6 stycznia Komitet twierdzi, że współpracownicy Donalda Trumpa próbowali przekupić świadków

Waszyngton – styczeń 6 października 2021 Komisja Izby Reprezentantów badająca rebelię poinformowała w poniedziałek, że współpracownicy byłego prezydenta Donalda Trumpa próbowali przekupić jedną z osób, które miały zeznawać.

Panel wcześniej powiedział, że Trump kontaktował się ze świadkami przed złożeniem zeznań, ale podczas niedawnego przesłuchania kongresmen Joe Lofgren (D-Kalifornia) opisał widoczną próbę ze strony współpracowników byłego prezydenta, aby uniemożliwić świadkowi składanie zeznań za pomocą kary pozbawienia wolności.

„Nauczyliśmy się tego [witness] „Zaproponowano jej potencjalną ofertę pracy, która byłaby„ bardziej komfortowa finansowo ”, gdy zbliżała się data jej zeznań”, powiedział Lofgren, „przez firmy mające widoczne powiązania z Donaldem Trumpem i jego współpracownikami”.

„Ustępstwa te albo zostały wycofane, albo krążyły doniesienia o treści jego zeznań, które się nie zmaterializowały” – dodał. „Świadek uważał, że była to próba wpłynięcia na jego zeznania i obawiamy się, że te próby mogą być podstępem mającym na celu uniemożliwienie zespołowi ustalenia prawdy”.

Grupa opisana jako pierwsza Możliwe próby ingerencji w jego świadków W okresie letnim. Reprezentantka Liz Cheney (R-Wyo.), współprzewodnicząca panelu, powiedziała w czerwcu, że świadkowie opisali próby wpłynięcia na ich zeznania ze strony najbliższego kręgu Trumpa.

„Powiedzieli mi:„ Tak długo, jak nadal jestem graczem zespołowym, wiedzą, że jestem w drużynie, robię to, co należy, chronię tych, których mam chronić, wiesz, będę nadal cieszyć się łaskami w świecie Trumpa” – powiedział świadek. Według Cheneya.

Na przesłuchaniu w poniedziałek panel ponownie przeanalizował swoje ustalenia i ogłosił zalecenie dla Departamentu Sprawiedliwości, że Trump. Wiele przestępstw zostanie oskarżonych Przegrał z prezydentem Joe Bidenem 7 milionami głosów za wywołanie zamieszek i próbę obalenia wyborów w 2020 roku. Decyzja o wniesieniu oskarżenia będzie należała wyłącznie do wymiaru sprawiedliwości.

Manipulowanie świadkami jest nielegalne w świetle prawa federalnego, chociaż przed poniedziałkiem panel wyraźnie nie wierzył, że próby manipulowania świadkami były przestępstwami.

READ  Czy Cannes może uratować „Megalopolis” Francisa Forda Coppoli?

W podsumowaniu swojego raportu końcowego opublikowanego w poniedziałek panel stwierdził, że Departament Sprawiedliwości powinien zbadać, czy współpracownicy Trumpa popełnili przestępstwo polegające na ingerencji w oficjalne postępowanie poprzez komunikację ze świadkami.

W raporcie stwierdza się, że świadek był reprezentowany przez adwokata zatrudnionego przez internetową zbiórkę pieniędzy Trumpa i że adwokat wydawał się udzielać świadkowi złych rad. Świadek ostatecznie zwolnił adwokata i otwarcie powiedział panelowi wszystko.

Lofgren opisał niektóre działania prokuratora podczas poniedziałkowej rozprawy.

„Na przykład prawnik powiedział świadkowi, że w pewnych okolicznościach świadek może powiedzieć komisji, że nie pamięta faktów, kiedy je sobie przypomina” – powiedział Lofgren.

„Pełnomocnik nie ujawnił, kto płacił za reprezentację adwokata, pomimo próśb klientów o te informacje. Powiedział jej: „Teraz nie mówimy ludziom, skąd pochodzą fundusze” – powiedział Lofgren.

W podsumowaniu raportu panelu stwierdzono, że ponad 30 świadków unikało składania zeznań, korzystając z konstytucyjnego prawa do unikania samooskarżenia, a wielu innych po prostu odmówiło składania zeznań. Były doradca Białego Domu Steve Bannon został skazany na cztery miesiące więzienia za odmowę przyjęcia ugody, chociaż oczekuje na apelację.

Po poniedziałkowym przesłuchaniu członek komisji Rep. Jamie Ruskin (D-Md.) powiedział HuffPost, że jawna odmowa zabrania głosu może utrudnić dochodzenie bardziej niż próby manipulowania świadkami, którzy przemawiali.

„Najgorszą przeszkodą w naszej pracy była odmowa zastosowania się do naszych wezwań” – powiedział Raskin. „To prawda [witness tampering] To, co się wydarzyło, było oburzające i skandaliczne, a może nawet kryminalne, ale nie wiem, w jakim stopniu faktycznie to przeszkadzało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *