Brytyjski przedsiębiorca muzyczny i gwiazda YouTube miał 31 lat – termin

Jamala EdwardsaW niedzielę w wieku 31 lat zmarł angielski przedsiębiorca muzyczny znany z założenia SBTV, kanału muzycznego na YouTube poświęconego wschodzącym artystom w Wielkiej Brytanii.

Firma Edwardsa potwierdziła jego śmierć dla BBC. Nie ujawniono żadnych innych szczegółów dotyczących jego śmierci.

Edwards urodził się w Luton w 1990 roku i wychował w Acton w zachodnim Londynie. W 2006 roku założył SBTV YouTube, kanał skupiający się na dostrzeganiu wschodzących artystów. Kanał pomoże rozpocząć karierę wybitnych artystów, takich jak Ed Sheeran, Jessie J, Dave, Skepta, Rita Ora i Stormzy.

Wielu przypisuje Edwardsowi i SBTV pomoc w rozpowszechnianiu absurdalnej muzyki w Wielkiej Brytanii i za granicą. Kanał ma obecnie ponad 1,2 mln abonentów.

Po nadejściu wiadomości o śmierci muzycznej bohaterki wlewają się saluty.

Pani Leshore napisała: „Ten człowiek pomógł tak wielu artystom stać się tym, kim są dzisiaj, w tym mnie. Dał mi możliwość pokazania mojego talentu od Broome do Londynu. Musimy utrzymać jego imię i markę przy życiu. To boli, dobrze jest, że zawsze idzie wcześnie.”

Sadiq Khan, burmistrz Londynu, złożył hołd, pisząc: „Brytyjska muzyka i rozrywka straciły jedną ze swoich najjaśniejszych gwiazd. Moje myśli są z bliskimi Jamala w tym bardzo smutnym czasie”.

Dave, znany również jako Santan Dave, wyraził wdzięczność za życie Edwardsa i napisał: „Dziękuję za wszystko. Słowa nie potrafią wyjaśnić”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *