Dow futures: Amazon spada z powodu spowolnienia wzrostu chmury; Cloudflare, Snap bierze się do roboty

Kontrakty terminowe Dow Jones niewiele się zmieniły z dnia na dzień, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq. Amazon.com[ticker symb=AMZN] Duże zyski, ale gigant internetowy spadł w czwartek wieczorem z powodu obaw związanych z przetwarzaniem w chmurze.
XW czwartek giełdy mocno wzrosły. Metaplatformy (meta) huknęło z Microsoftu (MSFT) magazyn, jabłko (AAPL), rodzic z Google Alfabet (Google) i AMZN też mocno.

Poza tymi gigantami technologicznymi odnotowano znaczne zyski. Jednak szerokość rynku pozostaje problemem. chwila, Mobileye (MBLY) I Crocsy (CROX) z powodu złego routingu.

Amazonka, Chmura (sieć), Skechery (SKX), Pierwszy Solar (FSLR), dexcom (DXCM) I Muzyka pop (Muzyka popRaporty o zarobkach były godne uwagi w czwartek wieczorem.

Akcje Amazona ostatnio mocno spadły po początkowym wzroście wyników. Jednak udział Safi spadł na tle mieszanych wyników i kierunków. SNAP również nie nadążał za słabszymi przychodami i wytycznymi. Spadły akcje FSLR i Dexcom. Akcje SKX wzrosły.

Exxon Mobil (xom) i gigant Dow Jones szewron (CVX) przypada na piątek rano.

Trwa akcja META Tablica liderów IBD, z akcjami DXCM zagraj w opcje dywidendy. Akcje MSFT znajdują się w IBD Long-Term Leaders.

Dow Jones futures dzisiaj

Kontrakty terminowe Dow Jones straciły ułamek swojej wartości godziwej. Kontrakty terminowe na S&P 500 były mniej więcej płaskie. Kontrakty terminowe na Nasdaq 100 spadły o 0,1 proc. Akcje AMZN to gigant wśród S&P 500 i Nasdaq.

Departament Handlu opublikuje indeks cen osobistych wydatków konsumpcyjnych za marzec o 8:30 czasu wschodniego. PCE i podstawowy PCE to preferowane przez Fed miary inflacji, ale czwartkowy raport o PKB za pierwszy kwartał dał pewne mocne sygnały, co to będzie.

Pamiętaj, że działania z dnia na dzień w kontraktach terminowych Dow i innych miejscach niekoniecznie przekładają się na rzeczywisty obrót podczas następnej zwykłej sesji giełdowej.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do zaskarżenia akcje na zwyżkowej giełdzie w IBD Live


zarobki Amazona

Zyski Amazona z łatwością pobiły liczbę wyświetleń w pierwszym kwartale, jednocześnie zwiększając przychody. Gigant handlu elektronicznego i przetwarzania w chmurze kierował się przychodami z drugiego kwartału, ale nieco niższymi niż zysk operacyjny. W wezwaniu do zarobków Amazon kierownictwo powiedziało, że jednostka chmurowa Amazon Web Services odnotowała wolniejszy wzrost w kwietniu w porównaniu z pierwszym kwartałem.

Akcje AMZN, które początkowo wzrosły o ponad 10% po godzinach, spadły o 2% w komentarzach w chmurze.

Akcje wzrosły o 4,6% do 109,82 w czwartkowej sesji regularnej, odzyskując linię 200-dniową i przekraczając maksimum z zeszłego tygodnia. Gdyby nie raport o zarobkach, inwestorzy mogliby go wykorzystać jako wczesne wejście dla akcji Amazon do dolnej bazy sięgającej 2 lutego.

READ  Ropa rośnie, ponieważ Chiny rozważają złagodzenie ograniczeń COVID

Inne duże zarobki

Zyski Cloudflare wyprzedziły, ale przychody właśnie spadły. Firma zajmująca się chmurą i oprogramowaniem zabezpieczającym kierowała drugim kwartałem i całorocznym EPS, ale odnotowała spadek przychodów. Akcje NET spadły o 25% w przedłużonej akcji. Akcje wzrosły w czwartek o 0,1% do 59,58, zamykając się blisko sesyjnych minimów i poniżej 50-dniowej linii. Akcje Cloudflare mają COP 66,30 z bazowym punktem kupna.

Zyski Skechers przekroczyły liczbę wyświetleń, ale prognozy na drugi kwartał były słabe. SKX wzrosła w ruchu nocnym. Akcje spadły o 0,3% do 49,87 w czwartek, ale po spadku do 47 krótko po otwarciu w sympatii dla akcji CROX. To na krótko osłabiło uchwyt kupna na 47,80.

Zyski i przychody First Solar znacznie spadły z powodu wyświetleń, ale firma dała optymistyczne prognozy. Akcje FSLR spadły o 8% w handlu nocnym, co wskazuje na spadek poniżej 50-dniowej linii. Akcje wzrosły o 0,7% do 208,83 w czwartek. First Solar spadł w środę o 5,2% na słabym odwrocie Enphase energia (ENPH). Inwestorzy mogą wykorzystać silne odbicie z linii 50-dniowej jako okazję do kupna lub spojrzeć na ostatnią konsolidację jako pół-płaską bazę z wejściem w okolicach 219-221.

Zarobki Dexcom skromnie przebiły Wyświetlenia z prognozą przychodów na cały rok. Akcje DXCM spadły o 3% w późnych transakcjach. Producent ciągłych monitorów glukozy spadł w czwartek o 1,1% do 123,58. W ciągu dnia akcje Dexcom na krótko przekroczyły punkt kupna na poziomie 125,65.

Akcje Snapa spadły z dnia na dzień. Snapchat macierzysty zarobił 1 centa akcji w pierwszym kwartale przy oczekiwanej stracie 1 centa. Ale przychody, użytkownicy i przychody na użytkownika wyszły na jaw. Snap kierował się również niższymi przychodami w drugim kwartale. Akcje SNAP wzrosły w czwartek o 6,3% w sympatii dla platform Meta, ale zamknęły się poniżej linii 50-dniowych i 200-dniowych.

Oprócz tych nazw, Intel (INTC) Zarobki z dnia na dzień, podczas gdy Nauki Gilead (Moh / lakier) I Amgen (AMGN) trochę się zmieniło. Trix (AYX) I pinterest (szpilki) sprzedany.

Według analizy MarketSmith, akcje XOM wzrosły o 1,2% do 116,87 w czwartek, tuż poniżej punktu kupna uchwytu kubka na poziomie 117,28.

CVX wzrósł w czwartek o 0,6% do 166,95, znajdując wsparcie na 200-dniowej linii. Akcje Chevron mają konsolidacyjny punkt kupna 189,78, ale w tej chwili wyglądają znacznie słabiej niż Exxon.

Wzrost na giełdzie

Giełda otworzyła się wyżej i zyskała na sile w ciągu dnia.

Dow Jones Industrial Average odbił się o 1,6% w handlu giełdowym w czwartek. S&P 500 skoczył o prawie 2 proc. Indeks Nasdaq Composite wzrósł o 2,4 proc. Mała kapitalizacja Russell 2000 wzrosła o 1,3%.

READ  BP odnotowuje kwartalny zysk w wysokości 8,2 miliarda dolarów, podczas gdy główne firmy naftowe odnotowują kolejną rundę zysków

Ceny ropy naftowej w USA wzrosły o 0,6% do 74,76 USD za baryłkę.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 10 punktów bazowych do 3,53%. Dwuletnia rentowność wzrosła o 17 punktów bazowych do 4,1%. Ponieważ czwartkowe dane gospodarcze pokazały słabszy wzrost, silniejszą inflację i bardziej napięte niż oczekiwano rynki pracy, szanse na kolejną podwyżkę stóp procentowych w następną środę wróciły do ​​domyślnej blokady.

Fundusze giełdowe

Wśród funduszy ETF Innovator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt) spadły o 0,9%, co było spowodowane przez niektórych tracących zyski, takich jak akcje MBLY i Crocs. The Innovator IBD Breakout Opportunities ETF (pasować) wzrosła o 0,4%. Fundusz ETF rozszerzonej technologii i oprogramowania iShares (IGV) wzrosła o 1,6%, wspierana przez akcje MSFT. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) wzrosła o 1%, prowadzona przez gigantów sprzętu chipowego, podczas gdy niektórzy zwycięzcy upadli na początku 2023 r.

Odzwierciedlając bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (ARK)arka(wzrost o 1,4% i fundusze ETF ARK Genomics)ARKG) wzrosła o 0,5%.

SPDR S&P Metals & Mining ETF-y (XME(Zwiększenie o 1,85% i amerykański X Globalny Fundusz Rozwoju Infrastruktury (ETF) )kolebka) wzrosła o 2,4%. US Global Gates Foundation ETF (Samoloty) wzrosła o 0,5%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) o 3,4%. Energy Defined Fund SPDR ETF (xle) wzrosła o 0,4%. Akcje XOM i Chevron to ogromne udziały w XLE. SPDR Fundusz Selekcji Sektora Opieki Zdrowotnej (XLV) wzrosła o 0,5%. Zapas DXCM jest w rozmiarze XLV.

Fundusz Selekcji Finansowej SPDR (XLF) zyskał 1,6%. SPDR S&P Regional Banking ETF (KRE) odbił się o 1,9%.


Pięć największych chińskich akcji, które warto teraz obejrzeć


Analiza rajdu rynkowego

Rozwój giełdy nadal w dużej mierze opiera się na gigantycznych technologiach.

Akcje Meta wzrosły o 14% do najwyższego poziomu od 52 tygodni. Akcje Microsoftu wzrosły o 3,2 procent, dodając do środowego wzrostu o 7,2 procent. Akcje GOOGL skoczyły o 3,7%, powracając do terytorium zakupów. Akcje Apple wzrosły o 2,8%, a Amazon wyczyścił kluczowe poziomy zysków.

Jednak w przeciwieństwie do środy, w czwartek wszystkie główne indeksy wzrosły.

Nasdaq Composite odskoczył powyżej poziomu 12 000 i odzyskał 21-dniową średnią ruchomą, po dniu odbijania się od 50-dniowej linii. S&P 500 i Dow Jones wróciły powyżej 21-dniowych linii.

Co ważniejsze, zyski rynkowe były silne poza głównymi firmami.

First Trust Nasdaq-100 Equal Weighted Index Fund (QQEWZaczęło się powoli, ale ostatecznie wzrosło o 1,65%, z powrotem powyżej 50-dniowej linii. Invesco S&P 500 Equal Weight Fund (RSP) wzrósł o 1,6%, przekraczając granicę 200 dni, z linią 50 dni tuż powyżej. Ale oba te fundusze ETF nadal spadają o 1% lub więcej w ciągu tygodnia.

READ  Średni dzienny ruch na Reddit spadł podczas przerwy w dostawie prądu, zgodnie z danymi stron trzecich

Zyskujący zdecydowanie przewodzili przegranym w czwartek, ale szerokość rynku pozostaje problemem. Nowe dołki są łatwo wyprzedzane przez nowe szczyty, zwłaszcza na Nasdaq.

Niektóre akcje blue chipów błysnęły w czwartek sygnałami kupna, ale wiele z nich zostało przedłużonych lub wróciło na swoje pozycje. Mówiąc szerzej, pozycja lidera na rynku jest wąska i szybko się zmienia.

Główne indeksy nadal muszą pokonać maksima z kwietnia i szczyty z 2023 r. RSP przekraczający 50-dniową linię doprowadzi również do szerszego uczestnictwa poza Meta, Microsoft i innymi głównymi firmami technologicznymi. Pozytywnym sygnałem byłoby również więcej okazji do zakupów.

Obecnie rajd na giełdzie jest nadal trendem zwyżkowym pod presją.

Uwaga sezon zarobkowy

Net Stocks i Snap wyglądają na ostatnich największych przegranych.

Kilka akcji blue chipów ucierpiało z powodu wyprzedaży zysków w czwartek. imponować (do widzenia) spadły o 39%, podczas gdy akcje Mobileye i CROX spadły odpowiednio o 19% i 16%, po zamknięciu wszystkiego wokół punktów kupna. Nawet jeśli istniała dobra poduszka, powiedzmy 10-procentowy wzrost zysków, inwestorzy ponieśli bolesne straty.

Mnóstwo ogromnych ruchów zysków w ostatnich dniach powinno przypomnieć inwestorom, aby byli świadomi nadchodzących terminów raportowania dla swoich pozycji i ustalili zasady trzymania lub sprzedaży przed wynikami.


Czas wejść na rynek ze strategią rynkową ETF IBD


Co teraz robisz

Na rynku doszło do silnego ożywienia, choć nie tak silnego, jak wskazują na to wskaźniki dużych kapitałów. W czwartek nie było wielu akcji, które dawały sygnały kupna, chociaż kilka z nich znalazło znaczące wsparcie w ciągu dnia. Wiele akcji nadal generuje zyski w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Jeśli rajd na rynku będzie się dalej poprawiał, wzrosną możliwości kupna. Inwestorzy powinni mieć przygotowane listy obserwacyjne z potencjalnymi liderami w różnych sektorach. Ale bądź również przygotowany na wyjście, jeśli szeroki rynek spadnie.

Codziennie czytaj ogólny obraz, aby być na bieżąco z trendami rynkowymi, wiodącymi akcjami i sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem @pracownik Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Dlaczego narzędzie IBD upraszcza wyszukiwanie najlepszych akcji

Chcesz uzyskać szybkie zyski i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTradera

Akcje o najlepszym wzroście do kupowania i oglądania

IBD Digital: Odblokuj notowania giełdowe, narzędzia i analizy IBD już dziś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *