Komisarz PGA Tour, Jay Monaghan, wraca do zdrowia po problemie medycznym

Marka SchlabachaStarszy pisarz ESPN13 czerwca 2023, 22:54 ET2 minuty czytania

Komisarz PGA Tour, Jay Monaghan, wraca do zdrowia po problemie medycznym

Komisarz PGA Tour, Jay Monahan, wraca do zdrowia po nieujawnionej chorobie.

LOS ANGELES – Komisarz PGA Tour, Jay Monahan, wraca do zdrowia po nieujawnionym stanie zdrowia, zgodnie ze wspólnym oświadczeniem Monahan i PGA Tour Policy Board we wtorek wieczorem.

Pod nieobecność Monahana dyrektor operacyjny Ron Price oraz wiceprezes wykonawczy i prezes Tyler Dennis zajmą się „codziennymi operacjami” toru, jak wskazano w oświadczeniu.

„Jay Monahan poinformował PGA Tour Policy Board, że dochodzi do siebie po chorobie” – czytamy w oświadczeniu. „Zarząd w pełni popiera Jaya i docenia każdego, kto szanuje jego prywatność. [Price and Dennis] Jay będzie kierował codziennymi operacjami PGA Tour z pomocą doskonałego zespołu, który zbudował, aby zapewnić płynną ciągłość. W razie potrzeby udostępnimy dalsze aktualizacje.”

53-letni Monahan znalazł się pod obserwacją po oszałamiającym ogłoszeniu PGA Tour 6 czerwca, że ​​stworzy sojusz z DP World Tour i LIV Golf League, która jest sponsorowana przez Fundusz Inwestycji Publicznych Arabii Saudyjskiej. Tajna umowa została zaplanowana bez wiedzy członków PGA Tour, w tym członków Rady Doradczej Graczy i Rady Polityki.

Organizacje zajmujące się prawami człowieka skrytykowały PGA Tour i Monahan za ich nagły zwrot w sprawie wejścia Arabii Saudyjskiej do zawodowego golfa mężczyzn.

Monahan objął stanowisko komisarza PGA Tour w styczniu 2017 roku, zastępując Tima Finchema, który prowadził turniej od 1994 roku. Monahan wcześniej pełnił funkcję zastępcy komisarza i dyrektora operacyjnego.

READ  Auburn Fires trener piłki nożnej Brian Harsin po 2 sezonach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *