Źródła: Stan Ohio zatrudni trenera UCLA, Chipa Kelly’ego, jako nowego OC

Oczekuje się, że trener UCLA, Chip Kelly, zostanie kolejnym koordynatorem ofensywy stanu Ohio, podają w piątek źródła ESPN. Uniwersytet Kalifornijski w Los Angeles ogłosił, że Kelly odchodzi z programu i rozpoczęły się ogólnokrajowe poszukiwania nowego głównego trenera.

Oczekuje się, że Kelly zastąpi Billa O'Briena na stanowisku głównego trenera w Boston College. Ohio State zatrudniło O'Briena w połowie stycznia w ramach decyzji głównego trenera Ryana Daya, aby nie zwoływać już meczów i pełniej prowadzić program.

Źródła podają, że stan Ohio będzie musiał zapłacić Kelly 1,5 miliona dolarów.

Kelly w ciągu sześciu sezonów na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles osiągnął 35-34 lata, kończąc swoją kadencję trzema kolejnymi zwycięskimi kampaniami. Jeff Hafley (Packers) zostaje czwartym głównym trenerem uczelni w tym cyklu, który porzuca posadę głównego trenera na rzecz stanowiska asystenta, dołączając do Mo Linquista (Alabama) i Kane'a Wommacka (Alabama).

„Chcę szczerze podziękować Chipowi za jego służbę dla futbolu UCLA i naszych studentów-sportowców przez ostatnie sześć sezonów oraz życzyć jemu i jego żonie Jill wszystkiego najlepszego” – powiedział w oświadczeniu dyrektor sportowy UCLA Martin Jarmond.

Kelly brał udział w rozmowach kwalifikacyjnych w sprawie kilku stanowisk koordynatorów NFL w ramach rotacji, ostatnio obejmował stanowisko OC w drużynie Seattle Seahawks. Zamiast tego wraca na studia, gdzie ponownie spotka się z trenerem Buckeyes Ryanem Dayem, swoim wieloletnim przyjacielem i byłym asystentem trenera. Kelly jest w związku z Dayem od kilkudziesięciu lat, ponieważ oboje pochodzą z New Hampshire. Kelly był trenerem Daya na studiach w New Hampshire, a Day pracował dla Kelly'ego w lidze NFL w drużynach Eagles i 49ers.

Kelly od dawna uważany jest za utalentowanego rozgrywającego, po tym jak służył jako wieloletni koordynator ofensywy i innowator w New Hampshire i Oregonie. Kiedy Kelly został głównym trenerem drużyny Oregon, a później NFL, był głównym rozgrywającym, a jego ataki zmieniły się z zawrotnego tempa na bardziej przemyślany styl NFL.

READ  Wojna rosyjsko-ukraińska: komunikaty na żywo i najnowsze wiadomości

Wezwie do ataku mocny skład, w skład którego wchodzą rozgrywający transferowy Will Howard, obrońcy Trevion Henderson i Quinshawn Judkins oraz odbierająca Emeka Ekbuka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *