Dow zamknął się najgorszym dniem od trzech miesięcy, spadając o ponad 700 punktów w miarę narastania obaw o recesję

Akcje gwałtownie spadły w czwartek po tym, jak nowe dane pokazały, że sprzedaż detaliczna spadła bardziej niż oczekiwano, budząc obawy, że nieustające podwyżki stóp procentowych przez Rezerwę Federalną mogą popchnąć gospodarkę w recesję.

Dow Jones Industrial Average spadł o 760 punktów, czyli 2,2%, do najgorszego dnia od września, gdy nadzieje na rajd na koniec roku osłabły. S&P 500 spadł o 2,4%, zwiększając grudniowy spadek do prawie 5%. Kompozyt Nasdaq spadł o 3%, ponieważ poobijany indeks ciężkich technologii zwiększył swoje straty w 2022 r. do ponad 31%.

Wyprzedaż była szeroko zakrojona, a tylko 14 akcji z S&P 500 było notowanych na plusie. Akcje mega-cap tech spadłyz zapasami Jabłko I listy Ponad 4%, akcje Microsoftu I Amazonka Mniej niż 3%. Akcje Netflix spadły o ponad 9% ciąg dalszy Raport z Digiday Firma zajmująca się transmisją strumieniową zapowiedziała, że ​​zwróci reklamodawcom zwrot kosztów po pominięciu docelowych odbiorców.

Rozczarowujący raport o sprzedaży detalicznej Inflacja dotyka konsumentów. Sprzedaż detaliczna spadła w listopadzie o 0,6 proc., poinformował Departament Handlu. To była większa strata niż spadek Dow Jones Industrial Average o 0,3%.

Wyprzedaż rozpoczęła się w środę po ostatnim komunikacie banku centralnego Podwyższenie oprocentowania kredytu jednodniowego. Bank centralny powiedział, że będzie nadal podnosił stopy procentowe do 2023 r. i prognozuje, że jego stopa funduszy federalnych będzie wyższa niż oczekiwano 5,1%. Po środowej podwyżce o pół punktu procentowego docelowy zakres stóp procentowych wynosi obecnie 4,25% do 4,5%, co jest najwyższym wynikiem od 15 lat.

„Reakcja rynku akcji bierze teraz pod uwagę spowolnienie i wyklucza możliwość„ miękkiego / delikatnego ”lądowania, o którym niedawno wspomniał Powell. [Brookings Institution]”, napisał w czwartek Quincy Crosby, główny globalny strateg w LPL Financial.

„Przeciąganie liny między Fed a rynkami jest po stronie rynku: recesja nie jest„ pośrednia ”, a Fed będzie zmuszony do działania przed 2024 r.”, dodał Crosby.

READ  Mówi się, że siedziba Twittera w San Francisco jest epicentrum Total Scent

Dow Jones zamknął się w środę poniżej 34 000, a następnie zintensyfikował czwartkową wyprzedaż po słabych danych o sprzedaży detalicznej. Rentowności obligacji skarbowych spadły w obawie, że bank centralny posunął się za daleko, przeciwstawiając się Fed. Rentowność 10-latek spadła poniżej 3,5%.

Akcje banków również spadały wraz ze wzrostem obaw o recesję. JPMorgan Chase I Bank Ameryki Każdy stracił ponad 2%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *