Zyski United Airlines (UAL) w czwartym kwartale 2022 r

Zjednoczone linie lotniczeZysk za czwarty kwartał i perspektywy na początek 2023 r. przekroczyły szacunki Wall Street dzięki dużemu popytowi na podróże i wyższym cenom.

Entuzjazm konsumentów do podróży lotniczych i gotowość do płacenia wyższych opłat pomogły liniom lotniczym powrócić do rentowności pomimo wyższych kosztów paliwa, robocizny i innych wydatków. Tymczasem opóźnienia w dostarczaniu lotów i niepowodzenia w szkoleniach ograniczają wzrost linii lotniczych, Utrzymanie wysokich opłat.

Nowości inwestycyjne

CNBC Pro

United odnotowało zysk w wysokości 843 milionów dolarów w ostatnich trzech miesiącach 2022 roku, co stanowi wzrost o 31% w porównaniu z przychodami w wysokości 12,4 miliarda dolarów trzy lata temu. Przychody te były o prawie 14% wyższe niż w analogicznym okresie 2019 roku, przed pandemią, ale spadły o 9% i pomogły w generowaniu zysków pomimo 21% wzrostu kosztów jednostkowych sprzed trzech lat.

Akcje United wzrosły o około 2% w rozszerzonym obrocie we wtorek.

Pomimo silnych zimowych burz i zakłóceń w popularnym sezonie wakacyjnym, kwartalna aktualizacja była kolejną oznaką mocnego końca roku dla linii lotniczych.

zeszły tydzień, Linie lotnicze DeltaZyski i przychody przewyższyły oczekiwania Wall Street, chociaż wyższe koszty, wynikające z przewidywanej umowy o pracę pilota, wpłynęły na prognozę zysku w pierwszym kwartale. Zeszły tydzień, amerykańskie linie lotnicze26 stycznia podniosła prognozę zysków i sprzedaży na czwarty kwartał.

Oto jak wypadło United Czwarta ćwiartka W porównaniu z oczekiwaniami Wall Street, na podstawie średnich szacunków opracowanych przez Refinitiv:

  • Skorygowany zysk na akcję: 2,46 USD i oczekiwane 2,10 USD
  • Całkowity dochód: 12,4 mld USD w porównaniu z oczekiwanymi 12,2 mld USD

W pierwszych trzech miesiącach 2023 roku United spodziewa się wygenerować o 50% więcej przychodów niż w tym samym okresie w 2022 roku. Oczekuje, że zysk na akcję w pierwszym kwartale wyniesie od 50 centów do 1 dolara, powyżej konsensusu analityków na poziomie 25 centów, według Refinitiv.

READ  Giełda dzisiaj: aktualizacje na żywo

United spodziewa się, że w pierwszym kwartale będzie latać o 20% więcej niż rok temu.

Przewiduje wzrost umiejętności nastolatków przez cały rok do 2022 roku. Prognozuje całoroczne przychody jednostkowe lub przychód na dostępną milę pasażera na rok 2022. Spadek trwa, ponieważ linie lotnicze ponownie dodają więcej lotów.

United powiedział również w oświadczeniu Prezentacja inwestora Problemy kadrowe, niedobory samolotów i przestarzała technologia ograniczą w tym roku możliwości przemysłu.

United i inne firmy mają nadzieję na zwiększenie liczby pilotów i załóg w następnym roku podatkowym, ponieważ branża lotnicza boryka się z niedoborem siły roboczej wywołanym przez Covid. We wtorek firma przedstawiła program praktyk Calibrate, który rozpoczął się w listopadzie, oraz United Aviate Academy, która została otwarta na początku 2022 roku. Linia lotnicza otworzyła we wtorek odnowiony i rozbudowany ośrodek szkolenia stewardów w Houston.

United nie osiągnęło jeszcze nowej umowy o pracę ze swoimi pilotami. Delta i jej związek zawodowy pilotów osiągnęły wstępne porozumienie w sprawie dużych podwyżek, ale piloci muszą jeszcze nad tym głosować.

– powiedział dyrektor generalny Scott Kirby w rozmowie z CNBC „Szybkie pieniądze” Związek pilotów linii lotniczych pracuje nad wyborem nowego prezesa po rezygnacji poprzedniego prezesa, co powinno zakończyć się do końca tego miesiąca. Kirby spodziewa się, że negocjacje zostaną wznowione po wyborze nowego prezydenta, co według jego szacunków nastąpi do 7 lutego.

Powiedział, że porozumienie w sprawie umowy pilotażowej „powinno zostać osiągnięte bardzo szybko, gdy wrócimy do stołu”.

W swojej prezentacji dla inwestorów United powiedział, że spodziewa się, że nowe umowy z pilotami, stewardami, technikami i personelem lotniska utrzymają koszty pozapaliwowe na stałym poziomie do 2022 roku.

Kirby powiedział również, że ograniczenia podaży w branży odzwierciedlają szerszy problem z infrastrukturą. Dysfunkcja systemu Federalnej Administracji Lotnictwa. Powiedział, że ekspansja przestrzeni kosmicznej i dronów przez FAA nadwyrężyła zasoby zwykle wykorzystywane do wspierania infrastruktury lotniczej.

READ  Profesor Harvardu rezygnuje z funkcji doradcy wydziału PSC i członka FSJP w związku z ostrymi reakcjami na antysemickie stanowisko | Aktualności

„Musieli okraść Petera, żeby zapłacić za mleko” – powiedział Kirby. „Nie mają wystarczających środków”.

Kirby powiedział, że jest w Waszyngtonie dwa razy w miesiącu, lobbując za zwiększeniem zasobów.

Kierownictwo United odbędzie rozmowę telefoniczną z analitykami i mediami o godzinie 10:30 czasu wschodniego w środę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *