Źródła podają, że Bears i Jaylon Johnson zgadzają się na 4-letnią umowę o wartości 76 milionów dolarów

Chicago Bears i gwiazda Jaylon Johnson zgodzili się na czteroletni kontrakt o wartości 76 milionów dolarów, który obejmuje gwarantowane 54 miliony dolarów, podają źródła Adama Scheftera i Jeremy’ego Fowlera z ESPN.

Według źródeł Johnson ma zagwarantowane 43,8 miliona dolarów po podpisaniu umowy i zarobi 28 milionów dolarów w pierwszym roku obowiązywania umowy.

The Bears we wtorek przyznali Johnsonowi klauzulę niewyłącznej franczyzy, ale w zeszłym tygodniu dyrektor generalny Ryan Bowles wyraził pewność, że obie strony osiągną długoterminowe porozumienie.

Transakcja z Johnsonem to trzecia duża inwestycja defensywna drużyny Bears w zeszłym roku kalendarzowym, która w marcu ubiegłego roku podpisała także czteroletni kontrakt z obrońcą Tremaine Edmondsem za 72 miliony dolarów, a po przejęciu podpisała z Montez Sweat czteroletni kontrakt za 98 milionów dolarów. koniec defensywności w handlu z przywódcami Waszyngtonu.

Johnson, który w kwietniu skończy 25 lat, został powołany do drugiej drużyny All-Pro i zdobył wyróżnienia Pro Bowl w zeszłym sezonie, zapisując cztery przechwyty (w tym jeden wybór szósty), 10 obrononych podań, jedno wymuszone fumble i 36 odbiorów. .

Johnson, zajmując 50. miejsce w ogólnym wyborze w drafcie 2020, grał przez czwarty rok swojego debiutanckiego kontraktu po tym, jak nie mógł przedłużyć kontraktu z Chicago przed sezonem 2023. W lipcu 2023 roku Johnson powiedział, że zrozumiał wówczas, że jego brak zawodników na boisku pochwały — jedno przechwycenie w ciągu trzech sezonów. Pierwszy — utrudnia mu zdobycie kontraktu na szczycie rynku.

Po tym, jak Dallas Cowboys podpisali kontrakt z Trevonem Diggsem na pięcioletnie przedłużenie obozu szkoleniowego za 97 milionów dolarów, Johnson zauważył, że transakcja była korzystna dla całego defensywnego rynku obrońców, ale nie sądził, że będzie to miało wpływ na jego negocjacje z Chicago.

Courtney Cronin z ESPN przyczyniła się do powstania tego raportu.

READ  Jak Carlos Alcaraz oswoił „lwa” Novaka Djokovicia i został mistrzem Wimbledonu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *