7 sędziów wybranych po 2 dniach przesłuchań Trumpa w sprawie cichych pieniędzy

20:44 czasu wschodniego, 16 kwietnia 2024 r

Oto kilka kluczowych wniosków z drugiego dnia wyboru ławy przysięgłych w procesie Trumpa o ciche pieniądze

Od Jeremy’ego Herba i Lauren Del Valle z CNN

Jeśli nadrabiasz zaległości, oto jest Fragmenty drugiego dnia przesłuchania Trumpa w sprawie cichych pieniędzy:

Mamy (ponad połowę) jury: Do jury wybrano dotychczas czterech mężczyzn i trzy kobiety. Przewodniczącym jury zostaje Irlandczyk pracujący w dziale sprzedaży w Nowym Jorku, który w istocie pełni funkcję rzecznika zespołu. Pięciu na siedmiu ma wykształcenie wyższe lub wyższe. Dwóch członków zespołu to prawnicy. Wszyscy oprócz jednego przysięgli we wtorek przyznali, że wiedzą, że Trumpowi grożą zarzuty w innych sprawach karnych. Spośród 18 przesłuchanych przysięgłych kobieta jako jedyna stwierdziła, że ​​nie jest świadoma pozostałych zarzutów. Żaden z nich nie podzielał szczególnie zdecydowanych poglądów na temat Trumpa i polityki.

Prawnicy Trumpa badają media społecznościowe jurorów: Obrona Trumpa zwróciła się do sędziego o usunięcie pięciu sędziów ze względów prawnych, wskazując na posty w mediach społecznościowych skierowane przeciwko Trumpowi i próbując argumentować, że sędziowie byli niesprawiedliwie stronniczy w stosunku do byłego prezydenta. Todd Blanch, prawnik byłego prezydenta, przesłuchiwał ławników, pytając każdego, co sądzi o Trumpie poza sprawą. Próbował argumentować przed sędzią, że wiele odpowiedzi przysięgłych, że nie mają zdania na temat Trumpa, było niezgodnych z ich wpisami w mediach społecznościowych. Sędzia Juan Mercon był ogólnie sceptyczny, ale zgodził się co do dwóch kwestii, które powinny uderzyć jurorów. Merchan nie uderzył w trzech przysięgłych: strona Trumpa i tak wykorzystała swoje stanowcze wyzwania, aby ich wszystkich usunąć. Po wtorku zarówno zespołowi Trumpa, jak i prokuraturze okręgowej pozostały cztery wyzwania.

Trump ostrzegł (ponownie): Trump został upomniany za swoje zachowanie, gdy Mercen przyprowadził osobno jednego z jurorów, aby omówić jego wpisy w mediach społecznościowych zamieszczane przez zespół Trumpa. Gdy ława przysięgłych opuściła salę sądową, Merson podniósł głos i upomniał Trumpa, który stwierdził, że mówi głośno i gestykuluje w kierunku ławy przysięgłych. „Nie będę straszyć żadnych przysięgłych w sądzie” – powiedział Mercon do Blanche, podnosząc głos.

Wybór jury mógłby zostać zakończony – być może – do końca tygodnia: Jedną z rzeczy, które Mercen podkreślił w tym tygodniu, jest to, że harmonogram rozpraw jest płynny. Sędzia ma jednak nadzieję zakończyć wybór ławy przysięgłych w tym tygodniu. Po złożeniu przysięgi siedmiu przysięgłym we wtorek Merchan powiedział im, że ma nadzieję wrócić w przyszły poniedziałek na wystąpienia wstępne, ale podkreślił, że harmonogram może zawsze ulec zmianie, a sąd pozostanie w kontakcie.

READ  Petycja w sprawie wycofania petycji George'a Gascona w hrabstwie Los Angeles uznana za „niewystarczającą”, aby zakwalifikować się do głosowania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *