5 zabitych w gwałtownych powodziach na przedmieściach Filadelfii

Silne burze, ulewne deszcze i gwałtowne powodzie siały spustoszenie na północnym wschodzie w weekend, zabijając pięć osób w Pensylwanii, uziemiając loty na głównych lotniskach w obszarze metropolitalnym Nowego Jorku i zrywając linie energetyczne. W jednej części Long Island w mniej niż dwie godziny spadło pięć cali deszczu.

„Mamy do czynienia z bardzo niestabilną pogodą” – powiedziała gubernator stanu Kathy Hochul, która ostrzegła przed niebezpieczeństwem jazdy w warunkach gwałtownej powodzi. „Twój samochód może przejść od bezpiecznego do martwego”.

Najgorsze są opłaty za przejazd na północnych przedmieściach Filadelfii w Washington’s Crossing, znanej z tego, gdzie George Washington przekroczył rzekę Delaware w 1776 roku. W sobotni wieczór zalanych zostało 11 samochodów, z których trzy zostały zmyte. .

Urzędnicy powiedzieli, że rodzina odwiedzająca Charleston w Karolinie Południowej napotkała poważną powódź na Washington Crossing Road, kiedy udali się na grilla.

Na niedzielnej konferencji prasowej szef straży pożarnej Tim Brewer z pobliskiego Upper Makefield Township powiedział, że rodzina próbuje uciec przed poważną powodzią, a ojciec obejmuje swojego 4-letniego syna, a matka i babcia trzymają się obu. Dodatkowe dzieci w wieku 9 miesięcy i 2 lata.

Ojciec i syn uciekli szczęśliwie, ale powódź porwała babcię, matkę i dwójkę dzieci.

Od niedzielnego popołudnia władze Pensylwanii nadal szukały dwojga dzieci, ale urzędnicy stwierdzili, że matka była wśród pięciu zabitych. Babcia przeżyła i była leczona w miejscowym szpitalu.

„Traktujemy to jako misję ratunkową, ale zdecydowanie uważamy, że w tym momencie jesteśmy w trybie ratunkowym” – powiedział o zaginionych dzieci szef straży pożarnej Tim Brewer z Upper Makefield w hrabstwie Bucks.

Powiedział, że w ciągu 45 minut spadło od sześciu do siedmiu cali deszczu. „W ciągu moich 44 lat nigdy nie widziałem czegoś takiego” – powiedział. „Kiedy woda się pojawiła, podniosła się bardzo szybko”.

Eli Weissman, lat 65, powiedział, że on i jego 22-letnia córka zostali złapani przez tę samą śmiertelną powódź w Washington Crossing.

READ  Greg Robinson niechętnie naprawia Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba NASA

Powiedział, że obaj wracali do domu na jego motocyklu BMW, kiedy nagle zaczął padać deszcz.

„Byliśmy pięć mil od mojego domu, więc wracaliśmy do domu bez czekania” – powiedział Mr. — powiedział Wiseman. Powiedział, że kiedy samochody zaczęły się przed nimi zatrzymywać, zaczął padać deszcz.

„Wtedy ta woda spłynęła w dół drogi”, mówi Mr. — powiedział Wiseman. „To było jak pęknięcie tamy czy coś” – dodał. „To jest jak nic, co widziałem wcześniej.”

Powiedziała, że ​​ona i jej córka zostały wyrzucone z roweru, który szybko wzniósł się na głębokość około ośmiu stóp.

„Pływaliśmy w dół, próbując przetrwać bystrza, no wiesz, trzymając się drzew, czepiając się winorośli, wszystkiego, czego mogliśmy się chwycić” – powiedział Mr. — powiedział Wiseman. „To było bardzo szybkie i głębokie”.

Wszędzie wokół nich samochody były opuszczone, niektóre przewrócone. W pewnym momencie p. Wiseman powiedział: „Widziałem matkę wysiadającą z samochodu z dzieckiem i odchodzącą od samochodu”. Powiedział, że wierzy, że byli członkami rodziny z Charleston.

Po 15 minutach woda zaczęła opadać, a ona i jej córka w końcu mogły znowu stać. Ostrożnie udali się na drogę iz powrotem na suchy ląd, gdzie zabrał ich jego syn.

„Widziałem zalane drogi, widziałem pędzącą wodę, ale nic takiego” – powiedział.

Collin Mortensen, lat 17, z Upper Makefield Township, powiedział, że jechał z jedzeniem na Colonial Market, kiedy burza osiągnęła szczyt w sobotę wieczorem.

Prowadząc Forda Expedition, wyprzedził samochód, który zjechał z drogi i zjechał ze wzniesienia ze złamaną przednią osią i skręconym kołem. Potem stanął przed zalaną drogą.

W wywiadzie udzielonym na stacji benzynowej Shell, gdzie pracował w niedzielne popołudnie, Mr. — powiedział Mortensen. Kiedy opuszczał rynek, ekipy ratunkowe zabarykadowały główne skrzyżowanie, gdy rzeka płynęła ze wzgórza na wschód przez wioskę do rzeki.

READ  MVP drużyny Braves: Ronald Acuña Jr. Zerwanie ACL vs. Piraci, koniec sezonu

W sumie władze poinformowały, że osiem osób zostało uratowanych z samochodów w hrabstwie Bucks, gdzie znajduje się Washington Crossing, a dwie z potoku.

Błyskawiczna powódź w Pensylwanii w sobotę nastąpiła po powodziach na północnym wschodzie w niedzielę, a na niektórych obszarach obowiązywały ostrzeżenia o powodziach błyskawicznych. Connecticut, Nowy Jork, Massachusetts, Maine i sąsiednich państw. Pięć cali deszczu spadło na wschodni kraniec Long Island w mniej niż dwie godziny.

W New Jersey gubernator Bill Murphy ogłosił stan wyjątkowy w niedzielne popołudnie. „W całym stanie widzieliśmy ulewne deszcze powodujące niebezpieczne warunki i prosimy ludzi, aby byli świadomi zalanych dróg oraz wokół powalonych drzew i linii energetycznych” – powiedział w oświadczeniu.

Gubernator Pensylwanii, Josh Shapiro, powiedział, że „jest zaniepokojony dodatkowymi trudnymi warunkami pogodowymi nadchodzącymi tego wieczoru” i wezwał mieszkańców hrabstwa Bucks do zachowania ostrożności i unikania obszarów podatnych na powodzie.

Późnym popołudniem ekipy ratownicze ponownie otworzyły większość dróg w hrabstwie Bucks, ale obszar pozostał zamknięty, ponieważ poszukiwano zaginionych dzieci. Chociaż większość dróg wodnych cofnęła się, ich poziom pozostał wyższy niż zwykle, a niektóre przydrożne nasypy nadal były wezbrane od szybko płynącej wody.

Michael Adler, prawnik mieszkający w Holland w Pensylwanii, powiedział, że w niedzielne popołudnie nadal padało.

„Otrzymujemy wszystkie te powiadomienia na naszych telefonach” – powiedział. „Tam, gdzie teraz jesteśmy, nie jesteśmy w pobliżu strumieni, ale wiem, że w tej okolicy jest wiele strumieni i podziemnych strumieni, więc wszyscy są trochę zmartwieni”.

Patricka McKeehana Monmouth Beach, NJ, przekazało raporty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *