5th Central NY Walmart znalazł tam skimmer kart w weekend 4 lipca

OSWEGO, NY – Potwierdzono, że piąty Walmart w centrum Nowego Jorku ma skimmer kart kredytowych przy kasie w weekend 4 lipca.

W sobotę policja potwierdziła skimmer kart znajdujący się na Lane 1 Oswego Walmart przy 341 State Route 104. Pociągnięcie nie było samokontrolą, powiedział sierżant. Brian Thompson z Departamentu Policji w Oswego.

Uważa się, że skimmer został zainstalowany w niedzielę około 9:29 i odkryty o 8 rano w środę. Od piątku policja nie miała doniesień o osobach, które odkryły fałszywe oskarżenia związane ze skimmerem.

Powiązane artykuły: Jak uniknąć padnięcia ofiarą skimmerów kart kredytowych, takich jak ten w Walmarts 4 CNY

Skimmery zostały umieszczone w sklepach Walmart w Auburn, East Syracuse, Camillus i Fulton/Granby. Wszystkie odpieniacze zostały zainstalowane 2 lipca i znalezione 5 lipca.

Oprócz policji Oswego, agencje policyjne zajmujące się tą sprawą obejmują policję stanu Nowy Jork, policję Camillus, policję DeWitt i policję Auburn.

Rzecznicy DeWitt Police, Camillus Police i Auburn Police powiedzieli, że szukają trzech osób – dwóch mężczyzn i kobiety – podejrzanych o zainstalowanie urządzeń w różnych lokalizacjach Walmart 2 lipca.

Policja w Auburn zwraca się do opinii publicznej o pomoc w zidentyfikowaniu trzech osób podejrzanych o instalowanie skimmerów kart kredytowych w lokalizacjach Walmart w okolicy. To zdjęcie pokazuje podejrzanych instalujących urządzenie. (Przesłane przez Auburn Police)

Policja z Oswego opublikowała zdjęcia podejrzanych na Facebooku. Przedstawieni podejrzani wydają się być podobni do podejrzanych poszukiwanych przez inne departamenty.

Urządzenie znalezione we wschodnim Syracuse zostało umieszczone nad czytnikiem kart na pasie wyjazdowym 6, kiedy kasjer był rozproszony, powiedział porucznik Jerry Pace, rzecznik policji DeWitt. Kierownik sklepu został powiadomiony o czytniku w Fulton i znalazł go w swoim sklepie 5 lipca.

Urządzenia mają wyglądać identycznie jak przód czytnika kart, powiedział kapitan James Nightingale, rzecznik policji Camillus. Powiedział, że urządzenia można łatwo podnieść z górnej części czytnika kart.

Nightingale powiedział, że policja Camillus została poinformowana o urządzeniu znalezionym na Camillus przez pracowników Walmart. Powiedział, że pracownicy powiedzieli policji, że muszą sprawdzać wszystkie czytniki kart przez przedstawicieli biura Walmart. Urządzenie zostało znalezione na pasie wyjazdowym 5.

READ  Przegapiłeś okazję zakupu Nvidii? 1 chip sztucznej inteligencji (AI), który należy zakupić przed rozpoczęciem wspinaczki

Klienci, którzy robili zakupy w którejkolwiek z czterech lokalizacji między 2 a 5 lipca, są zachęcani przez policję do sprawdzania swoich kart kredytowych i wyciągów bankowych pod kątem fałszywych opłat.

Policja stanowa nie wie, czy dane klientów Granby/Fulton Walmart zostały zhakowane, powiedział Trooper Jack Keeler, rzecznik policji stanowej. Zgarniacz znajdował się na pasie wyjazdowym 7 w Granby/Fulton Walmart.

Policja w Auburn zwraca się do opinii publicznej o pomoc w zidentyfikowaniu trzech osób podejrzanych o instalowanie skimmerów kart kredytowych w lokalizacjach Walmart w okolicy. (Przesłane przez Auburn Police)

Auburn, Camillus, DeWitt i policja stanowa nie otrzymali od piątku nikogo, kto byłby oskarżony o oszustwo.

Niektóre skimmery mają funkcje Bluetooth, które pozwalają przestępcom na zdalną kradzież informacji, podczas gdy inne wymagają odzyskania w celu zebrania danych.

Keller powiedział, że żołnierze nie są pewni, czy urządzenie, które odzyskali w sklepie Fulton, było kompatybilne z Bluetooth.

Skimming ma miejsce, gdy urządzenia nielegalnie zainstalowane w bankomatach, automatach w punktach sprzedaży (POS) lub dystrybutorach paliwa przechwytują dane lub rejestrują kody PIN posiadaczy kart, powiedział Keeler.

Przestępcy wykorzystują te dane do tworzenia fałszywych kart kredytowych lub debetowych oraz do kradzieży kont ofiar. Szacuje się, że skimming kosztuje instytucje finansowe i konsumentów ponad 1 miliard dolarów rocznie.

Bardzo rzadko zdarza się, aby urządzenie do skimmingu było instalowane w tak publicznym miejscu. Keller powiedział, że przestępcy zwykle atakują bankomaty lub kasy w obszarach o słabszym świetle lub mniejszej liczbie ludzi.

Powiedział: „To odważne”.

Jeśli masz informacje o podejrzanych lub podejrzewasz, że jesteś ofiarą fałszywych zarzutów, policja podała następujące numery kontaktowe:

  • Policja stanowa: (315) 598-2112
  • Policja Auburn: (315) 255-4703 lub (315) 253-3231
  • Policja DeWitt: (315) 449-3640
  • Policja Oswego: (315) 342-8120
  • Policja Camilo (315) 487-0102

Walmart powiedział w piątek, że klienci, którzy uważają, że zostali dotknięci, powinni skontaktować się z zespołem obsługi klienta Walmart pod numerem 800-925-6278, oprócz skontaktowania się z bankiem.

Walmart wydał również oświadczenie w czwartek wieczorem, odnoszące się do urządzenia w sklepie poza Fulton:

READ  Wykonawca z Atlanty otrzymał rachunek za wodę w wysokości 30 000 dolarów za pustą działkę bez wodociągu. Przedsiębiorstwo użyteczności publicznej zawiodło jego nadzieje na sprawiedliwość

„Mamy kontrole, które mają na celu zapewnienie klientom bezpiecznego doświadczenia i mamy środki, które mają na celu ochronę przed tego rodzaju przestępstwami. Stale ulepszamy i modyfikujemy nasz protokół, aby lepiej służyć i chronić klientów, i będziemy kontynuować współpracę z policją i kierować do niej wszelkie dodatkowe pytania”.

Poza czwartkowym oświadczeniem Walmart odmówił odpowiedzi na jakiekolwiek pytania, aby pomóc kupującym dowiedzieć się, czy zostali dotknięci.

Powiązane artykuły: Pytania, na które Wal-Mart odmawia odpowiedzi, dotyczące skimmerów kart kredytowych znalezionych w 5 sklepach w centrum Nowego Jorku

Pisarz Riley Kirk zajmuje się najnowszymi wiadomościami, przestępczością i bezpieczeństwem publicznym. Masz wskazówkę, pomysł na historię, zdjęcie, pytanie lub komentarz? Możesz się z nią skontaktować pod numerem 315-396-5961, na Twitterze @kirk_rylee lub [email protected].

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *