Zyski IBM za II kwartał 2022 r.

Dyrektor generalny IBM, Arvind Krishna, pojawia się na panelu dyskusyjnym na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos w Szwajcarii, 24 maja 2022 r.

Holly Adams | Bloomberg | Obrazy Getty

IBM Akcje spadły aż o 4 procent w rozszerzonym handlu w poniedziałek po tym, jak firma obniżyła prognozę gotówkową na 2022 r. Nadal bije górną i dolną linię.

Oto jak firma zrobiła:

  • zyski: 2,31 USD za akcję, skorygowane, w porównaniu do 2,27 USD za akcję, jak oczekiwali analitycy, według Refinitiv.
  • On wygrał: Według Refinitiv, 15,54 miliarda dolarów, w porównaniu do 15,18 miliarda dolarów oczekiwanych przez analityków.

Przychody IBM wzrosły w tym kwartale o 9% rok do roku, według A oświadczenie. Dochód z działalności kontynuowanej wzrósł do 1,47 mld USD z 810 mln USD w tym samym kwartale ubiegłego roku. IBM skopiował swoją działalność w zakresie Managed Infrastructure Services do ogólnego biznesu Kendrill W listopadzie sprzedaż Kyndrylu zwiększyła przychody IBM.

Zarządzanie wymagało 10 miliardów dolarów w wolnym przepływie pieniężnym na cały rok 2022, co oznacza spadek z przedziału 10 miliardów do 10,5 miliarda, który zapewnił. w kwietniu. Kierownictwo powtórzyło swój plan stałego wzrostu przychodów walutowych pod koniec średnio-cyfrowego modelu roku. IBM powiedział, że widzi 6% wpływ na całoroczne zwroty z kursów walutowych, w porównaniu do przedziału od 3% do 4% w kwietniu.

IBM odnotował w drugim kwartale przychody z oprogramowania o wartości 6,17 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 6%, ale mniej niż 6,3 miliarda dolarów w konsensusie wśród analityków ankietowanych przez StreetAccount.

Dział doradztwa firmy wygenerował 4,81 miliarda dolarów przychodów, podskakując o prawie 10% i przewyższając konsensus StreetAccount wynoszący 4,67 miliarda dolarów.

Dział infrastruktury IBM, który obejmuje komputery mainframe, wygenerował 4,24 miliarda dolarów przychodu, co stanowi wzrost o prawie 19% i znacznie powyżej konsensusu StreetAccount wynoszącego 3,79 miliarda dolarów. 31 maja IBM rozpoczął sprzedaż swojego najnowszego flagowego komputera, z16. Każdy cykl mainframe zazwyczaj przynosi początkowo wzrost przychodów w miarę aktualizacji klientów, a następnie spadek. Sprzedaż produktów z Systems wzrosła o 69% w porównaniu do 19% spadku w pierwszym kwartale.

READ  Wall Street zakończyła niestabilną sesję w górę z silnym naciskiem na Rezerwę Federalną

Również w kwartale IBM ogłosić Zaplanuj startup z dziedziny cyberbezpieczeństwa Randori i Francisco Partners Zamknięte Nabycie zasobów danych i danych analitycznych IBM Watson Healthcare w ramach umowy Powiedziało Jest wart ponad miliard dolarów.

Marża zysku brutto IBM zmniejszyła się do 53,4% z 55,2% w tym samym kwartale ubiegłego roku. Firma podała, że ​​konkurencyjny rynek pracy wpłynął na wyniki jej działu doradczego, kontynuując trend obserwowany na początku roku.

Przed zmianami po godzinach akcje IBM wzrosły w tym roku o 3%, podczas gdy indeks S&P 500 spadł o około 20%.

Kierownictwo omówi wyniki z analitykami podczas telekonferencji rozpoczynającej się o godzinie 17:00 czasu wschodniego.

Ta historia się rozwija. . Sprawdź ponownie, aby uzyskać aktualizacje

Zegarek: CEO IBM mówi: „Nie widzimy spowolnienia w przestrzeni B2B”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *