Źródła – Seahawks zatrudniają Ryana Grubba jako koordynatora ofensywy

Seattle Seahawks zatrudniają byłego koordynatora ofensywy Uniwersytetu Waszyngtońskiego Ryana Grubba na to samo stanowisko w sztabie nowego trenera Mike'a McDonald's, podają źródła Adama Scheftera i Pete'a Thamela z ESPN.

Grubb przyjął posadę koordynatora ofensywy w Alabamie po spędzeniu ostatnich dwóch sezonów na UW pod wodzą trenera Kalena DeBoera, gdzie koordynował atak wymagający silnych podań, który plasował się na szóstym miejscu w FBS pod względem liczby jardów na mecz (487,0) i szóstym pod względem punktacji (36,7) w ten rozpiętość. Z Michaelem Penixem Jr. na pozycji rozgrywającego, drużyna Huskies przez ostatnie dwa sezony prowadziła w FBS pod względem liczby podań na mecz (355,8) i zajmowała 15. miejsce pod względem odsetka strat, trafiając podania w 61,8% przypadków.

Grubb ma zostać koordynatorem ofensywy i trenerem rozgrywających w Alabamie, podążając za DeBoerem do Tuscaloosa, kiedy został zatrudniony w styczniu po odejściu Nicka Sabana na emeryturę. UW zrezygnował z zatrudnienia Grubba na następcę DeBoera.

Zamiast tego Grubb wróci do Seattle, aby podjąć swoją pierwszą pracę w NFL. Został trzecim koordynatorem zatrudnionym dla personelu Macdonald's Seahawks. Powołali Jaya Harbaugha do kierowania zespołami specjalnymi i Adena Durde do koordynowania obrony, chociaż McDonald będzie zarządzał grą po tej stronie piłki. Seattle zatrudniło także Leslie Fraziera jako asystenta trenera.

Na UW Grubb był także trenerem rozgrywających Huskies, ściśle współpracując w tej roli z Penixem, ponieważ QB rzucił łącznie 67 podań przyłożenia w 28 meczach w ciągu ostatnich dwóch sezonów. Penix zajął drugie miejsce w grudniowym głosowaniu na Heisman Trophy.

READ  Pingwiny strzelają do Rona Heckstalla, Briana Burke'a i Chrisa Pryora: co poszło nie tak i co dalej

To połączenie podsyci spekulacje na temat powołania Seattle Penix, który, jak powszechnie się oczekuje, zostanie wybrany w pierwszych dwóch rundach. Seahawks mają 16. miejsce w klasyfikacji generalnej, bez wyboru w drugiej rundzie i dodatkowego wyboru w trzeciej rundzie.

Geno Smith ma kontrakt na kolejne dwa sezony i zarobi 47,5 miliona dolarów, choć może nie być w stanie pozostać starterem Seattle po pełnym wzlotów i upadków sezonie 2023. Suma ta obejmuje wynagrodzenie podstawowe w wysokości 12,7 mln dolarów za rok 2024, które zostanie w pełni zagwarantowane, jeśli Smith pozostanie w składzie Seattle 16 lutego.

Grubb zastępuje Shane’a Waldrona, który przez ostatnie trzy sezony pełnił funkcję koordynatora ofensywy Seahawks i został zatrudniony na to samo stanowisko w Chicago Bears w styczniu po zwolnieniu Pete’a Carrolla z Seattle.

Grubb współpracował z DeBoerem na czterech poprzednich przystankach i pełnił funkcję OC we wszystkich czterech programach: UW, Fresno State, Eastern Michigan i Sioux Falls. Rozpoczął karierę trenerską w college'u w 2005 roku w stanie Dakota Południowa, gdzie pracował z skrzydłowymi i biegaczami, a także trenował linię ofensywną i QB przez prawie dwie dekady pracy w college'u.

Chociaż Grubb nigdy nie pracował w NFL, McDonald powiedział podczas swojej wstępnej konferencji prasowej, że doświadczenie w grze w NFL nie jest warunkiem wstępnym dla jego koordynatora ofensywy w Seattle.

„Nie plasuje się na szczycie listy” – powiedział MacDonald. „Szukamy odpowiedniej osoby, która tu przyjdzie i zbuduje to coś, więc potrzebujemy kogoś, kto jest otwarty, ma nastawienie na rozwój, potrafi nawiązać kontakt ze swoimi graczami i zbudować unikalny system dla Seattle Seahawks, który będzie tu przez długi czas przez długi czas i być tym, który go poprowadzi”.

Według MMQB, Seahawks poprosili o rozmowę w sprawie wolnego stanowiska koordynatora ataku z Tannerem Engstrandem, koordynatorem meczów Detroit Lions. Jak podają źródła ESPN, wśród jego wywiadów uczestniczyli także były trener UCLA Chip Kelly i były koordynator ofensywy Philadelphia Eagles Brian Johnson. New York Giants zablokowali ich prośbę o rozmowę z koordynatorem ofensywy Mikiem Kafką, który wcześniej dwukrotnie uczestniczył w rozmowach kwalifikacyjnych w sprawie stanowiska głównego trenera w Seattle.

READ  Chelsea potwierdza podpisanie kontraktu z Mark Cucurella z Brighton w ramach transakcji o wartości 62 milionów funtów | okno konwersji

Jeremy Fowler z ESPN przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *