantino i przywódców każdej konfederacji kontynentalnej (UEFAoraz CONMEBOL, CONCACAF, CAF, AFC i OFC).

Oczekuje się porozumienia, co oznacza, że ​​mundial odbędzie się teraz od 20 listopada do 18 grudnia.

Ekwador wciąż boryka się z ciągłymi prośbami Chile o jego miejsce na tegorocznych mistrzostwach świata, ponieważ twierdzi, że Ekwador zgłosił niekwalifikującego się zawodnika podczas procesu kwalifikacyjnego i stara się go zastąpić w turnieju.

Kraj gospodarzy pojawiał się w meczu otwarcia każdego mundialu od 2006 roku, przed którym obrońca tytułu zwykle pojawiał się w pierwszym meczu.

Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze – Kontrowersyjne z powodów opisanych w tym artykule To pierwsze zimowe mistrzostwa świata rozgrywane na półkuli północnej.

The Premier League Zatrzyma się na ponad miesiąc po weekendzie 12/13 listopada, po czym rozpocznie się ponownie po finale 18 grudnia. Pierwszy sezon ligowy zostanie wznowiony 26 grudnia w ramach tradycyjnej rundy meczowej Boxing Day.

Czytaj też: Mistrzostwa Świata 2022

(Zdjęcie: Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *