Znaleziono 93-milionowego krokodyla z małym dinozaurem w żołądku

Naukowcy twierdzą, że gad jest zachowany w 35% z „prawie kompletną czaszką” i przerażającymi zębami – teraz zbadali go bardziej szczegółowo za pomocą skanów 3D i zdjęć rentgenowskich

Uważa się, że krokodyl odkryty na Filipinach jest największym w historii

Naukowcy odkryli 93-milionowego krokodyla z małym dinozaurem w żołądku.

Eksperci nazwali ją Confractosuchus Sauroktonos lub „Zabójcą dinozaurów złamanego krokodyla” i znaleziono ją z prehistorycznym dzieckiem w żołądku.

Raport Gondwana Research uważa, że ​​ogromny krokodyl urósł do około 2,5 metra (6-8 stóp) i prawdopodobnie zginął w powodzi.

Mówi się, że gad jest zachowany w 35% z „prawie kompletną czaszką” i przerażającymi zębami.

Naukowcy zbadali go bardziej szczegółowo za pomocą skanów 3D i zdjęć rentgenowskich

Joseph Befitt, współautor badania, powiedział Indy100: „Podczas wstępnego badania w 2015 roku odkryłem zakopaną tam kość, która wyglądała jak kość kurczaka z haczykiem i od razu pomyślałem, że to dinozaur.Krokodyl był podobny do 21-metrowego krokodyla, który został znaleziony na Filipinach w 2011 roku.
(

zdjęcie:

AFP przez Getty Images)

„Ludzkie oko nigdy wcześniej tego nie widziało, ponieważ było i jest całkowicie pokryte skałami.

„Skamieniałe szczątki znaleziono w dużym głazie. Konglomeraty często tworzą się, gdy materia organiczna, jak mówi krokodyl, opada do koryta rzeki”.

Naukowcy uważają, że został zachowany, ponieważ błoto otaczające stworzenie utwardziło się pod wpływem bakterii, które były obecne.Naukowcy wykorzystali techniki nuklearne, aby rzucić światło na nawyki żywieniowe krokodyla liczącego 93 miliony lat, który pożerał maleńkiego dinozaura.
(

zdjęcie:

Wiadomości ANSTO)

Skany jednej skały ujawniły „w jelitach małą kość dinozaura wielkości kurczaka”, jednak gatunek nie został oficjalnie zidentyfikowany.

„Podczas wstępnego badania w 2015 roku zauważyłem zakopaną tam kość, która wyglądała jak kość kurczaka z haczykiem i od razu pomyślałem, że to dinozaur” – powiedział dr Bevett.

Powiedzieć Australijska nauka i technologia jądrowa (Ansto): „Cyfrowe skany 3D z obrazowania medycznego i prześwietlenia zaowocowały fizycznym przygotowaniem krokodyla, co byłoby niemożliwe bez dokładnej wiedzy, gdzie znajdują się kości”.Naukowcy wykorzystali badania i techniki nuklearne, aby potwierdzić swoje teorie i wiek krokodyla
(

zdjęcie:

Wiadomości ANSTO)

Aby uzyskać wysokiej jakości skanowanie, próbki skał musiały zostać zredukowane do rozmiaru, który mógł przeniknąć promieniowanie rentgenowskie.

Ale wyniki pracy zespołu zaskoczyły ich i dały wgląd w to, co gady zjadły podczas ostatniego posiłku.

To było całkiem fajne samo w sobie, dopóki zespół nie odkrył, że zawartość żołądka krokodyla zawierała małego dinozaura.Naukowcy nie mogli uwierzyć w to, co krokodyl zjadł ostatnim razem
(

zdjęcie:

Wiadomości ANSTO)

„Wyniki były fantastyczne, zapewniając pełny obraz krokodyla i jego ostatniego posiłku, małego, częściowo strawionego dinozaura” – powiedział.

Aby potwierdzić, że dinozaur znajdował się w żołądku krokodyla, zespół przeanalizował korzenie roślin i cechy geologiczne fragmentów skał.

Dr Bevett powiedział: „Chemia skał dostarczyła dowodów.

Naukowcy uważają, że krokodyl zginął w wypadku powodziowym, gdzie został pochowany i zmarł nagle.

Czytaj więcej

Czytaj więcej

READ  Innowacyjne rozwiązania NASA umożliwiające skuteczne sprzątanie śmieci kosmicznych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *