2 amerykańskie śmigłowce wojskowe rozbiły się podczas lotu szkoleniowego na Alasce

WSPÓLNA BAZA ELMENDORF-RICHARDSON, Alaska (AP) – Dwa amerykańskie helikoptery wojskowe rozbiły się w czwartek podczas powrotu z lotu szkoleniowego na Alasce, druga katastrofa z udziałem helikopterów wojskowych w stanie w tym roku.

Każdy helikopter przewoził dwie osoby, powiedział John Bennell, rzecznik US Army Alaska. Bennell powiedział, że nie ma od razu żadnych innych informacji na temat stanu zaangażowanych osób.

Zgodnie z oświadczeniem US Army Alaska, na miejscu katastrofy w pobliżu Healy na Alasce są pierwsi ratownicy.

Śmigłowce AH-64 Apache są z Fort Wainwright niedaleko Fairbanks.

Urzędnicy powiedzieli, że wypadek jest badany, a szczegóły zostaną ujawnione, gdy tylko będą dostępne.

Rzecznik Alaska State Troopers Austin McDaniel powiedział, że agencja stanowa nie była zaangażowana w reakcję.

W lutym dwóch żołnierzy zostało rannych, gdy helikopter Apache przewrócił się po starcie z Talkeetna. Lot był jednym z czterech, które odbyły się z Fort Wainwright do Joint Base Elmendorf-Richardson w Anchorage.

W marcu dziewięciu żołnierzy zginęło, gdy dwa helikoptery ewakuacyjne armii amerykańskiej Black Hawk rozbiły się podczas rutynowych nocnych ćwiczeń około 30 mil (48 kilometrów) na północny wschód od Fort Campbell w stanie Kentucky.

Healy znajduje się około 10 mil (16,09 km) na północ od Parku Narodowego i Rezerwatu Denali lub 250 mil (402 km) na północ od Anchorage.

Healy to społeczność licząca około 1000 osób zlokalizowana wzdłuż Parks Highway we wnętrzu Alaski. Jest to popularne miejsce spędzania nocy podczas zwiedzania pobliskiego parku, w którym znajduje się najwyższa góra kontynentu, Denali.

Healy słynie również z tego, że jest miastem położonym najbliżej opuszczonego byłego autobusu w głębi kraju i rozsławione dzięki książce „Into the Wild” i filmowi o tym samym tytule. Autobus został zdemontowany i przewieziony do Fairbanks w 2020 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *