TSA ustanawia nowy rekord liczby podróżnych poddanych kontroli bezpieczeństwa w ciągu jednego dnia

Administracja Bezpieczeństwa Transportu ogłosiła, że ​​w piątek skontrolowała ponad 2,95 miliona pasażerów linii lotniczych, ustanawiając nowy rekord w ciągu jednego dnia.

W poście na X, Agencja, wcześniej znana jako Twitter, podała w sobotę, że w piątek skontrolowała 2 951 163 osoby na punktach kontrolnych na lotniskach w całym kraju, co przekroczyło poprzedni rekord wynoszący 2 907 378, ustanowiony w niedzielę po Święcie Dziękczynienia w zeszłym roku.

„Jeśli wczoraj podróżowałeś, gratulacje, byłeś częścią rekordowego dnia!” Lisa Farbstein, rzeczniczka Administracji Bezpieczeństwa Transportu, powiedziała w… Oddzielna funkcja.

Podróżni przemieszczają się przez międzynarodowe lotnisko Hartsfield-Jackson w Atlancie przed Dniem Pamięci, w piątek 24 maja 2024 r. w Atlancie.  /Źródło: Mike Stewart/AP

Podróżni przemieszczają się przez międzynarodowe lotnisko Hartsfield-Jackson w Atlancie przed Dniem Pamięci, w piątek 24 maja 2024 r. w Atlancie. /Źródło: Mike Stewart/AP

Przed rozpoczęciem weekendu z okazji Dnia Pamięci TSA przewidywało, że piątek będzie najbardziej pracowitym dniem dla podróży lotniczych – prawie 3 miliony osób przejdzie przez punkty kontrolne na lotniskach.

W czwartek TSA przebadało prawie 2,9 miliona osób, czyli o około 11 000 mniej niż poprzedni rekord. Agencja podała, że ​​pięć z dziesięciu najbardziej pracowitych dni podróży w historii przypadało od 16 maja.

Podróży spodziewa się także podczas weekendu z okazji Dnia Pamięci Bicie rekordów drogowych.

American Automobile Association (AAA) ostrzegło przed bezprecedensowymi zatorami na drogach w ten weekend, a także możliwością zatorów na lotniskach. Jeszcze bardziej zatłoczone niż w poprzednich latach. Organizacja, która wygląda Różne czynniki ekonomiczne i współpracuje z innymi grupami w celu planowania warunków podróży, Ogłaszać Szacuje się, że na początku tego miesiąca w całych Stanach Zjednoczonych 43,8 miliona ludzi przejechało co najmniej 80 mil od czwartku do poniedziałku. Według AAA oznaczałoby to 4% wzrost całkowitej liczby podróży w porównaniu z 2023 rokiem.

„Od prawie 20 lat nie widzieliśmy takiej liczby podróży w weekendy z okazji Dnia Pamięci” – stwierdziła w oświadczeniu Paula Tweedale, starsza wiceprezes ds. podróży w AAA. „Spodziewamy się dodatkowego miliona pasażerów w ten weekend w porównaniu z 2019 r., co nie tylko oznacza, że ​​przekraczamy poziomy sprzed pandemii, ale także wskazuje na nadchodzący bardzo pracowity letni sezon turystyczny”.

READ  Fundusze ETF na Bitcoin – czyż nie jest to katalizator, o którym większość ludzi myśli, że będzie w 2024 roku?

Emily May Chakur również przyczyniła się do powstania tego raportu.

Sebastian Junger opowiada o swoim doświadczeniu bliskim śmierci w swojej nowej książce „In My Time of Dying”

Grupa z Kalifornii wykorzystuje surfing, aby pomóc weteranom radzić sobie z traumą

TSA ustanawia jednodniowy rekord liczby podróżnych poddanych kontroli bezpieczeństwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *