1 osoba zginęła, 3 zostały ranne w strzelaninie NYC w dwóch dzielnicach – NBC New York

Napastnik jadący na skuterze otworzył ogień do kilku sąsiadów Nowego Jorku w sposób, który wydawał się być przypadkowy, zabijając jednego i raniąc trzy inne, podała policja.

Podejrzany mężczyzna został aresztowany przez policję w Queens około godziny 13:00, a funkcjonariusze odzyskali pistolet kalibru 9 mm z przedłużonym magazynkiem.

Strzelanina rozpoczęła się około 11 rano w Cypress Hills przy Ashford Street i Arlington Avenue. 21-letni mężczyzna został raz postrzelony w ramię podczas spaceru. Został zabrany do Brookdale Hospital z poważnymi, niezagrażającymi życiu obrażeniami – poinformowała policja.

„Detektywi z 75. komisariatu zareagowali na miejsce zdarzenia podczas patrolu. Gdy zaczęli analizować miejsce zdarzenia, zobaczyli wideo przedstawiające Latynosa na skuterze, który zbliża się do naszej ofiary od tyłu, podnosząc raz ręce i oddając jeden strzał w stronę ofiary” Ast. NYPD Joseph Kenney powiedział na popołudniowej konferencji prasowej.

Następnie, około 11:30, 86-letni mężczyzna szedł Jamaica Avenue w pobliżu 108th Street, kiedy został wielokrotnie postrzelony w plecy. Został zabrany do Jamaica Hospital Medical Center, gdzie stwierdzono zgon, podała policja.

W pobliżu padła kolejna seria strzałów, ale chybiła kilku osób postronnych, wyjaśnił Kenny.

„Liczni świadkowie opisali mężczyznę na skuterze, który otworzył ogień do grupy ludzi stojących na rogu 108th St. i Jamaica Avenue” – powiedział zastępca szefa.

Około godziny 11:35 podejrzany zastrzelił 44-letniego mężczyznę na 126th Street i Hillside Avenue na granicy Kew Gardens-Richmond Hill. Kula trafiła mężczyznę w policzek, pozostawiając go w stanie krytycznym, powiedział Kenney.

Kilka minut później podejrzany postrzelił 63-letniego mężczyznę w ramię na 134th Street i Jamaica Avenue. Został zabrany do Jamaica Hospital Medical Center z poważnymi, zagrażającymi życiu obrażeniami.

Zatrzymanie podejrzanego zostało potwierdzone dzięki systemowi Domain Alert nowojorskiej policji, który wysłał powiadomienie z opisem podejrzanego do każdego funkcjonariusza policji w całym mieście. System wymaga od funkcjonariuszy potwierdzenia alarmu, zanim ich telefon przestanie dzwonić. Dwóch funkcjonariuszy, którzy widzieli alarm, rozpoznało podejrzanego i aresztowało go na rogu Sutbin Boulevard i 94th Avenue w Queens.

READ  Aktualizacje na żywo UFC 303: wyniki, najważniejsze momenty, kursy, jak oglądać walkę Alex Pereira kontra Jiri Prosaska 2

Na konferencji prasowej policja poinformowała, że ​​podejrzany ma 25 lat i że aresztowała co najmniej jedną osobę w mieście.

Nadal nie jest jasne, co wywołało szaleństwo podejrzanego w ciągu dnia w wielu metrach. Przedstawiciele NYPD powiedzieli, że materiał filmowy uzyskany w kilka godzin po strzelaninie pokazuje „przypadkowe strzały”.

„W tym momencie nie znamy motywu. Jego działania wydają się być przypadkowe. Jeśli spojrzysz na dane demograficzne i pochodzenie ofiar, w tym momencie wszystkie są inne” – powiedział Kenney.

Źródła poinformowały burmistrza Erica Adamsa o strzelaninie i planach spotkania z rodzinami rannych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *