Daniel Penny jest oskarżony o morderstwo po uduszeniu pasażera metra Jordana Neely’ego

Daniel Penny zgłosił się w piątek na policję w Nowym Jorku, aby stawić czoła zarzutom karnym w związku z uduszeniem Jordana Neely’ego w pociągu metra.

Penny została zauważona, gdy szła do 5. komisariatu nowojorskiej policji w Chinatown tuż po 8 rano czasu wschodniego. Nie rozmawiał z dziennikarzami na zewnątrz, chociaż jego prawnik, Tom Keniff, krótko rozmawiał z dziennikarzami.

„Zgłosił się tutaj na ochotnika z godnością i uczciwością, które charakteryzują godność służby temu wdzięcznemu narodowi” – ​​powiedział Keniff. „Sprawa trafi teraz do sądu i spodziewamy się rozprawy dziś po południu. Od tego momentu proces się rozwinie”.

Poddanie się Penny’ego nastąpiło dzień po tym, jak biuro prokuratora okręgowego na Manhattanie potwierdziło, że zostanie aresztowany pod zarzutem zabójstwa drugiego stopnia.

Neely zmarł w wyniku uduszenia 1 maja. Film pokazuje Benny’ego, żołnierza piechoty morskiej Stanów Zjednoczonych, trzymającego Neely’ego w uścisku po tym, jak Neely eksploduje z pociągu F.

Adwokaci Penneya powiedzieli w czwartkowym oświadczeniu, że mają nadzieję, że „kiedy wszystkie fakty i okoliczności związane z tym tragicznym incydentem zostaną ujawnione, pan Penney zostanie całkowicie oczyszczony z zarzutów”.

„Pan Penney, odznaczony weteran marynarki wojennej, wkroczył, aby chronić siebie i innych nowojorczyków, gdy jego dobro nie było zapewnione. Ryzykował własne życie i bezpieczeństwo dla dobra współpasażerów” – czytamy w oświadczeniu. Z kancelarii Riser and Keniff. „Nagła i nieoczekiwana śmierć pana Neely’ego jest niefortunną konsekwencją”.

Neely była bezdomna, kiedy zmarła. Niektórzy świadkowie powiedzieli policji, że Neely krzyczał i nękał pasażerów w pociągu.

Źródła policyjne powiedziały ABC News, że Neely nie był szczególnie zagrożony przez Neely’ego, kiedy interweniował, i że Neely nie był agresywny i nikomu nie groził.

READ  The Morning After: Google oficjalnie ujawnia swój pierwszy składany telefon: Pixel Fold

We wcześniejszym oświadczeniu adwokaci Penny „złożyli kondolencje bliskim panu Neely” i powiedzieli, że „pan Neely zaczął agresywnie grozić Danielowi” oraz że żołnierze piechoty morskiej i inni „działali w samoobronie”.

„Pan Neely miał udokumentowaną historię przemocy i nieuporządkowanych zachowań, co jest ewidentnym skutkiem trwającej i nieleczonej choroby psychicznej” – napisano w oświadczeniu firmy prawniczej Riser and Keniff. „Kiedy pan Neely zaczął agresywnie grozić Danielowi Benny’emu i innym pasażerom, Daniel, z pomocą innych, działał w obronie własnej do czasu przybycia pomocy. Daniel nigdy nie zamierzał skrzywdzić pana Neely’ego i nie mógł przewidzieć jego przedwczesnej śmierci”.

Nagranie z incydentu pokazuje, jak Penny trzyma Neely’ego w uścisku przez prawie 3 minuty, podczas gdy inny mężczyzna chwyta ciało Neely’ego.

Adwokaci rodziny Neely skrytykowali odpowiedź Penny.

„Prawda jest taka, że ​​nie wiedział nic o historii Jordana, kiedy celowo owinął ramiona wokół jego szyi i nadal ściskał i ściskał” – napisali w oświadczeniu prawnicy rodziny Neely.

„Komunikat prasowy Daniela Penny’ego nie był przeprosinami ani wyrazem skruchy. To było zabójstwo charakteru i wyraźny przykład tego, dlaczego wierzył, że zasłużył na odebranie życia Jordanowi” – kontynuowali oświadczenie adwokaci Donte Mills i Lennon Edwards.

Śmierć Neely’ego w wyniku uduszenia została uznana przez miejskie biuro koronera za zabójstwo.

Penny, lat 24, została przesłuchana przez detektywów i zwolniona, podała policja. Powiedział policji, że nie próbował zabić Neely’ego.

Neely miał udokumentowaną historię zdrowia psychicznego, według źródeł policyjnych. Neely był wcześniej aresztowany za kilka incydentów w metrze, choć nie jest jasne, ile z nich, jeśli w ogóle, doprowadziło do skazania.

READ  Chiński rodzic ByteDance mówi nam, że nie będzie sprzedawać TikToka

Biuro prokuratora okręgowego na Manhattanie spędziło weekend i większą część tego tygodnia na przesłuchiwaniu i badaniu relacji świadków w pociągu oraz przeglądaniu kilku filmów z incydentu. Prokuratorzy skonsultowali się z biurem lekarza sądowego i detektywami oraz przejrzeli zeznania, które Penny złożyła detektywom w noc incydentu.

Biuro prokuratora okręgowego początkowo zdecydowało się posunąć naprzód z zarzutami bez wchodzenia do wielkiej ławy przysięgłych.

Wielka ława przysięgłych wysłucha więcej dowodów w sprawie, co nastąpi tydzień po jego aresztowaniu.

Maksymalna kara za zabójstwo drugiego stopnia wynosi 15 lat.

Morgan Winsor z ABC News przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *