Czy Modi nie dorównuje pozycji KCR?

Premier Narendra Modi odwiedził Telanganę w sobotę, aby wziąć udział w oficjalnych programach w Warangal, w tym w ceremonii położenia fundamentów pod różne inicjatywy rozwojowe w stanie.

Zgodnie z protokołem premier ma uczestniczyć w oficjalnych uroczystościach premiera. Jednak od września 2021 r. KCR łamie ten protokół z powodów politycznych.

Po oficjalnych wydarzeniach Modi wziął także udział w programie politycznym zorganizowanym przez jego partię. Przemówił na dużym publicznym spotkaniu Partii Bharatiya Janata w Warangal.

Chociaż nierzadko zdarza się, że premier unika udziału w programach organizowanych przez inne partie, w swoim przemówieniu premier postawił poważne zarzuty korupcji, rządów rodzinnych, przecieków dokumentów z pytaniami TSPSC i innych przeciwko KCR i rządowi BRS.

KCR jest zobowiązana do udzielenia odpowiedzi na te zarzuty, ponieważ zostały one postawione wyłącznie przez Głównego Ministra. Nie można po prostu zignorować twierdzeń przywódcy o randze premiera.

Modi wysunął podobne zarzuty przeciwko Chhattisgarhowi CM Bhupeshowi Baghelowi zaledwie dzień wcześniej. Baghel stanowczo zareagował na zarzuty i stanowczo sprzeciwił się Modiemu.

Jednak w przypadku KCR powierzono mu zadanie udzielenia odpowiedniej odpowiedzi Modiemu swojemu synowi KTR, jego siostrzeńcowi Harishowi Rao, innym ministrom w jego gabinecie, posłom partii, MLA i MLC.

Po zakończeniu trasy koncertowej Modiego KCR przemawiał na spotkaniu w Telangana Bhavan w sobotni wieczór. Przez około godzinę rozmawiał z przywódcami partii i robotnikami z Maharasztry, ale nie wymienił nazwiska Modiego ani nie potępił zarzutów stawianych przez premiera.

Wywołało to debatę w kręgach politycznych na temat tego, czy status premiera jest niższy niż premiera.

W każdym razie KCR nieustannie unika oficjalnych programów premiera, a nawet nie reaguje na poważne zarzuty stawiane publicznie przez premiera Modiego.

Rodzi to pytania, czy pozycja PM Modi nie dorównuje pozycji CM KCR pod względem potrzeby reagowania i czy KCR tak ją postrzega.

READ  Biden każe reporterowi „zamknąć się”, podczas gdy on próbuje rozwiać obawy związane z granicami zadłużenia w G7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *