Siostra Kim mówi, że podejrzenia dotyczące satelity szpiegowskiego to „szczekanie psów”

Potężna siostra przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una zaprzeczyła we wtorek zewnętrznym ocenom, które podają w wątpliwość rozwój jej satelity szpiegowskiego i innych zdolności wojskowych, nazywając je „złośliwą dyskredytacją” i „szczekającymi psami”.

Korea Północna wcześniej twierdziła, że ​​niedzielne wystrzelenie rakiety było testem jej pierwszego wojskowego satelity rozpoznawczego, aw poniedziałek państwowe media opublikowały dwa zdjęcia miast Korei Południowej widziane z kosmosu w niskiej rozdzielczości.

Niektórzy eksperci cywilni w Korei Południowej i innych krajach stwierdzili, że zdjęcia są zbyt prymitywne do celów inwigilacyjnych i że wystrzelenia były prawdopodobnie przykrywką dla północnokoreańskiej technologii rakietowej. Południowokoreańskie wojsko potwierdziło, że Korea Północna wystrzeliła dwa pociski balistyczne średniego zasięgu.

„Czy nie uważali, że ich oceny były tak nieodpowiednie i nieostrożne, ponieważ komentowali nasze możliwości rozwoju satelitów i związane z nimi przygotowania tylko za pomocą dwóch zdjęć, które opublikowaliśmy w naszej gazecie”, powiedział Kim Yo Jong, wysoki urzędnik Partii Robotniczej, w oświadczenie, które przekazały państwowe media.

Opisał komentarze południowokoreańskich ekspertów na temat zdjęć satelitarnych jako „nielogiczne”, „złośliwe pejoratywne” i „szczekanie psa”.

Kim Yo Jong powiedział, że eksperymentalny satelita, który został wystrzelony, ma komercyjną kamerę, ponieważ nie ma powodu, aby używać drogiej kamery o wysokiej rozdzielczości do jednorazowego testu. Powiedział, że Korea Północna użyła dwóch przestarzałych pocisków jako pojazdów kosmicznych – jednego do testowania śledzenia i odbierania sygnałów, a drugiego do robienia zdjęć satelitarnych i innych testów.

Jeśli chcemy opracować międzykontynentalną międzykontynentalną rakietę balistyczną, po prostu ją uruchamiamy. Kim Yo Jong powiedział: „Nie używamy satelity do przeprowadzenia przekonującego testu rakietowego dalekiego zasięgu, w którym marionetki z Korei Południowej twierdzą, że wpływają na opinię publiczną”.

Kim, której oficjalne stanowisko to zastępca dyrektora departamentu Komitetu Centralnego Partii Robotniczej, jest uważana za najbardziej wpływowego północnokoreańskiego urzędnika po swoim bracie, według południowokoreańskich służb szpiegowskich.

READ  Zarzuty Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości są „moralnie odrażające” – Izrael – DW – 25.05.2024

Kpiła z południowokoreańskiego wojska za ocenę niedzielnych startów jako wystrzeliwania rakiet średniego zasięgu i skrytykowała Ministerstwo Zjednoczenia Korei Południowej za potępienie wystrzelenia satelity za naruszenie rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ zakazujących wystrzeliwania rakiet balistycznych Korei Północnej.

Kim Yo Jong powiedział, że opracowanie satelity szpiegowskiego jest suwerennym prawem bezpośrednio związanym z bezpieczeństwem narodowym Korei Północnej. Powiedziała, że ​​Korea Północna będzie walczyć z międzynarodowymi sankcjami i wzmacniać swoje zdolności obronne, ponieważ jej prawo do istnienia jest zagrożone.

Odrzuciła również ocenę rządu Korei Południowej, że Korei Północnej nadal brakuje kluczowych technologii dla międzykontynentalnej międzykontynentalnej rakiety balistycznej, która mogłaby dotrzeć do kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych – takich jak zdolność do ochrony głowic przed trudnymi warunkami ponownego wejścia w atmosferę.

Kim Yo Jong kwestionował, w jaki sposób Korea Północna uzyskała dane z głowic, dopóki nie wylądowały one na poprzednich startach, jeśli krajowi naprawdę brakowało technologii ponownego wejścia.

„Myślę, że najlepiej będzie, jeśli przestaną mówić bzdury, zachowają ostrożność i zastanowią się dwa razy” – powiedziała.

Satelita szpiegowski był jednym z wielu zaawansowanych technologicznie systemów uzbrojenia, o których Kim Dzong Un powiedział w zeszłym roku, że Korea Północna potrzebuje, aby lepiej radzić sobie z zagrożeniami wojskowymi kierowanymi przez Stany Zjednoczone. Inne bronie, które Kim chce opracować, obejmują wiele głowic, pociski dalekiego zasięgu na paliwo stałe, podwodne pociski nuklearne, okręty podwodne o napędzie atomowym i pociski hipersoniczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *