Obrona Edwina Diaza w czwartej rundzie doprowadziła do porażki New York Mets

NOWY JORK – Trąbki zawyły, gdy Edwin Diaz wyszedł z zagrody tuż po 16:00 w sobotę w Citi Field. Gdy zbliżał się sezon 2022, fani wiwatowali i tańczyli do popularnej pieśni o marszu. Znów wiwatowali, gdy został przedstawiony jako miotacz drużyny New York Mets z jednobiegową przewagą nad San Francisco Giants w dziewiątej rundzie.

Diaz po tygodniu degradacji z roli kończył grę jak za dawnych czasów w Queens. Ale dla Diaza nie są już takie jak za dawnych czasów.

Jego niedawny fatalny odcinek był kontynuowany w sobotę po kolejnej fatalnej obronie, tym razem po jednorazowym singlu RBI LaMonte Wade Jr., który ostatecznie pchnął grę w dodatkowe rundy. Następnie Giants wybuchli pięcioma runami w 10. rundzie i wygrali drugą z rzędu, otwierając serię decyzją 7-2.

Diaz stracił prowadzenie w czterech występach z rzędu w dziewiątej rundzie. Od 6 maja nie obronił ani jednej bramki. W tym sezonie ma cztery interwencje w dziewięciu sytuacjach.

„Jest naszym najbliżej” – powiedział menedżer Mets Carlos Mendoza po tym, jak jego zespół spadł do 21-30 po porażce. „Abyśmy mogli wygrywać mecze i dotrzeć tam, gdzie chcemy, on musi rzucać. Poczułem, że to właściwe miejsce”.

Mets przegrali pięć meczów z rzędu i 12 z ostatnich 15. W maju osiągnęli bilans 6-16 i szybko zostali wyeliminowani z rozgrywek posezonowych. Różne działy borykały się z trudnościami, ale najbardziej znacząca była ich zacięta walka o sumę 102 milionów dolarów.

„Tak, myślę, że tak” – powiedział 30-letni Diaz zapytany, czy nadal czuje, że zespół jest bliżej. „Myślę, że muszę lepiej wykonywać swoją pracę, ale czuję się jak facet w dziewiątej rundzie, jak zawsze mówią. Tak się czuję. Jestem gotowy. W dziewiątej rundzie, kiedy dadzą mi piłkę, ja” wykonam swoją pracę.”

READ  Argentyna - Australia Prognozy na żywo: Messi, Argentyna prowadzi 2:0

W sobotę Diaz po raz pierwszy wystąpił w dziewiątej rundzie, po tym jak stracił cztery runy i zanotował jednego w meczu przeciwko Miami Marlins w ubiegłą sobotę. Po meczu Diaz, który bronił w dwóch poprzednich występach, zalał się łzami i przyznał, że jego pewność siebie jest „niska”.

Nieobecność Diaza skłoniła Metsów do rozegrania w tym tygodniu serii trzech meczów przeciwko Cleveland Guardians. Zamiast tego organizował sesje bullpen, podczas gdy Metsowie byli zamiatani. Skoncentrował się na dowodzeniu szybką piłką i sliderem po stronie rękawicy i z przekonaniem odrzucił do tyłu.

Diaz wrócił w piątek na stadion Citi Field, zdobywając bezbramkową siódmą rundę przeciwko Giants w niskiej sytuacji, która miała mu odbudować pewność siebie. Diaz wyraził pewność, że wrócił na właściwe tory. W ciągu 24 godzin był z powrotem na kopcu.

Wilmer Flores uderzył Diaza jednym uderzeniem prawym skrzydłem w swoim pierwszym narzucie. Chwilę później uszczypliwy biegacz Ryan McKenna ukradł drugą bazę. Następnie, po jednym autu, Wade skierował decydującego singla w prawe pole.

„Gra nie jest przegrana w ostatniej dziewiątej rundzie” – powiedział Francisco Lindor, zatrzymujący Metsa. „Wygląda na to, że każdego dnia przegrywamy mecze różnicą rundy, ale musimy patrzeć na cały mecz. To trochę niesprawiedliwe zwalać to na niego”.

Wyniki były inne niż w piątek, ale Diaz upierał się, że czuje się lepiej i osiąga lepsze wyniki.

„Czuję się dobrze. Czuję się dobrze. Myślę, że rzuciłem dobre rzuty” – powiedział Diaz. „Właśnie to chcę robić. Wyniki nie były po mojej myśli, ale to, jak radziłem sobie na macie, jak wyglądałem i jak się czułem, było lepsze niż w zeszłym tygodniu”.

Diaz dominował w 2022 roku, jego najlepszym sezonie w lidze. W 61 występach uzyskał 1,31 ERA, 2,97 ERA, 0,90 FIP i 0,839 WHIP. Był All-Starem. Zajął dziewiąte miejsce w wyścigu Cy Young i 16. w głosowaniu na MVP. Podczas świętowania zwycięstwa drużyny Puerto Rico w World Baseball Classic w marcu 2023 roku doznał kończącego sezon zerwania ścięgna rzepki w prawym kolanie.

READ  Biały Dom popiera Sekretarza Obrony Austina po tajnym pobycie na OIOM-ie

Kampania 2024 podąża podobną ścieżką, ale tym razem Diaz jest zdrowy.

„Musi dalej rzucać” – powiedział Mendoza. „Moim zadaniem jest ciągłe znajdowanie dla niego drogi i musimy z tym walczyć. Nie możesz go chronić. Musi odejść, musi rzucać. Jest bardzo dobry i jesteśmy bardzo pewni siebie. odwrócę sprawę.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *