Tysiąc słów – The New York Times

Skocz do: trudne dowody | dzisiejszy temat

Sunday Puzzle — Kristina Iverson z Ames w stanie Iowa jest asystentką edytora puzzli w The Times. Recenzuje nadesłane krzyżówki i pomaga redagować zgłoszenia przyjęte do publikacji. Jej łamigłówka zaczęła się od siatki 11 × 11, w której każda wskazówka była emoji i przekształciła się w tę większą produkcję, po raz pierwszy rysunki posłużyły jako wskazówki do codziennej krzyżówki Timesa. Jeśli zastanawiasz się, kim jest artysta, jest nim twórca! Christina powiedziała: „Miałam nadzieję, że ktoś namaluje dla mnie obrazy, ale nie miałam szczęścia, więc namalowałam je wszystkie sama”.

Uważam, że ilustracje są urocze i podoba mi się koncepcja wskazówek wizualnych — mam nadzieję, że zobaczę przykłady w przyszłości. Więc nie mam na myśli żadnej obrazy, kiedy mówię, że potrzebowałem celownika do rozszyfrowania przynajmniej jednego z nich, co do którego byłem prawie pewien, że była to maszyna do gumy do żucia, która rozlała swoją zawartość. Kiedy udało mi się to wydedukować, mój doodle miał sens.

Hej, kto umieścił hieroglify w krzyżówce? Tak początkowo myślałem, że to zestaw cech. Nie ma słów na wskazówki w krzyżach 23-, 38-, 49-, 66-, 82-, 95- i 114; Zamiast tego mamy serię obrazów do rozszyfrowania. Na pierwszy rzut oka nie wydają się mieć ze sobą nic wspólnego, a tytuł układanki „Tysiąc słów” podkreśla, na ile sposobów obserwator może zinterpretować każdy rysunek.

Nie pozostaje nic innego, jak dowiedzieć się, co znaczy jeden lub dwa. Miałem mnóstwo podkreśleń wypełnionych na dole siatki i wystarczającą liczbę krzyżyków, aby dać mi wpis dla 114-Across, który jest przedstawieniem kogoś wymachującego kijem golfowym i kogoś z jakimś typem puttera, jak sądzę: SPORT ILUSTROWANY . Lub, odnosząc się do dwóch figurek akcji na grafice, SPORT, ILUSTRACJA.

READ  Quinta Bronson musiała pominąć Jimmy'ego Kimmela, aby zaakceptować Emmy

49 – oczywiście mały komputer stacjonarny z dołączoną myszką; Nie można prosić o bardziej oczywisty uniwersalny symbol dla tego urządzenia, aw układance z pewnością jest to symbol komputera. Z drugiej strony nie mogłem rozgryźć, co rzekomo ma przedstawiać maszyna 82-Across. Potrzebowałem wielu listów, żeby mieć dużo rysunków, a potem to sprawdziłem. Podsumowując, jest to całkiem niezłe losowanie lotto!

Myślę, że moim ulubionym przykładem siedmiu wylosowanych wskazówek jest 66-Across. Wskazówką jest zdecydowanie młotek sędziego i waga sprawiedliwości, ale czytałem wątek dosłownie i utknąłem, szukając czegoś czysto wizualnego, na przykład „obrazu sprawiedliwości”. Odpowiedzią jest reprezentacja prawna.

10 dni Możesz rozpoznać „Poemat miłosny Bena Jonsona”, jeśli go widziałeś lub słyszałeś; zaczynać z „Pij za mnie tylko oczami”, przynajmniej pamiętna część tego kierunku studiów anglojęzycznych. Jej tytuł „Song: TO CELIA” nie brzmi zachęcająco.

11 d. Przypuszczam, że wykrywacz humoru w moim biurze jest zardzewiały, ale rozwiązanie tej wskazówki przez długi czas nie miało żadnego sensu. „Gr. Przejść przez wodospady? Rozwiązuje OSHA, które Nadzoruje bezpieczeństwo pracy (W tym wycieczki i „upadki”, w końcu zdałem sobie sprawę).

24 dzień Ten „instrument bardzo podobny do dzwonków” ma klawiaturę i jest często wyróżniany w odniesieniu do zestawu Dziadka do orzechów Czajkowskiego, ponieważ Celesta gra nastrojowy temat „Taniec cukrowej wróżki. „

57 dł. W jaśniejszej tajemnicy musi wpaść jakiś kąśliwy dowcip. To podkradło się do mnie: „Jeleń wyszedł?” On jest DZIKIEM.

92 d. „Deal deal” nawiązuje do czynności potwierdzającej, którą zakładałem jako „uścisk dłoni”. Zamiast tego rozwiązaniem jest termin: ICE IT.

Jak wspomina Will we wstępie, pierwszą wersją tej układanki była siatka o wymiarach 11 na 11, w której każda wskazówka była emoji. Wpisy tematyczne dotyczyły takich rzeczy, jak IKONA MODY i ODBICIE LUSTRZANE. W końcu rozszerzyłem go do 21 na 21, ale porzuciłem przewodniki po emotikonach i zachowałem podstawową ideę używania wizualnych kalamburów do wpisów tematycznych. Narysowałem je na odwrocie koperty i zrobiłem im zdjęcia, które wkleiłem do dokumentu Worda wraz z resztą wskazówek. Zakładałem, że redaktorzy znajdą profesjonalnego ilustratora, ale spodobał mi się pomysł wykorzystania oryginału.

Zostało to zaakceptowane około półtora roku temu, ale w tamtym czasie nie było narzędzi, aby ta łamigłówka działała w aplikacji Times. Odkąd go przyjąłem, zostałem mianowany redaktorem puzzli w The Times. Oznacza to, że mam wgląd w to, ile ciężkiej pracy włożył zestaw narzędzi, aby urzeczywistnić tę zagadkę. Bardzo się cieszę, że udało im się to zrealizować!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tworzeniu tej układanki, zapisz się do naszego biuletynu o grze. Napisałem bardziej szczegółowy opis tła tej układanki, który zostanie przedstawiony w nadchodzącym wydaniu.

Abonenci mogą Zerknij na klucz odpowiedzi.

READ  WrestleMania 38 Night 1: Wyniki na żywo i analiza

Próbujesz wrócić do strony układanki? Tutaj.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *