5 rozszerzeń ChatGPT, które robią to, co obiecują

Wreszcie, OpenAI dało ChatGPT „oczy i uszy” potrzebne do prawdziwego wykorzystania pierwszego generatywnego chatbota opartego na sztucznej inteligencji. Abonenci ChatGPT Plus mają teraz dostęp do ponad 70 wtyczek, które w taki czy inny sposób znacznie rozszerzają możliwości ChatGPT-4. Nowa funkcja jest wciąż w fazie beta i widać, że niektóre wtyczki nie są w stanie robić tego, do czego zostały stworzone.

Biorąc pod uwagę ogromną liczbę dostępnych wtyczek, które są dodawane co tydzień, uznaliśmy za pomocne wskazanie, które wtyczki są warte użycia i faktycznie robią to, co obiecują.

Zobacz też:

Jak odblokować ChatGPT za darmo z dowolnego miejsca na świecie

skrobak

Jedną z głównych funkcjonalności nowych funkcji rozszerzeń ChatGPT jest możliwość dostępu do Internetu w celu interpretacji i analizy danych. Każda wtyczka ma możliwość uzyskania dostępu do sieci w jakiś sposób, a wtyczka „Scraper” jest najbardziej użyteczna z tej grupy. Podczas gdy niektóre wtyczki są bardzo wyspecjalizowane w korzystaniu z dostępu do Internetu ChatGPT, Scraper działa na szerszą skalę z możliwością „skrobania” informacji z dowolnego adresu URL witryny, który do niego podasz.


Źródło: zrzut ekranu/OpenAI

Narzędzie do skrobania nie obejmuje rzeczywistego skrobania sieci. Zamiast tego narzędzie do skrobania stron internetowych, którego używa ChatGPT, symuluje proces i wyniki skrobania stron internetowych bez interakcji z prawdziwymi stronami internetowymi lub przechowywania danych. I robi to, co mówi, że robi. Chcesz podsumować artykuł z wiadomościami w mniejszych punktach? Ona może to zrobić. Chcesz przeanalizować pierwszą stronę Reddit pod kątem ogólnego trendu? Ona też to potrafi. Chociaż pełny zakres tego, co Scraper może, a czego nie może zrobić, nie został w pełni przetestowany, jest to przydatne narzędzie zdolne do szybkiego zgarniania informacji z dowolnej witryny. Dałem mu nawet link do wyszukiwarki Google na OpenAI, a on w mgnieniu oka podał mi 6 najlepszych wyników wyszukiwania ze strony.

jestem bogaty

Z pierwszej ręki wtyczka „Jestem bogaty” jest jedną z najmniej użytecznych, a nazywanie jej „bezużyteczną” nie jest hojnością. Ponieważ jednak jest to lista wtyczek ChatGPT, które działają zgodnie z obietnicą, niegrzecznym byłoby o nich nie wspominać.

Zrzut ekranu z ChatGPT

„Gratuluję sukcesu.”
Źródło: zrzut ekranu/OpenAI

„Jestem bogaty” ma tylko jedną funkcję: generowanie obrazów. Podczas działania użytkownicy mogą aktywować wtyczkę za pomocą frazy wyzwalającej „Jestem bogaty”, a wtyczka wyświetli obraz „iamrich.jpg”. Wydaje się, że jest to odniesienie do Niesławna aplikacja na iPhone’a o tej samej nazwie istnieje od 2008 roku(Otwiera się w nowej karcie) który kosztował 999,99 USD i nie robił nic poza pokazem ten sam obraz(Otwiera się w nowej karcie). To wszystko, to wszystko, co robi, ale przynajmniej robi to, co obiecałem, nie płacąc żadnych pieniędzy i za to go szanuję.

Playlista AI

Wtyczka do tworzenia list odtwarzania ChatGPT jest oparta na aplikacji AI Playlist Maker dostępnej na iOS. Dzięki wtyczce możesz być tak konkretny lub szeroki, jak chcesz, a ona natychmiast stworzy coś, co odpowiada Twoim gustom.

Ma jednak pewne ograniczenia. Po pierwsze, istnieje ograniczenie liczby list odtwarzania, które sztuczna inteligencja utworzy dla Ciebie. Po osiągnięciu określonego progu wtyczka zwróci kod błędu z adresem URL płatności i e-mailem pomocy technicznej dla użytkowników, którzy chcą kontynuować korzystanie z sztucznej inteligencji. Więc to działa za darmo kilka razy, ale potem spróbuje sprzedać ci miesięczną subskrypcję za 3,99 USD, a ponieważ w Mashable nie subskrybujemy, nie możemy ocenić doświadczenia subskrybenta.

Po drugie, w zależności od tego, jak dokładne są twoje parametry, listy odtwarzania tworzone przez sztuczną inteligencję czasami ignorują to, o co prosiłeś ChatGPT. Na przykład poprosiłem ChatGPT o „15-utworową playlistę R&B zawierającą utwory z lat 90., 2000. i współczesne”. Playlista AI szybko podała mi listę utworów w niej zawartych 20 Piosenki zawierały rap Jaya-Z i Lil Wayne’a – co było blisko, ale nie do końca tym, o co prosiłem. Jednak jeśli chodzi o podstawową funkcjonalność, robi to, co obiecuje, a jeśli chcesz stworzyć listę odtwarzania w określonym stylu, PlaylistAI to świetne narzędzie na początek.

Mieszkanie/dom myśliwski

Szukasz mieszkania lub domu w A Wkrótce do upadku(Otwiera się w nowej karcie) rynek nieruchomości? Cóż, ChatGPT oferuje stos różnych wtyczek nieruchomości dla przyszłych najemców. Nie ma dużej różnicy między wieloma oferowanymi wtyczkami, chyba że masz określone preferencje dotyczące preferowanej firmy zajmującej się nieruchomościami.

Biorąc pod uwagę te same parametry, trzy wtyczki nieruchomości, których użyłem (Zillow, Zumper i Rentable Apartments) działały zgodnie z przeznaczeniem. Szukałem mieszkania z 4 sypialniami i 3 łazienkami w Austin w Teksasie w moim przedziale cenowym i AI zrobiło to, o co prosiłem, do pewnego momentu. Apartamenty do wynajęcia pokazały mi tylko jedną jednostkę, która pasowała dokładnie do tego, o co proszę, ale dostarczyła zdjęcia, podczas gdy inne jednostki nie były. Zdecydowanie najlepszym z trio był Zillow, który dał mi wszystko, o co prosiłem, plus kilka dobrze napisanych opisów modułów, które nie są połączone na liście.

Zrzut ekranu z ChatGPT

Obecnie w epoce „Łowców domów”.
Źródło: zrzut ekranu/OpenAI

Podobnie jak PlaylistAI, piękno tych wtyczek polega na tym, że ich użyteczność wynika z ich podstawowej pomocy. Zasadniczo wtyczka Zillow nie wynajmie dla ciebie domu, ale da ci listę, od której możesz zacząć, co może zaoszczędzić dużo czasu podczas rozpoczynania podróży do wyszukiwania mieszkania / domu.

Kółko i krzyżyk

Cóż, może polowanie na mieszkanie jest dla ciebie teraz zbyt stresujące (dla mnie jest), co powiesz na grę? Jednym z ciekawszych dodatków z wtyczek ChatGPT jest możliwość grania przez użytkowników w gry ze sztuczną inteligencją. Na razie dostępne są tylko trzy gry. Dwie z nich to gry polegające na odgadywaniu słów, w których zadaniem jest odkrycie słowa, do którego sztuczna inteligencja daje wskazówki, a druga to Kółko i krzyżyk — to oczywiste.

Sposób, w jaki działa z ChatGPT, polega na tym, że sztuczna inteligencja utworzy wizualną tablicę wyświetlającą od 1 do 9 z literami „X” i „O” umieszczonymi na dowolnym numerze wprowadzonym przez użytkownika. Dostępne są trzy poziomy trudności, a domyślny rozmiar planszy to 3×3. Wtyczka oferuje również rozmiary plansz 4×4, 5×5 i 6×6. Tablica aktualizuje się za każdym razem, gdy ty i sztuczna inteligencja wykonacie ruch.

Po rozegraniu kilku rund gra jest zaskakująco zabawna i działa zgodnie z przeznaczeniem. I chociaż nie zapewnia żadnych korzyści funkcjonalnych poza zajęciem się przez kilka minut, pokazuje, jak daleko zaszedł ten mały chatbot od swojego debiutu w październiku ubiegłego roku. Ta sztuczna inteligencja szybko się starzeje, prawda?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *