5 rzeczy, które warto wiedzieć przed otwarciem giełdy w piątek, 12 maja

  • Elon Musk poinformował, że wyznaczył nowego CEO Twittera.
  • To był bardzo zły dzień dla akcji Disneya.
  • Stany Zjednoczone zakończyły stan zagrożenia zdrowia publicznego Covid.

Traderzy na parkiecie nowojorskiej giełdy, 11 maja 2023 r.

źródło: NYSE

Oto najważniejsze historie, których inwestorzy potrzebują, aby rozpocząć dzień handlowy:

Nasdaq ma się dobrze i jest na dobrej drodze do trzeciego z rzędu tygodnia wzrostów. Powiedziawszy to, Dow i S&P 500 zmierzają w piątek, zmierzając do drugiego tygodnia z rzędu strat. Inwestorzy przeżuwają potencjalne oznaki spowolnienia gospodarczego, jednocześnie zmagając się z konsekwencjami przez większą część sezonu wyników. (Disney, który w środę opublikował średni raport, w czwartek był przeszkodą dla Dow – więcej poniżej). Następnie ponowił się niepokój o banki regionalne, które załamały się po tym, jak Backoist poinformował o gwałtownym spadku depozytów. Śledź aktualizacje rynku na żywo.

Konto Elona Muska na Twitterze pojawia się na telefonie komórkowym z Elonem Muskiem w tle na ekranie, jak pokazano na tym zdjęciu. 19 lutego 2023 r. w Brukseli, Belgia.

Jonathan Ra | Norfoto | Obrazy Getty’ego

Elon Musk ogłosił w czwartek, że za około sześć tygodni ustąpi ze stanowiska CEO Twittera. Nie wskazał publicznie swojego następcy, ale nazwał tę osobę „ona”. Julia Burstyn z CNBC potwierdziła później, że Twitter prowadzi rozmowy z dyrektorem ds. Reklamy NBCUniversal, Lindą Yaccarino, na stanowisko dyrektora generalnego. Podczas gdy Musk nieuchronnie zachowa dużą kontrolę nad Twitterem – jest jego właścicielem i planuje nadal nadzorować rozwój swoich produktów – Yaccarino, weteran świata reklamy, może pomóc Twitterowi w rozwoju jego słabnącego biznesu reklamowego. Inwestorzy Tesli, chcący skłonić Muska do spędzenia więcej czasu w swojej firmie zajmującej się pojazdami elektrycznymi. Wiadomość wydawała się imponować, wysyłając akcje w górę o 2% w czwartek i kolejne 1,5% w rozszerzonym obrocie.

READ  Ropa spadła o ponad 4 dolary z powodu inflacji i eksportu Iraku

Bob Iger, dyrektor generalny Disneya, podczas wywiadu dla CNBC, 9 lutego 2023 r.

Randy Shropshire | CNBC

Disney jest liderem rynku, odkąd Bob Iger powrócił na stanowisko CEO w listopadzie. Gigant rozrywkowy zreorganizował i wdrożył plan cięcia kosztów, który obejmuje zwolnienie 7000 pracowników, a twórcy treści firmy koncentrują się na głównych markach. Potem pojawił się środowy raport o zarobkach po godzinach pracy, który z kolei spowodował spadek akcji Disneya o prawie 9% w czwartek. Teraz akcje wzrosły o zaledwie 6% w ciągu roku. Chociaż straty firmy związane z przesyłaniem strumieniowym uległy poprawie, nadal pokazuje, że ma przed sobą długą drogę, zanim osiągnie zysk w tym segmencie. Ponadto, integrując Hulu z aplikacją Disney+, Iger wydawał się przyznać, że Disney może potrzebować czegoś więcej niż tylko podstawowej, przyjaznej rodzinie treści, aby projekt przesyłania strumieniowego działał.

Prezydent USA Joe Biden wygłasza uwagi na temat limitu zadłużenia rządu federalnego podczas wizyty w SUNY Westchester Community College Valhalla w Valhalla, Nowy Jork, 10 maja 2023 r.

Kevina Lamarcka | agencji Reutera

W piątek prezydent Joe Biden miał spotkać się z czterema dużymi przywódcami Kongresu, którzy próbują osiągnąć porozumienie, które podniesie pułap zadłużenia i zapobiegnie niewypłacalności Stanów Zjednoczonych. Ale data posiedzenia została przesunięta na początek przyszłego tygodnia, ponieważ pracownicy Białego Domu i Kongresu pracują za kulisami. Ministerstwo Skarbu powiedziało, że Stanom Zjednoczonym może zabraknąć gotówki na opłacenie rachunków już 1 czerwca, chyba że Kongres podniesie limit zadłużenia. Republikanie Izby Reprezentantów, na czele z przewodniczącym Izby Reprezentantów Kevinem McCarthym, nalegali na połączenie cięć wydatków i podwyższenia pułapu zadłużenia. Biden powiedział, że będzie negocjował cięcia wydatków tylko w ramach osobnego projektu ustawy. Tymczasem sekretarz skarbu Janet Yellen ma również spotkać się w tej sprawie z wyższymi rangą liderami bankowymi na początku przyszłego tygodnia.

READ  Decyzja Fed w sprawie stóp procentowych, handel w Korei Południowej, bezrobocie w Australii, PKB Nowej Zelandii

Sylvester Fisher dostaje szczepionkę przeciw grypie od farmaceuty Patricii Bernal podczas wydarzenia zorganizowanego przez Departament Zdrowia Publicznego w Chicago w Southwest Senior Center, 9 września 2022 r. w Chicago, Illinois. Szczepionki wraz ze szczepionką przeciw zapaleniu płuc i niedawno dopuszczoną do obrotu szczepionką przypominającą COVID-19, która chroni przed oryginalnym wirusem SARS-CoV-2 i nowszymi wariantami omikrona, BA.4 i BA.5, zostały zaprezentowane podczas wydarzenia. (Zdjęcie autorstwa Scotta Olsona/Getty Images)

Scotta Olsona | Wiadomości Getty Images | Obrazy Getty’ego

Stany Zjednoczone zakończyły stan zagrożenia zdrowia publicznego Covid w czwartek po trzech latach, ponad milionie zgonów i serii gruntownych zmian społecznych i gospodarczych, które nadal się rozwijają. Dzięki szczepionkom i lekom przeciwwirusowym na rynku dramatycznie spadła liczba zgonów i hospitalizacji z powodu tej choroby. Podczas gdy niektórzy obawiają się, że zakończenie stanu wyjątkowego narazi Stany Zjednoczone na przyszłe wzrosty Covid, inni twierdzą, że najgorsze mamy już za sobą. Tymczasem nieubezpieczeni Amerykanie nadal mogą otrzymać bezpłatne zdjęcia Covid, przynajmniej na razie, donosi Annika Kim Constantino z CNBC.

— Sarah Main z CNBC, Jonathan Vanian, Julia Borstein, Noah Schedlauer, Emma Kenery, Spencer Kimball i Anika Kim Constantino przyczynili się do powstania tego raportu.

Śledź szersze działania rynkowe jak profesjonalista CNBC Pro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *