Działacze kampanii na rzecz reform w Wielkiej Brytanii są aresztowani za składanie rasistowskich wypowiedzi

Ostrzeżenie: ta historia zawiera język, który może być obraźliwy

Homofobiczne i rasistowskie komentarze członków Reform UK zostały najwyraźniej nagrane przez tajnego dziennikarza Channel 4 podczas kampanii na rzecz Nigela Farage’a na posła z okręgu Clacton.

Reform UK stwierdziło, że osoby zamieszczające „niedopuszczalne komentarze” nie będą już częścią kampanii Farage’a.

Tajne nagrania obejmują rozmowę pomiędzy osobami, które wydają się być organizatorami reform w Wielkiej Brytanii.

Wydaje się, że jeden z mężczyzn powiązanych z partią poczynił homofobiczne uwagi, opisując flagę dumy na radiowozie jako „flagę zdegenerowaną”.

„Co stara ustawa robi, aby promować ten nonsens?” – pyta grupa.

Wielokrotnie sugeruje się, że członkowie społeczności LGBT+ są pedofilami i krytykują obecność policji w ramach Pride.

Dodaje, że jeśli Reform UK utworzy przyszły rząd, „nasi policjanci będą funkcjonariuszami paramilitarnymi, nie będą policjantami”, a pętlę należy „zwrócić”.

Pokazano go także, jak opowiada tajnemu reporterowi, dlaczego Reform UK zdecydowała się kandydować w Clacton, mówiąc: „Rozejrzyj się wokół, prawdziwa Anglia. Wiesz, co mam na myśli, prawdziwy angielski”.

Dodał, że „nie jest tak jak w Londynie, kiedy jest się obcokrajowcem we własnym kraju” i „jeśli się z kimś przywitasz”, wygląda to tak, jakby miał zamiar „wbić ci nóż w twarz”.

BBC News nie było w stanie zweryfikować tożsamości tego mężczyzny i próbuje się z nim skontaktować.

Podczas rozmowy Rob Bates, starszy działacz na rzecz reformy w Wielkiej Brytanii, powiedział, że partia „wydała dwukrotnie” ustawowy limit wydatków podczas swojej kampanii mającej na celu wybranie Farage’a.

Bates powiedział później Channel 4 News, że jego komentarz był żartem i dał jasno do zrozumienia, że ​​nie ponosi odpowiedzialności za wydatki na kampanię.

Materiał nadawany przez Channel 4 pokazuje kolejne rasistowskie, homofobiczne i islamofobiczne obelgi, w których Andrew Parker, zidentyfikowany jako jeden ze zwolenników Farage’a, wydaje się używać rasistowskiego obelgi w odniesieniu do premiera Rishiego Sunaka, który jest pochodzenia indyjskiego.

podpis wideo, Obejrzyj: brytyjski działacz na rzecz reform w tajnych nagraniach Channel 4

Słyszano także, jak Parker opisywał islam jako „najbardziej obrzydliwą sektę” i sugerował, aby rekruci do armii przeprowadzali „szkolenia w zakresie celowania”, strzelając do małych łodzi przewożących nielegalnych imigrantów do Wielkiej Brytanii.

W pewnym momencie Parker powiedział wyborcom, że reforma „wyrzuci wszystkich muzułmanów z meczetów i zamieni ich w po prostu Witherspoons”.

Podczas kampanii wyborczej tajny reporter zalecał używanie terminu „nielegalny” podczas omawiania imigracji, zwłaszcza w odniesieniu do rodzin innych niż biała.

Tuż przed publikacją materiału Parker złożył oświadczenie dla Channel 4, w którym stwierdził, że „Nigel Farage osobiście ani Partia Reform nie są świadomi moich osobistych poglądów na temat imigracji”.

Parker powiedział: „Nigdy nie omawiałem kwestii imigracji z Nigelem Farage’em ani Partią Reform, a wszelkie komentarze, które wygłaszam podczas tych nagrań, są moimi osobistymi opiniami na każdy temat, na który wypowiadałem się.

„Dlatego chciałbym szczerze przeprosić Nigela Farage’a i Partię Reform, jeśli moje osobiste poglądy źle się na nich odbiły i zaszkodziły ich reputacji, ponieważ nie było to moją intencją”.

Przemawiając na wydarzeniu Reform UK w Bostonie, Lincolnshire, lider partii Nigel Farage powiedział, że partia nie jest „idealna”.

„Mieliśmy jednego lub dwóch kandydatów, którzy powiedzieli rzeczy, których nie powinni byli mówić” – powiedział. „I w większości przypadków mówili jak normalni ludzie”.

„Nie są częścią głównego nurtu dyskursu politycznego w Oksfordzie i Cambridge i rozumiemy, że w niektórych przypadkach jedna lub dwie osoby nas zawiodły, więc pozwalamy im odejść.

„No cóż, porównajmy to ze współczesnym międzynarodowym pierścieniem zakładów i ustalania cen pod przewodnictwem torysów”.

Stojący obok niego lider partii Richard Tice w Centrum Społeczności Huberts Bridge powiedział, że rasistowskie komentarze były „niewłaściwe”.

Powiedział: Wydaliśmy oświadczenie i wszystko jest w nim jasne.

„Rzeczywistość jest taka, że ​​jesteśmy szybko rozwijającym się ruchem i kiedy mamy bezpłatnych wolontariuszy, niektórzy ludzie zachowują się niewłaściwie i odchodzą”.

Peter Harris, dyrektor kampanii Reform UK w Clacton, powiedział, że jest „przerażony tymi doniesieniami”.

„Wszystkie strony biorące udział w tak krótkiej kampanii będą musiały stawić czoła wyzwaniom związanym ze współpracą z wieloma aktywistami, których być może wcześniej nie spotkali” – dodał Harris.

„Każda osoba zidentyfikowana jako zgłaszająca niewłaściwe uwagi i wyrażająca takie poglądy nie jest mile widziana w naszej kampanii. Prowadzimy kampanię, aby reprezentować wszystkich wyborców w Clacton”.

Innych kandydatów w wyborach powszechnych w Clacton można znaleźć tutaj.

Lider labourzystów Sir Keir Starmer określił te komentarze jako „wyraźnie rasistowskie” i stwierdził, że skandal był sprawdzianem przywództwa Farage’a.

Sir Keir powiedział BBC: „Przywódca musi zmienić partię, aby upewnić się, że kultura jest właściwa, a standardy są rozumiane przez wszystkich w partii”.

Dodał: „Należy się zastanawiać, dlaczego tak wiele osób wspierających reformy jest demaskowanych w ten szczególny sposób”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *