Źródło: The Blue Jackets zamierzają zatrudnić Mike’a Babcocka jako swojego następnego głównego trenera

Oczekuje się, że Columbus Blue Jackets mianują Mike’a Babcocka swoim nowym głównym trenerem, gdy jego kontrakt z Toronto wygaśnie 30 czerwca, co potwierdziło źródło zespołu, które nie jest upoważnione do publicznego wypowiadania się. sportowiec w sobotę. Darren Dreger z TSN jako pierwszy poinformował o oczekiwanym zatrudnieniu. Oto, co musisz wiedzieć:

  • Babcock zastąpi Brada Larsena, który został zwolniony w kwietniu po dwóch przegranych sezonach w Columbus.
  • Babcock nie trenował w NHL od 2019 roku i został zwolniony przez Maple Leafs po 9-10-4 rozpoczęciu sezonu 2019-20.
  • Blue Jackets zakończyli sezon z drugim najgorszym wynikiem w lidze z bilansem 25-48-9.

sportowiecNatychmiastowa analiza:

Co sądzimy o oczekiwanym czynszu

Dyrektor generalny Blue Jackets, Jarmo Kekäinen, uważał, że „akceptowalne standardy” organizacji gwałtownie spadły w ciągu dwóch sezonów, w których Larsen był u steru, więc nic dziwnego, że zwrócili się do doświadczonego trenera znanego z prowadzenia twardą ręką. Ale dla wielu byłoby zaskoczeniem powrót Babcocka, zwłaszcza z tak młodym składem, który dzieli wiele mil od bycia kalibrem play-off.

Blue Jackets rozsądnie byłoby spodziewać się sprzeciwu wśród fanów, biorąc pod uwagę sposób, w jaki Babcock wyjechał z Toronto. Wkrótce po tym, jak został zwolniony w 2019 roku, pojawiły się doniesienia o nadużyciach emocjonalnych i słownych ze strony graczy, których trenował w Toronto i Detroit. – Portzline

opowieść w tle

60-letni Babcock ma rekord sezonu regularnego 700-418-183 z Anaheim, Detroit i Toronto, 608-punktowy procent i rekord 90-74 w play-offach. Trzykrotnie docierał do finału Pucharu Stanleya – raz z Anaheim i dwa razy z Detroit – i zdobył tytuł Pucharu Stanleya 2008 z Red Wings, a także dwa złote medale olimpijskie (2010 i 2014 z Kanadą), mistrzostwo świata IIHF (2004 z Kanada), Mistrzostwo Świata Juniorów (1997 z Kanadą) i złoty medal Pucharu Świata (2017 z Kanadą).

W lutym 2021 roku został mianowany głównym trenerem wolontariuszy na University of Saskatchewan, ale zrezygnował z tego stanowiska latem ubiegłego roku.

READ  Pojawia się Jon Gruden z uroczą fryzurą i przepraszającą wymówką

Columbus opuścił play-off trzeci rok z rzędu w tym sezonie, zajmując ostatnie miejsce w dywizji metropolitalnej. W tym miesiącu Blue Jackets wybrali numer 3 w drafcie NHL 2023.

lektura obowiązkowa

(Zdjęcie: Len Redkoles/NHLI za pośrednictwem Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *