Wzdęcia, ucieczki samochodowe i ból wkładki: tydzień dobrego samopoczucia

Czytasz nasz cotygodniowy biuletyn Zdrowie+bycie. Rejestracja tutaj Dostarczane do Twojej skrzynki odbiorczej w każdy czwartek.

Życzę pomyślnej wiosny! W tym tygodniu piszemy o kobiecym bólu, ucieczkach z wodnego samochodu i wstydliwym dla wielu problemie – wzdęciach. Dodatkowo mamy szczęśliwe przekąski. Ale przed tym…

Obowiązkowe lektury w tym tygodniu:

  • Jak działa ketamina? Prowadziłam dziennik sześciu zabiegów.
  • Stres czy smutek? Cztery sposoby radzenia sobie Z ciężkimi uczuciami.
  • W badaniu zidentyfikowano 3 główne czynniki ryzyka demencji. Dowiedz się, czym one są.
  • Młodzi ludzie decydują się na botoks, aby zapobiec zmarszczkom. Czy to działa?
  • Twoje przyszłe ja pomoże Twojemu obecnemu dobremu samopoczuciu. Oto jak.

W mediach społecznościowych wrzask na temat bólu wkładki wewnątrzmacicznej

Chociaż kobiety od lat otwarcie wypowiadają się na temat bólu związanego z wkładkami wewnątrzmacicznymi (IUD), ich obawy stały się bardziej widoczne, gdy młodzi użytkownicy wkładek domacicznych w mediach społecznościowych twierdzą, że kobietom nie zapewnia się wystarczających możliwości radzenia sobie z bólem.

W tym tygodniu reporterka Lindsay Beaver doniosła o niezwykłej tendencji — kobiety publikują w mediach społecznościowych filmy przedstawiające ból podczas zakładania wkładki domacicznej. Na filmach widać, jak kobiety wzdrygają się lub krzyczą z bólu, gdy lekarz próbuje je uspokoić. Na jednym z filmów lekarz powiedział: „Usiądź. Jesteś w porządku.

Najbardziej frustrującą rzeczą w tym problemie jest to, że prawie nie ma postępu w leczeniu bólu związanego z tym procesem.

Amerykańskie Kolegium Położników i Ginekologów (ACOG) osiem lat temu w swojej opinii przyznało, że założenie wkładki domacicznej jest „bolesne dla wielu kobiet”. W styczniu organizacja podtrzymała swoją opinię z 2016 roku, zauważając, że badania nie wykazały „skutecznej strategii łagodzenia tego dyskomfortu”.

Badania pokazują również, że lekarze i inni dostawcy nie doceniają bólu kobiet podczas zakładania wkładki domacicznej. W badaniu z udziałem 200 kobiet, z których większość rodziła, wykazały one średni maksymalny poziom bólu wynoszący 65 w skali od 0 do 100.

READ  Sędzia odrzuca wniosek Menendeza o oddalenie zarzutów o przekupstwo i wymuszenia

Jednak lekarze ocenili ból kobiet na około 35.

Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj cały raport.

Tragedia na moście w Baltimore

W tym tygodniu w Baltimore wydarzyło się coś nie do pomyślenia. Statek uderzył w most Francisa Scotta Key i zatonął. Wezwanie „mayday” ze statku skłoniło władze do szybkiego wstrzymania wejścia na mostek i uratowało wiele istnień ludzkich – ale nie było to pocieszeniem dla rodzin, które straciły bliskich. Tragedia skłoniła niektórych do zastanowienia się nad tym, jak bardzo są przygotowani na tak tragiczną sytuację. Jak przetrwać, jeśli Twój samochód wpadnie pod wodę?

W odpowiednich warunkach spokojni kierowcy mają szansę uciec z podwodnego samochodu. W 2013 roku 22-letnia kobieta z hrabstwa Calvert w stanie Maryland przeżyła po tym, jak jej samochód spadł z mostu Chesapeake Bay Bridge do wody na głębokość 27 stóp.

Nasz zespół By The Way udzielił kilku przydatnych porad na ten temat. Wskazówki są przydatne w różnych sytuacjach na drodze, takich jak trudne warunki pogodowe i gwałtowne powodzie lub wypadek w pobliżu zbiornika wodnego.

Słyszałem, że dieta może wpływać na częstotliwość oddawania gazów i ich zapach. Co jeszcze powoduje nieprzyjemny zapach gazu? A ile pierdnięcia jest normalne?

Nieprzyjemnie pachnące wzdęcia w dużej mierze zależą od tego, co jemy i jak są przetwarzane przez nasz organizm i drobnoustroje. Na przykład badanie z 1971 roku opublikowane w Gut wykazało, że ludzie, którzy stosowali dietę bogatą w błonnik, zawierającą fasolę, wytwarzali gaz dwukrotnie częściej niż osoby na diecie ubogiej w błonnik – średnio 49,4 mililitrów w porównaniu z 26,7 mililitrów na godzinę. Godziny, żeby być precyzyjnym.

Jeśli uważasz, że Ty (lub ktoś Ci bliski) oddaje gazy częściej niż ktokolwiek inny, wiedz, że robimy to średnio 10 razy dziennie – ale normalnym zakresem jest do 20 razy dziennie. Naukowcy zaobserwowali, że niezależnie od tego, czy jesteśmy starzy, czy młodzi, gazy wydalamy w tym samym tempie.

READ  Światowe akcje rosną wraz ze wzrostem danych Reutera o inflacji w USA

Aby dowiedzieć się więcej na temat tej bardzo normalnej, ale niewygodnej funkcji organizmu, zapytaj naszą lekarkę, felietonistkę Trishę S. Przeczytaj radę Basrichy.

Oto kilka rzeczy, które sprawiły nam radość w tym tygodniu.

  • Ta ciepła sałatka z ziaren brokułów może sprawić, że sceptycy warzyw staną się fanami
  • Miłośnik przyrody, 10 lat, rzadkie znalezisko: różowy konik polny
  • Kristen Kish, nowa prowadząca „Top Chef”, stawia na empatię w „Tough Love”
  • Skradziono ciężarówkę, w której znajdował się jej kot. Sąsiedzi zaczęli go szukać.
  • Ta naprawa za 20 dolarów poprawi Twój prysznic i obniży rachunki za wodę

Chcesz dowiedzieć się więcej o „szczęśliwych” przekąskach? Nasz mózg jest głównym felietonistą wyjaśnia Richard Sima. YTy również możesz Przeczytaj tę historię jako żart.

Daj nam znać, jak to robimy. Wyślij mi email [email protected]. Ty również możesz Znajdź nas na TikToku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *